Stosowanie wypełniaczy to obecnie sposób na zachowanie młodości nie tylko wśród osób popularnych i znanych z pierwszych stron gazet. Kobiety, które nie pracują w show biznesie także coraz częściej poprawiają urodę z pomocą kwasu hialuronowego i botoksu. To szybki, bezoperacyjny sposób na likwidacje oznak starzenia. Gdzie najczęściej stosuje się wypełniacze?
Kwas hialuronowy
To substancja występująca naturalnie w skórze. Zadaniem kwasu hialuronowego jest wiązanie wody w naskórku, dlatego jego syntetyczna wersja najczęściej stosowana jest w medycynie estetycznej. Efekty, jakie można uzyskać dzięki kwasowi hialuronowemu często pozwalają uniknąć interwencji chirurgicznej. Preparaty na bazie kwasu hialuronowego najczęściej stosuje się:
– do wypełniania zmarszczek wokół ust. Skóra jest wygładzona, zmarszczki niewidoczne a usta wydają się pełniejsze.
– do modelowania i powiększania czerwieni wargowej
– do wypełniania tzw. „doliny łez”. Jest to zagłębienie pod oczami, które z wiekiem może się dodatkowo zapadać, co nadaje twarzy starszy, zmęczony wygląd. Kwas hialuronowy wypełnia te miejsca i wygładza skórę przez co okolica oczu wygląda na wypoczętą i młodszą.
– do wypełniania bruzd nosowo-wargowych czyli zmarszczek mimicznych, które z czasem mogą tworzyć się w wyniku uśmiechania. Jest to zmarszczka przebiegająca od nosa do ust. Wypełnienie kwasem hialuronowym powoduje niemal natychmiastowe wygładzenie zmarszczek.
Lekarz medyny estetycznej dobiera rodzaj preparatu do rodzaju i umiejscowienia zmarszczek. Kwas hialuronowy podaje się najczęściej igłą. Zmiany widoczne są natychmiast po zabiegu, jednak ostateczny efekt możemy zaobserwować po około 2 tygodniach od zastosowania. Ponieważ kwas hialuronowy jest związkiem naturalnie występującym w skórze, to bardzo rzadko powoduje reakcje alergiczne. Skuteczność kwasu związana jest z wiązaniem wody. Jedna cząsteczka kwasu jest w stanie związać około 250 cząsteczek wody! Efekty nie są trwałe. W zależności od techniki iniekcji oraz rodzaju preparatu, efekty utrzymują się od kilku miesięcy do 3 lat.
Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?
Masz pytania, zaplanuj wizytę u naszego specjalisty
Zapraszam
Arkadiusz Kuna
Botox
Botox czyli toksyna botulinowa do rodzaj całkowicie oczyszczonego białka. Jego działanie jest odmienne od kwasu hialuronowego ponieważ nie wiąże wody a powoduje skurcz mięśni. Postęp technologiczny oraz sposób podawania eliminuje efekt maski, który można było w ostatnich latach zaobserwować. Podanie preparatu powoduje obkurczanie jedynie tych mięśni, do których został podany. Najczęściej stosuje się go:
– w usuwaniu tzw. „lwiej zmarszczki” czyli bruzdy pojawiającej się z wiekiem między brwiami
– usuwania „kurzych łapek” przy oczach
– wygładzania poziomych zmarszczek na czole
Botox przede wszystkim doskonale sprawdza się w niwelowaniu głębokich zmarszczek i bruzd. Stosowany w medycynie od kilkunastu lat, uważany jest za względnie bezpieczny preparat. Preparat wprowadza się najczęściej z pomocą igły. Na pełne efekty trzeba poczekać do 10 dni – w tym czasie preparat rozkłada się pod skórą. Bezpośrednio po zabiegu nie należy masować twarzy, gwałtownie schylać głowy i doprowadzać do wzrostu ciśnienia krwi. Rezultat iniekcji botoksu nie jest trwały i utrzymuje się kilka miesięcy., Po tym czasie można powtórzyć zabieg.
Zastosowanie wypełniaczy to nowoczesna, niemal bezbolesna metoda odmłodzenia i poprawy rysów twarzy. Bez użycia skalpela można osiągnąć doskonałe rezultaty. Plusem zastosowania botoksu z pewnością jest to, że pacjent nie wymaga rekonwalescencji, ponieważ sam zabieg trwa kilkanaście minut i nie jest inwazyjny. Minusem z pewnością jest nietrwałość efektów oraz cena (która mimo wszystko wciąż jest niższa niż koszt operacji plastycznej). Właściwie dobrany i wprowadzony preparat może przynieść niesamowite efekty.