Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
6 spraw, o których warto wiedzieć tuż przed operacją powiększenia piersi

6 spraw, o których warto wiedzieć tuż przed operacją powiększenia piersi

Decyzja o operacji powiększenia piersi to stopniowy i najczęściej powolny proces. I słusznie, bo to to poważna sprawa, która wymaga przemyślenia, rozważenia argumentów za i przeciw. Pomiędzy pierwszą myślą o powiększeniu a podjęciem ostatecznej decyzji czasem mija nawet kilka lat. Powiększenie piersi wiąże się z poważną operacją oraz okresem, którym musisz poświęcić na rekonwalescencje. O czym powinnaś wiedzieć przed operacją powiększenia piersi?
Ten tekst nie będzie o ryzyku, wskazaniach i przeciwwskazaniach. O tym wszystkim na pewno dokładnie opowie chirurg podczas pierwszej konsultacji. Poniższe rady mają charakter bardziej praktyczny i wiążą się z przygotowaniami do operacji, ale też konsultacji:

1# Udaj się na konsultację z otwartym umysłem

Myśląc o efektach operacji, często mamy w głowie konkretne wyobrażenie swoich piersi po zabiegu. Czasem przed konsultacją sporo czytamy na ten temat, wiemy więc jaki rodzaj implantów chcemy, gdzie powinno znajdować się nacięcie a przede wszystkim – jaki rozmiar nas interesuje. Zanim udasz się na konsultację lekarską pamiętaj, że Twój pierwotny plan może się zmienić. Lekarz po obejrzeniu Twoich piersi zaproponuje Ci najlepsze możliwe rozwiązanie, dlatego zaufaj mu i nie trzymaj się kurczowo swojego wyobrażenia.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

2# Nie bój się zadawania pytań

Pacjentki, które przychodzą na konsultację nie zawsze są dostatecznie śmiałe i wstydzą się zadawania niektórych pytań. To błąd. Nie bój się pytać o nic, nawet jeśli pytania mogą z pozoru wydawać się absurdalne. W internecie krąży cała masa informacji o operacjach powiększenia piersi, a niektóre wydają się zupełnie oderwane od rzeczywistości, dlatego masz najlepszą okazję, aby uzyskać odpowiedzi z najlepszego źródła.

3# Przygotuj mieszkanie

W domu będziesz już kilkanaście godzin po operacji i nie licz na to, że będziesz świetnie się czuła. Po operacji będziesz potrzebowała dobrej jakości jedzenia, które wpłynie na szybszy powrót do pełnej sprawności. Zadbaj także o porządek i komfortowe warunki w mieszkaniu. Przygotuj czystą pościel oraz więcej poduszek, ponieważ pierwszą i być może kolejne noce będziesz musiała spędzić w pozycji półsiedzącej. Lepiej, abyś przez pierwsze kilka dni mogła liczyć na czyjąś pomoc. O większość niezbędnych rzeczy zadbaj już wcześniej. Będziesz spokojniejsza wiedząc, że masz wszystko pod ręką.

4# Stopniowo zacznij się ruszać

Kwestia aktywności jest zarówno sprawą indywidualną jak i wynika ze wskazań lekarza. W końcu jednak będziesz musiała wrócić do codziennej aktywności, dlatego już teraz zdaj sobie sprawę z tego, żeby stopniowo wracać do aktywność. Pamiętaj, aby wszystko robić w swoim tempie i prędkość nie jest tu ważna. Twój organizm musi mieć czas aby się zregenerować, dlatego organizuj sobie ruch – choćby 5 minutowy spacer po mieszkaniu, a z pewnością będziesz czuć się coraz lepiej.

5# Jazda samochodem przez jakiś czas będzie niemożliwa

…lub zbyt bolesna. To jak zawsze jest kwestia indywidualna, ale miej na uwadze, że przez kilkanaście dni po operacji prowadzenie samochodu będzie niemożliwe lub bardzo niekomfortowe. Planując operację pamiętaj o tym, że może być Ci potrzebna pomoc innej osoby w tym zakresie.

6# Bezwzględnie trzymaj się zaleceń lekarza

Zarówno przed operacją jak i po, lekarz poinformuje Cię o wszystkich zaleceniach po operacji. Nawet jeśli masz niepokorną naturę – to nie są żarty. Trzymanie się wskazań po operacji pomoże Ci uchronić się przed komplikacjami i pozwoli na szybki powrót do codziennej aktywności.
źródła:
https://www.realself.com/forum/10-before-breast-augmentation
Autorka: Klaudia dziennikarka/blogerka