Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Chirurgiczne zmniejszanie policzków

Chirurgiczne zmniejszanie policzków

Zazwyczaj za efekt pulchnej, okrągłej twarzy odpowiadają poduszki Bichata. Są to struktury tłuszczowe, znajdujące się po wewnętrznej stronie jamy ustnej. Obejmują przede wszystkim dolną część policzków i mają znaczący wpływ na kontur twarzy. Istnieją jednak sposoby, żeby z pomocą lekarza medycyny estetycznej zredukować objętość poduszek Bichata. W artykule przedstawimy jak przebiega zabieg chirurgicznego zmniejszenia policzków i kto powinien się na niego zdecydować. 

Na czym polega zabieg?

Chirurgiczne zmniejszenie policzków poprzez usunięcie poduszek Bichata wymaga wcześniej konsultacji z lekarzem. Wówczas specjalista określa, czy zabieg przyniesie oczekiwane rezultaty. Czasem warto połączyć go z dodatkowym liftingiem twarzy. Po zakwalifikowaniu do wykonania zabiegu pacjent jest informowany o jego przebiegu, możliwych powikłaniach oraz o postępowaniu w okresie rekonwalescencji. Chirurgiczne zmniejszanie policzków przeprowadzane jest w znieczuleniu ogólnym, a pacjent powinien pozostać w klinice dobę na obserwacji. Lekarz chirurg medycyny estetycznej wykonuje niewielkie nacięcie od wewnętrznej strony policzka i następnie wycina fragment poduszki Bichata. Zabieg nie pozostawia żadnych widocznych blizn, a w efekcie twarz jest wyraźnie węższa i szczuplejsza w dolnej części. 

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Masz pytania, zaplanuj wizytę u naszego specjalisty

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Czas rekonwalescencji jest też stosunkowo krótki. Blizny wewnątrz policzków potrzebują około 1-2 tygodni na zagojenie się. Finalny efekt zwężenia twarzy pacjenci widzą dopiero po kilku tygodniach. Wynika to z obrzęku pozabiegowego, który ma prawo utrzymywać się w dolnej części twarzy, w okolicy żuchwy. W trakcie rekonwalescencji należy przede wszystkim dbać o zachowanie higieny w jamie ustnej, aby nie dopuścić do rozwinięcia stanu zapalnego. Warto tymczasowo stosować dietę płynną. Specjaliści podkreślają, że zabieg jest mało inwazyjną procedurą, a daje trwałe rezultaty. 

Wskazania do zabiegu

Tkanka tłuszczowa w okolicach podpoliczkowych jest naturalną strukturą, jednak u niektórych osób rzeczywiście negatywnie wpływa ona na samoocenę i owal twarzy. Dzięki temu, że poduszka tłuszczowa jest skumulowana w jednym miejscu stosunkowo łatwo ją wyjąć chirurgicznie, bez konieczności wykonywania bardziej inwazyjnej liposukcji. Zabieg jest zalecany osobom z proporcjonalnie dużymi poduszkami Bichata, które mocno oddziałują na kształt twarzy. Wówczas chirurgiczne zmniejszenie policzków może zapewnić satysfakcjonujące efekty i widoczne wyszczuplenie. Przeciwwskazaniami do zabiegu są choroby przewlekłe, palenie papierosów oraz pogorszony stan zdrowia. Wszystkie szczegóły należy indywidualnie omawiać z lekarzem.