Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Czy plastyka piersi jest dla Ciebie?

Czy plastyka piersi jest dla Ciebie?

Chociaż operacje piersi najczęściej kojarzą się z ich powiększaniem, do takich zabiegów zalicza się również pomniejszanie biustu oraz jego podnoszenie. Jak do każdego zabiegu chirurgicznego, także do plastyki piersi istnieją szczególne wskazania – głównie zdrowotne, ale też psychologiczne. Sprawdź, czy plastyka piersi jest dla Ciebie.

Wskazania do zabiegu pomniejszania biustu

Wiele kobiet marzy o tym, by mieć większe piersi, jednak nie zdają sobie one sprawy z tego, że duży biust jest często utrapieniem jego posiadaczek. Z tego powodu często decydują się one na zmniejszenie jego rozmiarów.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Chociaż podjęcie decyzji o skorzystaniu z zabiegu zazwyczaj motywowane jest względami estetycznymi, pomniejszanie biustu wykonywane jest także z powodów zdrowotnych. Gdy jest on bardzo duży, zaczyna wywierać negatywny wpływ na kręgosłup, ponieważ stanowi dla niego obciążenie. Kobiety często skarżą się na bóle kręgosłupa w odcinku piersiowym oraz bóle w okolicach szyi i barków.

Kobiety z dużymi piersiami często decydują się na zabieg również ze względów psychologicznych – wstydzą się zbyt obfitego biustu, który staje się ich kompleksem.

Wskazania do zabiegu powiększania biustu

Plastyka piersi najczęściej kojarzona jest właśnie z tym rodzajem zabiegu, ale oprócz estetyki, dużą rolę odgrywają tu także wskazania medyczne. Jest on zalecany kobietom, u których z różnych względów doszło do deformacji piersi, np. po porodzie, kiedy skóra wyraźnie traci jędrność i swój pierwotny kształt.

Operacja powiększania piersi wykonywana jest także u kobiet po mastektomii, urazach, oraz ze względu na wady wrodzone – piersi bulwiaste czy zespół Polanda.

Również wyraźnie widoczna asymetria piersi jest wskazaniem do zabiegu ich powiększania.

Podnoszenie biustu – wskazania

Mastopeksja, bo tak inaczej nazywa się zabieg podnoszenia biustu, wykonywana jest głównie ze względów estetycznych. Plastyka piersi opadających ma na celu wizualnie poprawić ich wygląd, co znacząco wpływa na samopoczucie i samoocenę poddającej się zabiegowi kobiety.

Mastopeksja polega na modelowaniu kształtu piersi od nowa, dzięki czemu nabierają one ponownie młodzieńczego, jędrnego wyglądu. Nadmiernie opadający biust, to często występujący kompleks u kobiet po porodzie i starszych. Piersi dla wielu kobiet są ich atrybutem, dlatego jakiekolwiek deformacje mają negatywny wpływ na psychologiczne postrzeganie siebie.

Jeśli dotyczą Cię jakiekolwiek z wymienionych wskazań, a przede wszystkim te zdrowotne – warto przemyśleć operację piersi.