Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Najczęściej zadawane pytania na temat plastyki brzucha

Najczęściej zadawane pytania na temat plastyki brzucha

Plastyka brzucha uważna jest za jeden z najbardziej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej, a jednak jest to również jedna z najpopularniejszych rodzajów operacji. Abdominoplastyka może dać spektakularne efekty, ale powinna być wykonywana przez profesjonalistów. Wiele pacjentów przed wykonaniem operacji ma wiele wątpliwości. Warto zatem w czasie swoich poszukiwań warto wiedzieć o co pytać. Poniżej przedstawiamy pytania (wraz z odpowiedziami), które najczęściej zadają pacjenci przed zabiegiem plastyki brzucha.

W jakim znieczuleniu wykonywany jest zabieg plastyki brzucha?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Jaka jest różnica między małą (mini) a pełną plastyką brzucha?

Różnica polega na zakresie prac jakie są do wykonania u danego pacjenta. Zakres wpływa bezpośrednio na długość zabiegu oraz na ilość potrzebnych do wykonania cięć. Mała plastyka brzucha jest mniej inwazyjna, pozostawia też mniejszą bliznę.

Jak długo trwa zabieg?

Najczęściej od dwóch do nawet czterech godzin, w zależności od pracy, jaką trzeba wykonać.

Chciałabym przejść na dietę, aby schudnąć, czy mogę najpierw przeprowadzić plastykę brzucha?

Zaleca się najpierw przejść przez planowane diety i zrzucić zbędne kilogramy, a dopiero później poddać się plastyce brzucha. W szczególności, jeśli w grę wchodzi dużo kilogramów. Powstanie wtedy zapewne dodatkowy nadmiar skóry na brzuchu, który będzie można usunąć w trakcie zabiegu plastyki brzucha.

Czym plastyka brzucha różni się od liposukcji?

Plastyka brzucha dotyczy przede wszystkim usunięcia nadmiaru skóry, który powstał po zrzuceniu dużej ilości kilogramów. W ramach plastyki brzucha można również naprawić zerwane mięśnie, częściowo usnąć rozstępy (poprzez wycięcie nadmiaru skóry). Liposukcja to zabieg wiązany jest z odessaniem nadmiaru tkanki tłuszczowej, dzięki czemu mamy możliwość dodatkowego wymodelowania obszaru ciała. Najczęściej przeprowadza się ją na obszarach, na których często odkłada się tłuszcz, takich jak brzuch, uda, talia czy biodra. Liposukcja może być zabiegiem wspomagającym plastykę brzucha.

Jakie są wskazania dotyczące zabiegu plastyki brzucha?

Rozważając zabieg plastyki brzucha zalecane jest przede wszystkim podstawowe badania krwi (w tym morfologia i APTT). Badania takie to podstawa dla osób zdrowych, bez obciążeń chorobami. Natomiast pacjenci, którzy są po chorobie lub chorują przewlekle powinni przed przyjazdem do kliniki skonsultować się dodatkowo z chirurgiem plastykiem w celu przedyskutowania, jakie dodatkowe badania powinni wykonać.

Czy po zabiegu plastyki brzucha można zajść w ciążę?

Po plastyce brzucha można zajść w ciążę. Jednak należy pamiętać, ze ciąża może spowodować nawrót problemów z nadmiarem skóry. Stąd też zabieg ten zaleca się kobietom, które nie planują już w przyszłości więcej dzieci.

Podsumowanie

Zabieg plastyki brzucha wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem chirurgiem, dlatego też warto już podczas pierwszej wizyty zadać wszystkie pytania. Lekarz przeprowadza również szczegółowy wywiad, dzięki któremu uzyskuje informacje odnośnie stanu pacjenta oraz jego oczekiwań względem zabiegu.