Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Co to jest babybotoks?

Co to jest babybotoks?

Babybotoks jest zabiegiem medycyny estetycznej, który staje się coraz popularniejszy. Od tradycyjnej metody polegającej na podaniu toksyny botulinowej jest on zdecydowanie bardziej subtelny jeżeli chodzi o efekt, jednak trzeba go również częściej powtarzać. Skutecznie zmniejsza widoczność pierwszych zmarszczek oraz zapobiega powstawaniu nowych.

Czym właściwie jest babybotoks?

Babybotoks to innowacyjny trend w medycynie estetycznej. Polega on na podaniu pod skórę niewielkiej ilości toksyny botulinowej za pomocą mezoterpaii igłowej (stąd jego druga nazwa, czyli mezobotoks). Jego dużą zaletą jest to, iż nie powoduje on porażenia mięśni (co niestety zdarza się w przypadku stosowania tradycyjnego botoksu). Mała dawka toksyny botulinowej sprawia, że działanie zabiegu jest delikatne i nie powoduje tak zwanego efektu maski. Twarz wygląda po nim naturalnie i zachowuje swoją mimikę. Skóra utrzymuje po nim swoją naturalną ruchomość, co jest doceniane przez wielu pacjentów. Mimo tak delikatnego działania babybotoks przeciwdziała pojawiania się nowych zmarszczek, dlatego też często określa się do mianem „prewencji przeciwzmarszczkowej”.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Dla kogo polecany jest babybotoks?

Ze względu na swoje subtelne działanie babybotoks polecany jest w szczególności młodym osobom, które dopiero zaczęły zauważać na swojej skórze pierwsze oznaki starzenia. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy dopiero decydują się na rozpoczęcie swojej przygody z wypełnianiem zmarszczek i nie chcą od razu wykonywać bardzo inwazyjnego zabiegu. Babybotoks jest też polecany tym, którzy posiadają ekspresyjną mimikę twarzy oraz osobom wykorzystującym ją w pracy, np. aktorom. Nie powinny na niego decydować się kobiety ciężarne oraz karmiące piersią. Przeciwwskazaniami do zabiegu są również: menstruacja, infekcje, uszkodzenia skóry, stany zapalne, przewlekłe choroby autoimmunologiczne, zażywanie niektórych leków, nietolerancja na toksynę botulinową czy zaburzenia krzepliwości krwi.

Babybotoks – przebieg zabiegu

Zabieg trwa około 15–30 minut i można go wykonywać w znieczuleniu miejscowym. Nie powinien on dawać żadnych niepożądanych efektów pozabiegowych. Przed zabiegiem lekarz ocenia stan skóry, zbiera wywiad oraz ustala ewentualne przeciwwskazania co do zabiegu, a także oczekiwania pacjenta. Wstrzyknięcia podskórne wykonuje się za pomocą cienkiej igły, choć istnieją też specjalne urządzenia, które umożliwiają dostarczenie minikropel botoksu pod powierzchnię skóry. Ostrzykiwane są duże powierzchnie skóry (policzki, czoło, szyja). Dzięki wstrzyknięciom śródskórnym botoks oddziałuje jedynie na powierzchowne włókna mięśniowe mięśni mimicznych.