Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
3 zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które przynoszą świetny efekt odmładzający

3 zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które przynoszą świetny efekt odmładzający

Wiele wskazuje na to, że medycyna estetyczna będzie się prężnie rozwijała w najbliższych latach. Zabiegi odmładzające bez użycia skalpela przyciągają uwagę, a kobiety i mężczyźni chętnie z nich korzystają zwłaszcza wówczas, gdy efekty są naturalne. Wśród wielu zabiegów poprawiających kondycję skóry, istnieją takie, które cieszą się szczególną popularnością, ponieważ rzeczywiście przynoszą dobre efekty. Oto 3 popularne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które przynoszą doskonałe efekty odmładzające i są szczególnie lubiane przez pacjentów.

Mezoterapia igłowa

Jednym z najpopularniejszych zabiegów odmładzających twarz jest mezoterapia igłowa. Do zabiegu stosuje się specjalne urządzenie, które tworzy mikornakłucia w skórze i dodatkowo wprowadza specjalny preparat, którego zadaniem jest ściśle określone działanie, indywidualnie dostosowane do potrzeb skóry. Niewielkie uszkodzenia w skórze, stymulują komórki do odbudowy i przyspieszają proces tworzenia się kolagenu. Zabieg przynosi natychmiastowy, ale tez długofalowy efekt, ponieważ proces odbudowy jest przyspieszony. Mezoterapię często stosuje się przy problemach z drobnymi zmarszczkami, poszarzałej cerze, bliznach potrądzikowych oraz plamach i przebarwieniach.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Osocze bogatopłytkowe

Zabieg utrwalił się w publicznej świadomości jako „wampirzy lifting” chętnie stosowany zwłaszcza przez celebrytów i osoby z pierwszych stron kolorowych pism i portali. W dużym uproszczeniu, zabieg polega na pobraniu krwi pacjenta, odwirowaniu jej w specjalnym urządzeniu, które „oczyszcza krew” i pozostawia w niej to co najlepsze i wprowadzeniu osocza do skóry, najczęściej z użyciem mezoterapii. Zabieg przynosi efekty, ponieważ do skóry wprowadzane jest coś w rodzaju koncentratu, stymulującego wzrost komórek. Najlepsze korzyści dla skóry obserwuje się po zastosowaniu serii zabiegów w zalecanych odstępach czasowych. Zabieg jest bezpieczny, ponieważ używany jest wyłącznie autologiczny materiał. Długofalowo, zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego wzmacnia i ujędrnia skórę, wygładza drobne zmarszczki i poprawia jej kondycję pod kątem nawilżenia. Stosowany jest jako samodzielny zabieg lub uzupełnienie zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, celem osiągnięcia jak najlepszych efektów.

Wypełnienie własnym tłuszczem

Preparaty na bazie kwasu hialuronowego nie są jedynym sposobem na nadanie skórze gęstości i wypełnienie zmarszczek. Coraz częściej klientki decydują się na wypełnienie zmarszczek własnym tłuszczem. Ta metoda stosowana jest także do powiększania pośladków, ust i piersi. Zabieg polega na pobraniu tłuszczu od pacjentki (najczęściej z miejsc, gdzie występuje jego nadmiar), oczyszczeniu i wprowadzeniu w docelowe miejsce. Własny tłuszcz stosuje się w celu wypełnienia zmarszczek lub w miejscach ubytków skóry wynikłych z urazów lub chorób. Pobrany materiał jest bezpieczny, ponieważ pochodzi z ciała pacjenta i nie ma ryzyka, że organizm go odrzuci. Część z wprowadzonego materiału po czasie zostanie metabolizowany przez organizm i czasem zabieg wymaga uzupełnienia. Finalnie, zastosowanie wypełnień własnym tłuszczem przynosi doskonałe efekty odmładzające i wygładzające. Rezultaty utrzymują się także dłużej niż w przypadku wypełnień na bazie kwasu hialuronowego. Podobnie jak w przypadku osocza bogatopłytkowego, zabieg może być stosowany samodzielnie lub jako uzupełnienie innych zabiegów i operacji.

Zanim zdecydujesz się zabieg z zakresu medycyny estetycznej, najpierw porozmawiaj ze specjalistą o możliwościach. Doświadczony lekarz, po zbadaniu i przeprowadzonym wywiadzie zaproponuje najbardziej optymalny plan poprawienia Twojego wyglądu. Medycyna estetyczna, dostosowana do potrzeb pacjentki, może przynieść zaskakująco dobre efekty i odmłodzić Cię nawet o kilka lat.