Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Jesień i zima nie są takie złe! Co możesz zrobić dla siebie w tym czasie?

Jesień i zima nie są takie złe! Co możesz zrobić dla siebie w tym czasie?

Nadszedł trudny dla wielu z nas okres. Za oknem już o szesnastej robi się ciemno i coraz dotkliwiej odczuwamy brak słońca. W tym roku lato było dla nas wyjątkowo łaskawe. Trwało praktycznie przez pół roku i już zdążyliśmy przywyknąć do słonecznej pogody i dobrego samopoczucia. W końcu jednak ten moment musiał nadejść. Nadeszła prawdziwa jesień i to dopiero początek serii długich wieczorów spędzonych w sztucznym świetle żarówki. Czy nie pozostaje nam nic innego jak tylko z utęsknieniem oczekiwać na nadejście wiosny? A może warto wykorzystać ten czas efektywnie? Jesień i zima nie są takie złe…
Jesienne i zimowe wieczory także mogą sprawiać przyjemność. W tym czasie inaczej spędzamy wolny czas, jednak wcale nie musi być to czas gorszy, a tym bardziej stracony. Oto zestawienie kilku spraw i czynności, którym z powodzeniem możemy oddać się jesienią i zimą z ogromną korzyścią dla siebie:

Nadrobienie zaległości w książkach

Każdy mol książkowy wie, że latem jest mniej czasu na czytanie książek. Słonce, ładna pogoda bardziej skłania do aktywności fizycznej lub spotkań z ludźmi pod przysłowiową chmurką, aniżeli do zagłębiania się w lekturę. Jesień i zima to doskonały moment do pochłaniania książek. Dlatego zamiast spędzać czas przed telewizorem, idź do biblioteki i poszukaj czegoś odpowiedniego na zimowe wieczory. Może lektura zainspiruje Cię do wprowadzenia zmian w swoim życiu? Może po przeczytaniu książki o życiu w innym kraju, zechcesz go odwiedzić? Książki dają nam okazję przeżywania namiastki życia bohatera. Jesienno-zimowy wieczór jest długi. Skoro nie możesz oddać się aktywności na słońcu, to może warto przenieść się w inny świat?

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Nadrobienie zaległości w filmach i serialach

I nie mamy tu na myśli, spędzenia czasu przed przypadkowym kanałem w telewizji. Pomyśl o wszystkich filmach, które chciałaś zobaczyć i wykorzystaj ten czas na nadrobienie zaległości jeśli chodzi o światową kinematografię. Współczesne seriale także są coraz lepszej jakości. Lato, to nie jest czas na oglądanie seriali. Zwyczajnie w tym czasie mamy inne zajęcia. Nie bez powodu latem w kinach niewiele się dzieje. Producenci dobrze wiedzą, kiedy planować premiery filmów.

Planowanie… sylwetki na lato

Ile razy, wraz z rozpoczęciem lata, obiecywałaś sobie, że za rok zajmiesz się swoja figurą odpowiednio wcześnie. Może warto w końcu zrealizować swoje postanowienia i zapisać się na ciekawe zajęcia lub na siłownię. Ruch w jesienne i zimowe dni pomoże Ci się uporać także z gorszym samopoczuciem, zmęczeniem i sennością. Załóż sobie realny cel i spróbuj go zrealizować. Na początek, może być to zrzucenie 3 kilogramów. Potem kolejnych 5. Jak osiągniesz cel, zastanów się nad tym, jaka sylwetka będzie dla Ciebie wymarzona i postaraj się małymi krokami dążyć do celu. Ani się obejrzysz jak przyjdzie wiosna, a Twój wygląd będzie znacznie korzystniejszy.

Czas, aby trochę zwolnić…

Przez całe wieki, pory roku wyznaczały naturalny rytm życia. Ludzie intensywnie pracowali wiosną i latem, a jesienią i zimą przychodził czas na zwolnienie i odpoczynek. Długie i chłodne wieczory, to doskonały czas na to, aby prowadzić nieco mniej intensywny tryb życia. Zamiast po pracy gdzieś pędzić, wróć do domu i znajdź chwilę na relaks i refleksję.
Powodzenia!