Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Wąska talia jest zawsze modna! Współczesne sposoby na jej wyeksponowanie

Wąska talia jest zawsze modna! Współczesne sposoby na jej wyeksponowanie

Figura klepsydry jest najbardziej pożądanym typem sylwetki dla kobiet. Naturalnie wąska talia nie jest cechą wszystkich kobiet, ale niemal każda próbuje osiągnąć ten efekt poprzez ćwiczenia lub odpowiednie stylizacje. Jeszcze 150 lat temu, kobiety z wyższych sfer społecznych, obowiązkowo nosiły gorsety, które znacznie zwężały talie i niejednokrotnie trwale odbijały się na zdrowiu. A jak jest dziś? Czy obsesja wąskiej talii nadal jest tak duża? Jak współczesne kobiety próbują nadać swojej sylwetce wymarzony kształt?

Wąska talia dawniej

Gorsety były obowiązkowym elementem garderoby każdej damy przez co najmniej kilka wieków. Nie tylko doraźnie zwężały talię, ale także długotrwale ją kształtowały. Niejednokrotnie gorsety zakładano już dziewczynkom twierdząc, że młode ciało łatwiej jest „uformować”. Niejednokrotnie, po wielu latach noszenia gorsetów, kobiece sylwetki były trwale zniekształcone, dochodziło do zaniku mięśni, przez co jego dalsze noszenie było koniecznością. Celem noszenia gorsetu było nadanie sylwetce kształtu klepsydry i zwężenie talii przynajmniej o kilka centymetrów.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Jak uzyskać talię osy?

Choć dziś metody zwężania talii nie są tak drastyczne jak kiedyś, kobiety na różne sposoby próbują uzyskać wymarzony kształt klepsydry. Metody są raczej bezpieczne i nie powodują zniekształceń sylwetki, choć w świecie social mediów, zdarzają się panie, które decydują się na noszenie gorsetów w starym stylu, a nawet… wycinanie żeber. Trzymając się jednak nieco bardziej tradycyjnych sposobów, obecnie podkreśla się talię na kilka sposobów.

Ubrania

To chyba najlepsza i najbezpieczniejsza forma podkreślanie sylwetki. Talię można podkreślić na wiele sposobów, a jego wybór najczęściej uzależniony jest od rodzaju sylwetki. Najpopularniejszym i skutecznym sposobem jest zastosowanie paska w najbardziej wąskiej części pasa. Sposób ten nie zawsze działa, bo w przypadku niektórych typów sylwetek np. jabłka, założenie paska może spowodować więcej krzywd wizerunkowych niż korzyści. W takich sytuacjach najczęściej gra się proporcjami, próbując nadać sylwetce lekkości i odwrócić uwagę od braku talii. Talię można podkreślić stosując także odpowiednie wzory i fasony bluzek oraz sukienek.

Dieta

Nie ma co do tego wątpliwości – dietą nie wyrzeźbimy talii osy. Można jednak nieco sobie pomóc, rezygnując z niektórych produktów i wprowadzając inne. Nie jest zalecane spożywanie produktów powodujących wzdęcia np. grochu, fasoli czy kapusty. Lepiej unikać potraw smażonych, zwłaszcza tych na głębokim tłuszczu. Warto natomiast wprowadzić produkty z dużą zawartością błonnika, takie jak otręby, pełnoziarniste pieczywo, jabłka, mięso i chude ryby. Samo zlikwidowanie wzdęć poprawi samopoczucie i spowoduje, że w pasie będzie kilka centymetrów mniej.

Ćwiczenia

Niektóre ćwiczenia mogą wyrzeźbić talię i spowodować, że będzie ona wyraźnie zaznaczona. Wykonywanie ćwiczeń na sama talię może jednak nie przynieść oczekiwanych efektów. Warto tutaj popracować z profesjonalistą i wykonywać pełen pakiet ćwiczeń, dzięki którym sylwetka nabierze odpowiednich proporcji, przez co talia będzie wyraźniej zaznaczona.

Współczesne gorsety

W dzisiejszych czasach wciąż są kobiety, które stosują gorsety w celu podkreślenia talii i wymodelowania sylwetki. Są to jednak metody bezpieczniejsze, uwzględniające zdrowie narządów wewnętrznych oraz działania bardzo stopniowe, które obejmują także dietę i ćwiczenia. Współczesne gorsety są wciąż jednak pewną niszą i na takie metody nie decyduje się zbyt wiele kobiet.
Wąska talia to rzeczywiście atrybut kobiecości. Warto szukać sposobów na jej podkreślenie, jednak nigdy nie może odbywać się to kosztem zdrowia. Na szczęście, możemy starać się uzyskać wymarzoną sylwetkę wykorzystując bezpieczne sposoby.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapraszamy do komentowaniax