Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Jego Wysokość Brzuch – dlaczego często trudno nam zaakceptować jego wygląd?

Jego Wysokość Brzuch – dlaczego często trudno nam zaakceptować jego wygląd?

Czy kiedyś zastanawiałyście się, dlaczego niezależnie od czasów i obowiązujących kanonów, brzuch zawsze powinien być płaski a talia wąska? Okolice brzucha to najbardziej problematyczne miejsce u większości kobiet i mężczyzn. Często nawet intensywne ćwiczenia nie pozwalają osiągnąć nam takiego kształtu w okolicach talii jaki byśmy chcieli. Dlaczego często jesteśmy niezadowolone z wyglądu swojego brzucha? Czy nie poddawać się w walce o perfekcyjną sylwetkę czy też zaakceptować fakt bycia nieidealną?

Brzuch zawsze płaski, talia zawsze wąska

Constance Caylar na łamach portalu Huffington Post zwraca uwagę, jak bardzo współcześnie zwracamy uwagę na rozmiar biustu albo pośladków, kompletnie zapominając przy tym o brzuchu. Brzuch niezależnie od tego czy aktualnie na topie jest duży biust czy też wielka pupa – powinien być po prostu płaski. Idealna sylwetka kobieca powinna lub może mieć duży tyłek i duży biust. Dlaczego więc nie pojawia się moda na duży kobiecy brzuch? Autorka artykułu zwraca uwagę także na zmiany w świecie mody, które uwzględniają wiele, ale na pewno nie duży brzuch. W końcu nawet modelki plus size mogą mieć grubsze ramiona, duże biusty i obfite uda, ale zawsze mają proporcjonalnie płaski brzuch i figurę klepsydry. Idąc dalej tą myślą, Constance Caylar twierdzi, że to męskie wyobrażenie o idealnej sylwetce kobiecej determinuje ten ideał. W końcu produkcje filmowe i telewizyjne, najczęściej są wizją mężczyzn, a oni tak właśnie postrzegają idealne kobiece ciało.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Płaski brzuch to także kwestia zdrowia

Tłuszcz odkładający się na brzuchu jest dużo bardziej niebezpieczny dla zdrowia niż tłuszcz, który pojawia się np. w okolicy ud czy bioder. Lekarze zauważają związek pomiędzy otyłością brzuszną a częstotliwością występowania chorób sercowo-naczyniowych. Płaski brzuch to zatem nie tylko kwestia estetyki, ale też zdrowia. Jednak musimy pamiętać o tym, że naturalna fizjologia kobiecego ciała wygląda różnie w różnych okresach życia. Mniej więcej do czterdziestego roku życia tkanka tłuszczowa odkłada się raczej w okolicy bioder i ud. Potem poziom hormonów gwałtownie się zmienia i tkanka tłuszczowa odkłada się w okolicach brzucha. Oczywistym wydaje się fakt, że należy dbać o swoje ciało. Musimy jednak uwzględniać naturalne czynniki, które decydują o tym, że nie zawsze droga do uzyskania płaskiego brzucha jest łatwa, a nawet możliwa.

Wałeczki w okolicy brzucha – walczyć czy akceptować?

Wydaje się, że w tym względzie wszystko zależy od indywidualnego charakteru każdego człowieka. Na pewno należy walczyć z otyłością, bo to w końcu kwestia naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Kwestia akceptacji nieidealnego brzucha leży w naszym indywidualnym podejściu do świata i samego siebie. W tym względzie, zawsze warto słuchać siebie. Jeśli trudno jest zaakceptować – warto walczyć różnymi sposobami, bo zła ocena swojego wyglądu nie wpływa dobrze na nasze życie. Czasem uzyskanie poprawy wyglądu brzucha daje nam satysfakcje i sprawia, że jesteśmy dumni z siebie i podziwiamy w sobie wytrwałość. Nie zawsze jednak płaski brzuch można uzyskać intensywnie ćwicząc. Zdeterminowani mogą zdecydować się na liposukcję, która jest zabiegiem mającym usuwać tkankę tłuszczową w miejscach, w których uporczywie się odkłada.
A jak jest u Was? Lubicie i akceptujecie swoje brzuchy czy też notorycznie i intensywnie walczycie z niechcianymi wałeczkami?