Zgrabna pupa to nie wynik genów. Niestety. Do 25 roku życia, kiedy posiadamy szczupła sylwetkę, zgrabną pupę możemy mieć i bez ćwiczeń. Jednak nic nie jest dane raz na zawsze i w pewnym momencie musimy same zadbać o kształtne pośladki. Co zrobić aby pupa była zgrabna, jędrna i świetnie wyglądała w każdym ubraniu?
Małe czy duże, najważniejsze aby były jędrne i zgrabne. Obecnie duża pupa to powód do chluby, jednak większy rozmiar nieco trudniej utrzymać w odpowiednim kształcie. Pupa w której mięśnie nie pracują, po czasie staje się płaska i niekształtna. Pośladki składają się z trzech mięśni: pośladkowego wielkiego, pośladkowego średniego oraz małego. Jeśli wszystkie trzy są w kondycji – możemy być spokojne o kształt naszej pupy. Oto rodzaje aktywności, które przywrócą Twoim pośladkom wymarzony kształt.
Jazda na rowerze
To świetna forma aktywności, bo uruchamia mięśnie nóg i pośladków, jednocześnie nie obciążając stawów. Podczas jazdy na rowerze zaangażowane są wszystkie mięśnie pośladkowe. To świetny sposób nie tylko na jędrne pośladki, ale zrzucenie większej ilości kilogramów u osób z nadwagą.
Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?
Masz pytania, zaplanuj wizytę u naszego specjalisty
Zapraszam
Arkadiusz Kuna
Bieganie
Zauważyliście, że osoby uprawiające jogging które mijacie na ulicy mają zwykle zgrabne pupy? Bieganie to nie tylko sposób na smukłe nogi. Podczas biegu uruchamiają się mięśnie pośladkowe oraz mięśnie brzucha. To dobra forma aktywności dla osób bez problemów ze stawami oraz tych, których waga utrzymuje się w normie.
Pływanie
Większość z nas lubi wodę. Aktywność w wodzie może dawać wycisk, jednocześnie bez odczuwania tego wysiłku w naszych stawach. Pływanie do relaks, który jednocześnie uruchamia wszystkie partie mięśni – także mięśnie pośladkowe.
Steper lub orbitrek
Przy ćwiczeniach na steperze lub orbitreku nie tylko spalamy zbędne kalorie, ale także uruchamiamy mięśnie nóg i pośladków. To typowe ćwiczenia kardio, dlatego po dużym wysiłku otrzymasz mocną dawkę endorfin. Niewiele czasu trzeba aby zmiany w kształcie pośladków były widoczne przy systematycznym ruchu na orbitreku lub steperze. Możesz zafundować sobie taki sprzęt do domu lub skorzystać z niego w siłowni.
Ćwicz zawsze kiedy możesz!
Stoisz w kolejce w sklepie? Gotujesz obiad i kroisz na stojąco warzywa? Wtedy też możesz ćwiczyć! Po prostu spinaj pośladki i postaraj się wytrzymać jak najdłużej. Ćwiczenia wykonuj w seriach po 10 razy. Zobaczysz, że z czasem pośladki nabiorą świetnego kształtu, a Tobie ćwiczenia przyjdą z coraz większą łatwością.
Jazda na rolkach
Ruch na rolkach może być ogromną przyjemnością. Podczas jazdy pracują mięśnie nóg, brzucha i pośladków. To także doskonały sposób na utratę zbędnych kilogramów i aktywne spędzanie wolnego czasu z rodziną.
Przysiady
To ćwiczenie pamiętamy ze szkoły chyba wszyscy. Możesz je śmiało wykonywać w domu. Pamiętaj, że systematyczność to klucz do uzyskania wymarzonego kształtu pośladków
Ćwiczenia z obciążeniem
Jeśli tkanka tłuszczowa w Twoim ciele odkłada się głównie na biodrach i pośladkach, warto poćwiczyć z obciążeniem. Większe pupy potrzebują silniejszych mięśni – wtedy mogą wyglądać jak okrągłe soczyste jabłka. Wybierz się na siłownię i podpytaj trenera, które urządzenia będą najlepsze dla Twojej pupy. Skuteczny może okazać się także aerobik z użyciem obciążenia pod okiem instruktorki.
Ratunek dla płaskiej pupy
Jeśli pomimo ćwiczeń, Twoja pupa jest płaska i obwisła, możesz skorzystać z dobrodziejstw współczesnej medycyny. Wprowadzenie kwasu hialuronowego może nadać pośladkom wymarzony kształt. W przypadku skrajnie płaskich pośladków można zastosować silikonowe implanty, które trwale poprawią kształt pupy. Każdy zabieg poprzedza konsultacja z lekarzem, dzięki której dowiesz się szczegółów i skonfrontujesz oczekiwania z rzeczywistością.
Autorka tekstu: Klaudia / dziennikarka, blogerka