Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Korekta powiek to nie tylko zabieg upiększający

Korekta powiek to nie tylko zabieg upiększający

Współczesne zabiegi medycyny estetycznej pozwalają na poprawę niemal każdej części ciała, dzięki czemu uzyskujemy możliwość uzyskania wymarzonego wyglądu. Proces starzenia się skóry wpływa również na zmianę wyglądu w obrębie oczu. Opadające powieki prezentują ją nieestetycznie i sprawiają, że twarz wygląda na o wiele starszą. Korekta powiek to zabieg, który oferuje możliwość podniesienia powieki, dzięki czemu oko wygląda na młodsze, a cała twarz prezentuje się znacznie lepiej. Prezentujemy dzisiaj powody medyczne, dla których wielu pacjentów decyduje się na korektę powiek. Okazuje się bowiem, że nie są to jedynie pobudki czysto estetyczne.

Na czym polega korekta powiek?

Operacje plastyczne powiek to zabiegi chirurgiczne, które polegają na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej. Zabieg obejmuje najczęściej korektę powiek opadających, a także usunięcie worków pod oczami. Powstają one w wyniku przemieszczenia się części tkanki tłuszczowej wyścielającej oczodół bliżej powierzchni skóry. Ważne jest, aby wiedzieć, że zabieg korekcji powiek nie obejmuje eliminacji zmarszczek, tzw. kurzych łapek czy problemu obniżonych brwi.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Masz pytania, zaplanuj wizytę u naszego specjalisty

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Korekta powiek – wskazania

Operacja plastyczna powiek cieszy się dużym zainteresowaniem wśród przedstawicieli rasy azjatyckiej, gdzie na popularności zyskuje wygląd europejski, uzyskiwany poprzez podnoszenie fałdu na górnych powiekach. Zabieg jest skierowany również do osób, które pod wpływem czynników genetycznych borykają się z problemem znacznego nadmiaru skóry na powiekach. Korekta powiek posiada wiele wskazań nieestetycznych związanych z chęcią poprawy swojego wyglądu, jak również powodów medycznych. Do nich najczęściej zaliczają się:

  • ograniczenie pola widzenia,
  • niewydolność mięśnia dźwigacza powieki górnej,
  • zmęczenie,
  • narastające bóle głowy,
  • uczucie ciężkości powiek wywołanie ich wiotkością.

Dolegliwości tego typu mogą mieć znaczny wpływ na funkcjonowanie w życiu codziennym, co wpływa również na poziom satysfakcji z życia. W przypadku, w którym opadająca powieka znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie lub wywołuje powyższe dolegliwości, warto zwrócić się o pomoc do lekarza

Przeciwwskazania do korekcji powiek

Jak przy każdym zabiegu, tak samo korekta powiek wymaga wzięcia pod uwagę kilku przeciwwskazań. Ich występowanie najczęściej dyskwalifikuje pacjenta do poddania się operacji. Należą do nich między innymi skazy naczyniowe, niedokrwistość, nieuregulowane ciśnienie tętnicze krwi, ciężkie choroby ogólnoustrojowe, takie jak niewydolność krążenia, wątroby czy cukrzyca. Dodatkowo wpływ na rekonwalescencję mają infekcje i stany zapalne ropne skóry twarzy.