Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Jak długo utrzymują się efekty z zastosowaniem botoksu?

Jak długo utrzymują się efekty z zastosowaniem botoksu?

Wraz z pojawieniem się botoksu na rynku medycyny estetycznej, jej poziom i różnorodność oferty wzrosła kilkukrotnie. Zabiegi z botoksem to rozwiązanie dla pacjentów, którzy oczekują szybkiego, a jednocześnie skutecznego efektu odmłodzenia i wygładzenia zmarszczek. Procedury tego rodzaju cechują się dodatkowo nieinwazyjnym charakterem, dzięki czemu czas rekonwalescencji jest znacznie ograniczony i bezpieczny. Zabiegi tego rodzaju często jednak nie dają takich efektów, jak klasyczne zabiegi chirurgii plastycznej. Przedstawiamy dzisiaj, jak długo utrzymują się efekty botoksu.

Zabiegi z botoksem – działanie

Aplikacja botoksu odbywa się za pomocą iniekcji. Preparat podaje się pod skórę, co doprowadza do zablokowania przewodzenia impulsów nerwowych. Cała procedura wydaje się być bardzo inwazyjna, jednak cechuje się ona wysoką skutecznością. Iniekcje wywołują skurcze mięśni, a także doprowadzają do powstawania zmarszczek mimicznych. Działanie toksyny botulinowej polega na wywołaniu paraliżu mięśni, dzięki czemu skóra odpowiednio rozluźnia się, a zmarszczki zmniejszają swoją widoczność.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Toksyna botulinowa – czym jest?

W powszechnej opinii można spotkać się ze stwierdzeniem, że zabiegi z botoksem wykorzystują substancję trującą, która najczęściej obecna jest w zepsutych konserwach i wędlinach. Toksyna pozwala na skuteczne pozbycie się zmarszczek o charakterze mimicznym, które są trudne do usunięcia. Pojawiają się najczęściej w okolicach czoła, pomiędzy brwiami, a także jako kurze łapki.

Zabiegi z botoksem – pierwsze efekty pozabiegowe

Toksyna botulinowa zaliczana jest do substancji bezpiecznych i nie dających nieprzyjemnych dolegliwości. Dzięki temu nie wymaga ona od pacjenta specjalistycznego przygotowania czy trudnego okresu rekonwalescencji. Efekty zabiegów z botoksem nie są widoczne jednak od razu. Pierwsze z nich pojawiają się po 3-4 dniach do zabiegu. Natomiast końcowy efekt może być widoczny nawet po upływie 1-2 tygodni.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegów z botoksem?

Zabiegi medycyny estetycznej dają niestałe efekty. Oznacza to, że po pewnym czasie efekty zmniejszają się, a następnie przestają być widoczne. Ma to jednak swoje plusy, ponieważ pacjenci mają szansę na rezygnację z określonego efektu bez konieczności przeprowadzania zabiegu korekcyjnego. W przypadku, w którym chcemy zachować efekt na dłużej, należy powtórzyć zabieg. Efekty zabiegów z botoksem utrzymują się najczęściej przez 3-6 miesięcy po wykonaniu iniekcji. Na długość tego czasu ma również wpływ styl życia pacjenta, do którego wlicza się częstotliwość sięgania po używki czy jakość wypoczynku.