Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Nos kostny, chrzęstny, totalny – co to za zabiegi?

Nos kostny, chrzęstny, totalny – co to za zabiegi?

Operacje plastyczne nosa w dalszym ciągu są jednymi z najchętniej wykonywanych zabiegów przez Polki. Korekcje mogą mieć różny charakter. Wykonywane są zarówno ze względów estetycznych, jak i medycznych. W zależności od rodzaju deformacji nosa wyróżnia się operację nosa kostnego lub chrzęstnego. Istnieje możliwość przeprowadzenia zabiegu nosa totalnego. 

Korekcja nosa kostnego

Jeśli nos jest krzywy, garbaty lub zbyt szeroki to wtedy przeprowadzana jest korekcja nosa kostnego. Przy pomocy zabiegu można wypełnić wgłębienie w grzbiecie, wyrównać jego symetrię, a nawet zmienić ustawienie. Operacja polega na tym, że zmianie poddawana jest jego część kostna. Jest to zabieg ingerujący w “rusztowanie” nosa, kości są łamane, a następnie kształtowane od nowa. Efekt jest odzwierciedleniem wymagań pacjenta. Bez wątpienia operacja daje spektakularne efekty. 

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Korekcja nosa chrzęstnego

Operacja nosa chrzęstnego obejmuje jego dolną część, czyli miejsca, które zbudowane są z chrząstki. Wskazaniem do tego typu zabiegu są względy estetyczne. Najczęściej obejmuje operację czubka nosa, podczas zabiegu można go podnieść lub obniżyć. W ten sam sposób nos można poszerzyć lub zwęzić. 

Totalna korekcja nosa

Zabieg łączy w sobie przebudowę zarówno części chrzęstnej, jak i kostnej nosa. Podczas operacji dochodzi do zmiany jego wyglądu w bardzo szerokim zakresie. Dzięki tej korekcji można wpłynąć na wielkość nosa, jego szerokość, czy rozstawienie nozdrzy. Co więcej, w ten sposób można go widocznie skrócić lub wydłużyć. Często totalna korekcja wykonywana jest ze względów medycznych. Dzięki niej można wyprostować skrzywioną przegrodę nosową, udrożnić nos, a także rozwiązać problemy estetyczne związane z jego wyglądem. 

Korekcja nosa chrzęstnego a kostnego

Rodzaje deformacji nosa są różnorodne. W zależności od nich chirurg plastyczny wybiera dany zabieg. Korekcja nosa chrzęstnego jest dużo prostsza, odbywa się w znieczuleniu miejscowym, a pacjent szybko wraca do swoich obowiązków. Z kolei korekcja nosa kostnego wiąże się z długim okresem rekonwalescencji. Rezultaty jednak są dużo bardziej widoczne. 

Korekcja nosa – efekty

Zabieg korekcji nosa uznawany jest za bardzo skuteczny, ponieważ aż 90% pacjentów jest zadowolonych z efektów przeprowadzonego zabiegu. Warto jednak pamiętać, że ocena efektów korekty nosa jest indywidualna, a także subiektywna.