Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Jak powiększyć swoje oczy?

Jak powiększyć swoje oczy?

Duże oczy i świeże, młodzieńcze spojrzenie to ogromny atut każdego typu urody. Duże oczy podświadomie podpowiadają nam, że mamy do czynienia z osoba ufną, otwartą i ciekawą świata. Niestety, nie każdy może poszczycić się ogromnymi oczyma w pięknym kształcie i wiele z nas stosuje wiele trików, aby ich oczy wyglądały na większe i bardziej wyraziste. Zatem: jak powiększyć swoje oczy?

Kształt oczu

Tak samo jak różnimy się od siebie, tak różni się kształt naszych oczu. Istnieje kilka typów kształtu oczu, które występują w naszej szerokości geograficznej i które większość z nas miało okazję zaobserwować o innych ludzi.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Oczy w kształcie migdała

To najbardziej pożądany kształt oczu i do tego kształtu najczęściej dążymy z pomocą makijażu. Oczy w kształcie migdałów są symetryczne, niemal każdy makijaż jest odpowiedni. Powieka jest zagięta w odpowiednim miejscu, dlatego cienie zawsze wyglądają świetnie. Duże oczy w kształcie migdała to ideał.
my-eyes-1317178-1278x536

Oczy blisko osadzone

close-up-1440610Oczy zbyt blisko osadzone często powodują optyczne wrażenie mniejszych oczu niż są one w rzeczywistości. Dlatego w makijażu, na wewnętrznej stronie oczu powinniśmy zastosować jaśniejszy cień, a zewnętrzne strony można pomalować ciemniejszym nieco przeciągając cieniem lub kredką. W przypadku oczy blisko osadzonych, zdecydowanie nie powinniśmy używać ciemnych kolorów po wewnętrznej stronie oczu, ponieważ nie dość, że uzyskamy efekt jeszcze większego zbliżenia, to jeszcze pomniejszymy oczy.

Oczy szeroko rozstawione

Działamy dokładnie odwrotnie aniżeli w przypadku oczu blisko osadzonych. To jeden z niewielu kształtów, które pozwalają na użycie ciemnego koloru od wewnętrznej strony oka oraz cienia na całej górnej powiece. Możemy także nieco „zbliżyć” oczy do siebie przedłużając linie brwi w kierunku nosa (nie polecam robić tego samodzielnie).
blue-eyes-1434228-1599x716

Oczy z opadającymi kącikami

Ten rodzaj oczu może nadawać twarzy smutny wyraz. Z wiekiem kąciki mogą opadać coraz bardziej i pogłębiać ten efekt. Aby optycznie podnieść kąciki, najlepiej delikatnie przeciągnąć kredką lub eyelinerem kreskę ku górze.
thru-a-childs-eye-1439851-1599x1125

Opadające powieki

Opadająca powieka charakteryzuje się tym, że zakrywa załamanie na powiece. Oczy tym samym wydają się mniejsze niż są w rzeczywistości. Aby oczy wydawały się większe, trzeba stworzyć iluzję bardziej okrągłego kształtu oka. Dlatego wewnętrzny kącik pokryj jasnym cieniem lub rozświetlaczem, środek powieki pomaluj średniej intensywności kolorem, a zewnętrzna stronę ciemniejszym. Całość rozetrzyj z pomocą pędzelka uważając aby kolory nie pomieszały się.

Oczy wypukłe

Oczy zbyt wypukłe można skorygować z pomocą ciemnych kolorów i wyraźnej kreski – nawet dookoła oka. Unikamy rozświetlaczy i jasnych cieni aby nie pogłębić efektu wypukłości.

Oczy bardzo małe

Blisko czy szeroko osadzone, wypukłe czy okrągłe – oczy mogą być po prostu małe w stosunku do reszty twarzy. Aby optycznie powiększyć oczy stosujmy jasne, pastelowe kolory. Aby nadać oczom wyrazistości użyj czarnego eyelinera, ale wyłącznie na górnej powiece.
Wszystkie makijażowe zabiegi sprawdzają się pod warunkiem, że oczy należą do względnie młodej osoby. Cienka skóra wokół oczu szybko starzeje się najszybciej, dlatego z wiekiem coraz trudniej wykonywać korygujący makijaż. Na pomarszczonych powiekach cienie nie wyglądają zbyt dobrze – szczególnie po upływie kilkudziesięciu minut. Aby odzyskać świeże, młode spojrzenie można skorzystać z dobrodziejstw współczesnej medycyny. W zależności od kształtu oka i rodzaju zmarszczek można zastosować:
botox, który wypełni zmarszczki
– plastykę powiek dzięki której uzyskujemy trwały efekt odmładzający. Naciągnięta skóra jest bardziej sprężysta i gładsza
-plastykę brwi i czoła – ten rodzaj zabiegu ma dwie zalety. Po pierwsze „otwiera oczy” i nadaje spojrzeniu młodego wyglądu, po drugie – wygładza zmarszczki na czole i daje bardzo dobry efekt liftingujący.
Autorka tekstu: Klaudia / dziennikarka, blogerka