Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
jak dbać o nogi

Nogi tak idealne, jak to możliwe. Jak o nie dbać?

Nie oszukujmy się. Niewiele z nas może pochwalić się nogami do przysłowiowej samej szyi. Nie oznacza to jednak, że kobiece nogi, które nie mają co najmniej 100 cm, nie mogą być atrakcyjne. Na ładny wygląd nóg składa się co najmniej kilka cech i każda z nas może osiągnąć swój stopień ideału. Ładne nogi nie muszą być długie. Przede wszystkim powinny być zadbane. Jakie cechy mają nogi idealne i jak o nie dbać?

Wiele kobiet ma sporo do zarzucenia swoim nogom. Najczęściej nie lubimy swoich ud. Czasem mamy problem z łydkami lub kostkami. Nierzadko kłopotem jest cellulit lub pękające naczynka. Aby nogi wyglądały dobrze, trzeba o nie dbać na wiele sposobów.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Ćwiczenia

Nawet jeśli masz genetyczne predyspozycje do ładnych nóg, nie są one dane raz na zawsze. Brak ruchu powoduje, że kształt nóg zaczyna się rozmywać. Regularne ćwiczenia na nogi, pozwalają im zachować jędrność i ładny kształt. Aby go osiągnąć, najlepiej stosować zarówno ćwiczenia kardio, czyli np. bieganie na bieżni oraz przysiady i ćwiczenia z użyciem ciężaru. Naprawdę nie potrzeba wiele czasu w ciągu tygodnia, aby zobaczyć znaczną poprawę kształtu nóg już po dwóch miesiącach. Ćwiczenia dobrze wpływają także na skórę, która staje się napięta, a cellulit jest mniej widoczny.

Nawilżanie

Wilgoć ma bardzo duże znaczenie dla wyglądu skóry na całym ciele, w tym także skóry na nogach. Właściwe nawilżanie powinno odbywać się na dwóch poziomach: zewnętrznym oraz wewnętrznym. Picie dużej ilości wody to podstawa. Odwodniona skóra zawsze będzie wyglądała gorzej, zarówno pod względem struktury jak i koloru. Nawilżanie zewnętrzne obejmuje smarowanie nóg kremami z zawartością np. retinolu oraz kofeiny, które poprawiają wygląd i subtelnie napinają skórę.

Profesjonalne zabiegi oraz masaże w domu

Pobudzanie krążenia zawsze dobrze wpływa na skórę. Zwykły, klasyczny masaż twarzy nadaje jej blasku. Podobne efekty uzyskamy, jeśli będziemy systematycznie masować swój skórę na nogach z pomocą specjalnej rękawicy. Dobrze jest także raz w tygodniu zrobić peeling, aby pozbyć się martwego naskórka. Uwaga! Peelingi i masaże mogą niekoniecznie być dobre dla osób, które obserwują u siebie tzw. pajączki. Jeśli zauważasz u siebie spory problem z cellulitem, który nie ustępuje nawet pod wpływem ćwiczeń – spróbuj wybrać się do profesjonalisty. Seria specjalistycznych masaży lub zabiegi na podczerwień oraz podciśnienie, mogą pomóc Ci uporać się z pomarańczową skórką.

Sposoby doraźne, czyli blask!

Opalenizna zawsze dodaje skórze blasku. Brązowe nogi wydają się być smuklejsze i szczuplejsze. Nie staraj się jednak korzystać ze słońca bez umiaru, tylko po to, aby nogi wyglądały nieco lepiej. Finalnie obróci się to przeciwko Tobie, bo skóra pod wpływem słońca szybciej się starzeje i po kilku latach intensywnego opalania, będzie Ci trudno przywrócić skórze nóg odpowiedni wygląd. Są inne sposoby, aby nadać mnogo ładny koloryt i blask. Preparaty kosmetyczne dostępne w sklepach, pomogą uzyskać Ci pożądany wygląd. Samoopalacze, balsamy brązujące oraz olejki z dodatkiem drobinek sprawią, że nogi będą wyglądały zdrowo i smuklej.

Nie musimy wyglądać jak modelki, aby cieszyć się ładnymi nogami. Niemal każde kobiece nogi mogą być piękne, pod warunkiem, że zadbamy o ich stan. Systematyczna pielęgnacja i ćwiczenia najczęściej wystarczają, aby w czasie letnich dni z dumą nosić sukienki i spodenki.

Autorka: Klaudia Dziennikarka/Blogerka