Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Finansowanie operacji plastycznych. Jak pacjenci radzą sobie najczęściej?

Finansowanie operacji plastycznych. Jak pacjenci radzą sobie najczęściej?

Poddanie się operacji plastycznej kosztuje – i to nie tylko czas. Nie można poprawić swojego wyglądu w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Tego rodzaju zabiegi są dość kosztowne i jeśli chcemy zmienić coś w swoim wyglądzie, musimy unieść ciężar finansowy tej inwestycji. Większości z nas nie stać na to, aby bez ograniczeń i wysiłku zapłacić za swoje marzenia. Poddanie się operacji plastycznej dość często wiąże się z długoterminowym planem finansowym. Jak najczęściej pacjenci radzą sobie z finansowaniem operacji plastycznych?

Oszczędzanie

Osoby, które mają jasny cel i wiedzą, że chcą coś zmienić i poprawić, często zwyczajnie odkładają pieniądze stopniowo. Dotyczy to często osób młodych, które mają mocno ograniczone zdolności kredytowe. Systematyczne odkładanie pieniędzy przynosi skutek u tych wytrwałych i zdeterminowanych. Trwa to najczęściej kilka lub kilkanaście miesięcy i jest to czas w którym pacjent może poszukać odpowiedniego chirurga, zaplanować termin zabiegu, dowiedzieć się o nim nieco więcej, a przede wszystkim – dojrzeć do swojej decyzji rozważając wszelkie „za” i „przeciw”.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Pożyczka od rodziny

To chyba jeden z najrzadszych przypadków, ponieważ często zdarza się, że najbliższa rodzina odradza pacjentowi operację i nie chce się w żaden sposób do niej przyczyniać. To zrozumiałe, ponieważ najczęściej z wynika z obaw i niewiedzy. Ci szczęśliwcy jednak, którzy w swojej rodzinie maja pełne wsparcie, najczęściej mogą też liczyć na pomoc finansową. Pamiętajmy o tym, że nierzadko chęć poddania się operacji plastycznej wynika z głębokich kompleksów,a co za tym idzie także cierpieniem. Poddanie się operacji często służy poprawie samopoczucia i wpływa na większą akceptację własnego ciała.

Kredyt w banku

Część pacjentów decyduje się skorzystać z tradycyjnego kredytu bankowego, wychodząc z założenia, że nie chcą czekać aż zaoszczędzą konkretną sumę pieniędzy. Kredyt w banku pozwala na szybszą realizację swojego marzenia. Na takie rozwiązanie najczęściej decydują się osoby o stabilnej sytuacji zawodowej, które wiedzą, że mogą na kredyt sobie pozwolić i spłacić go w wyznaczonym terminie.

Pożyczka na usługi medyczne

To coraz częstsze i jak się okazuje, często najbardziej optymalne rozwiązanie. W odpowiedzi na potrzeby wielu pacjentów, powstały firmy umożliwiające spłacanie kosztów zabiegu w ratach. Nie jest to kredyt w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Są to firmy, które umożliwiają spłacanie w ratach wyłącznie zabiegów medycznych, które nie są objęte systemem publicznej opieki zdrowotnej lub w sytuacji, gdy pacjent potrzebuje wykonać zabieg, na który w ramach NFZ musiałby bardzo długo czekać. W ten sposób najczęściej finansowane właśnie operacje plastyczne, zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej oraz terapeutyczne zabiegi medyczne np. z dziedziny ortopedii lub flebologii. Tego rodzaju finansowanie nierzadko jest także najkorzystniejszym rozwiązaniem pod względem wysokości odsetek. Można zamówić je online, bez potrzeby wizyty w banku czy innej instytucji finansowej.

Operacje plastyczne przestały być dobrem dostępnym wyłącznie dla najbogatszych. Dziś wiele z nas korzysta z zabiegów poprawiających urodę, a niektórzy czuja potrzebę radykalnej zmiany, co też wiąże się z poddaniem chirurgicznej interwencji. Sfinansowanie zabiegu nie musi wiązać się z radykalnym oszczędzaniem i odmawianiem sobie wszystkiego. Najważniejsze, aby znaleźć rozwiązanie najbardziej optymalne dla siebie.