Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Nowe trendy w chirurgii plastycznej na podstawie raportu z 2017 roku

Nowe trendy w chirurgii plastycznej na podstawie raportu z 2017 roku

Każdego roku, American Academy of Facial Plastic and Reconstructive Surgery (AAFPRS) publikuje raport dotyczący popularności zabiegów w danym roku i opracowania dotyczące trendów w chirurgii plastycznej oraz medycynie estetycznej. Organizacja zrzesza ponad 2500 chirurgów plastyków z całego świata. Ludzie coraz chętniej korzystają z zabiegów poprawiających urodę. Ponieważ trend jest wzrostowy od kilku lat, zmieniają się także pacjenci oraz podejście do zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej oraz medycyny estetycznej. Jakie są jego najciekawsze punkty raportu i jakie są nowe trendy w chirurgii plastycznej?
Chirurgia plastyczna to szeroka dziedzina, dzięki której możemy zarówno pozbyć się nielubianych zmarszczek jak i znacznie zredukować poważny defekt estetyczny. Ludzie poprawiają swój wygląd dla lepszego samopoczucia. Jakie trendy możemy zaobserwować na podstawie tegorocznego raportu?

Zapobiegać zamiast leczyć

Jest to nowy kierunek w chirurgii plastycznej wyznaczony przez młodszych pacjentów. Do tej pory poprzez „zapobieganie” raczej rozumieliśmy codzienna pielęgnację, stosowanie kremów z filtrem oraz wizyty w gabinecie kosmetycznym. Dziś medycyna estetyczna oferuje zabiegi, dzięki którym ludzie mogą uniknąć starzenia się skóry. Odnotowano znaczny wzrost pacjentów poniżej 30 roku życia, którzy poddają się zabiegom w celu zatrzymania procesu powstawania zmarszczek zanim one jeszcze zaczną się pojawiać. Ten trend dotyczy pacjentów o bardzo wysokiej świadomości konsumenckiej, którzy zamiast usuwać skutki, przejmują kontrolę na procesem starzenia. Dr Edwin Williams z AAFPRS twierdzi, że trend w dużym stopniu zawdzięczamy popularności mediów społecznościowych. Młodzi ludzie chcą dobrze wyglądać na zdjęciach, które dodatkowo obnażają wszystkie mankamenty urody. Dzięki internetowi wiedzą, że mogą zatrzymać lub zapobiegać procesom starzenia.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Korekcja nosa niezmienne w czołówce popularności

Aż 97% chirurgów plastyków zrzeszonych w AAFPRS przeprowadziło operację plastyczną nosa. Nie wydaje się, aby korekcja nosa miała stracić na popularności w najbliższych latach. Poprawa wyglądu nosa znacznie wpływa na postrzeganie całej twarzy. Nos jest tą częścią twarzy, która skupia uwagę, bo znajduje się w jej centralnej części. Wielu pacjentów, którzy decyduje się na operację nosa twierdzi, że kształt lub wielkość nosa jest jedyna rzeczą, która im przeszkadza w swoim wyglądzie, dlatego chętnie poddają się operacji, która zlikwiduje ich problem.

Korekcja powiek

Blepharoplastyka, czyli korekcja powiek, to drugi najpopularniejszy zabieg wśród operacji na twarz. Aż 95% chirurgów zrzeszonych w organizacji przeprowadziło ten zabieg. Skóra wokół oczu starzeje się najszybciej i dodaje lat całej twarzy. Zabieg korygujący zarówno powieki dolne jak i górne, pozwalają na przywrócenie twarzy młodzieńczego wyglądu, a spojrzeniu – świeżości. Na trzecim miejscu (88%) jest lifting twarzy.

Wypełniacze i botoks coraz popularniejsze!

Liczba zabiegów z zastosowaniem botoksu oraz wypełniaczy wzrosła w latach 2012-2017 aż o 33%. Nie bez znaczenia ma coraz większa świadomość o tych sposobach poprawiania urody oraz otwartość celebrytów na publiczne przyznawanie się do stosowania niektórych zabiegów. Mała inwazyjność zabiegów z zastosowaniem botoksu oraz wypełniaczy jest kolejnym czynnikiem przyciągającym pacjentów.
Raporty corocznie tworzone przez American Academy of Facial Plastic and Reconstructive Surgery pozwalają na przewidywanie pewnych kierunków, ale też odczytanie oczekiwań pacjentów. Rok do roku widać także, w jaki sposób zmienia się podejście do zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Korzystanie z nich staje się normą i dawno już przestało szokować. Do grona pacjentów dołącza nowe pokolenie, które zupełnie nie ma problemu z poprawianiem urody a możliwości współczesnej medycyny traktuje jak dobrodziejstwo z którego chętnie korzysta.