Chyba każdy z nas ma jakieś kompleksy. Czasem powody tych kompleksów są dla otoczenia zupełnie nieuzasadnione, innym razem rzeczywiście przyciągają uwagę. Niezależnie od tego, niezadowolenie z wyglądu swojego ciała może przyczynić się do obniżonej pewności siebie w niektórych sytuacjach. Częścią ciała, której wygląd może powodować dyskomfort i kompleksy są… łydki. Zobacz, co można z tym zrobić!
Dlaczego niektórzy pacjenci decydują się na implanty łydek
Łydki to taka część ciała, która nie zawsze jest podatna na ćwiczenia. Nawet wówczas, gdy intensywnie staramy się wyrzeźbić swoje swoje ciało na siłowni, dysproporcja pomiędzy masywnymi udami a szczupłymi łydkami może być widoczna, a to powoduje, że nie najlepiej czujemy się w krótkich spodenkach lub sukienkach. Czasem, po licznych urazach łydek, wadach rozwojowych, łydki mogą być także asymetryczne. Operacja plastyczna polegająca na wszczepieniu implantów, pozwala na uzyskanie proporcjonalnej sylwetki i zniwelowanie ewentualnych asymetrii. Warto zaznaczyć, że zabieg jest równie popularny wśród kobiet jak i mężczyzn.
Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?
Zapraszam
Arkadiusz Kuna
Na czym polega operacja?
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i może trwać nawet 2 lub 3 godziny. Implant wkładany jest poprzez niewielkie nacięcia, najczęściej wykonywane pod kolanem. Rodzaj i rozmiar implantów dobierany jest względem osobistych preferencji i cech pacjenta. Kobiety najczęściej decydują się implanty wrzecionowate, które przynoszą smukły efekt. Mężczyźni zwykle dążą do tego, aby łydki były proporcjonalnie muskularne do reszty ciała, dlatego decydują się na implanty anatomiczne, które dają wrażenie wyraźnie zarysowanych mięśni. Implanty mogą być także robione na zamówienie, aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzebę pacjenta.
Jak wygląda rekonwalescencja?
Jest to poważny zabieg, który wymaga od pacjenta bezwzględnego stosowania się do zaleceń oraz odpoczynku. Przez pierwsze dwa lun trzy dni, pacjent powinien spędzić w łóżku. Potem najczęściej może zacząć chodzić, jednak przez pierwsze dwa tygodnie, normalne funkcjonowanie i powrót do pracy nie są możliwe. Przez kilka tygodni, pacjent powinien nosić specjalne opaski uciskowe. Powrót do ćwiczeń i większej aktywności powinien być zawsze konsultowany indywidualnie, jednak należy się przygotować, że przez okres od 4 do 6 tygodni, podnoszenie ciężarów, intensywne ćwiczenia na siłowni lub bieganie nie będzie możliwe. Wszystkie szczegółowe informacje pacjent zawsze otrzymuje podczas konsultacji. Termin wyznaczany jest w taki sposób, aby pacjent mógł się przygotować do operacji.
Ryzyko wystąpienia powikłań
Jak w przypadku każdej operacji chirurgicznej, także w przypadku implantów łydek, mogą wystąpić niepożądane powikłania. Do niezwykle rzadkich powikłań należą uszkodzenia naczyń lub nerwów. Ponadto, mogą wystąpić komplikacje związane ze znieczuleniem, powstanie krwiaka, zakażenia oraz zmiany w wyglądzie blizn. Większości powikłań można uniknąć, ściśle stosując się do wskazań lekarza. Podczas konsultacji, trzeba powiedzieć o wszystkich przyjmowanych lekach a nawet ziołach. Na kilka tygodni przed operacją, należy także rzucić palenie, a na kilka dni przed planowanym zabiegiem – zrezygnować z picia alkoholu.
Implanty łydek to zabieg, który nie należy do najpopularniejszych wśród operacji plastycznych. Nie mniej, jest wykonywany i pomaga wielu pacjentom w odzyskaniu proporcji sylwetki a co za tym idzie – poprawieniu pewności siebie i zwiększeniu własnego komfortu. Warto wiedzieć, że istnieje możliwość poprawienia także tego obszaru ciała, zwłaszcza wtedy, kiedy mamy z tego powodu kompleksy.