Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Operacje plastyczne po utracie wagi

Operacje plastyczne po utracie wagi

Każdy z nas marzy o pięknym i jędrnym ciele, płaskim brzuchu oraz jednocześnie idealnej sylwetce bez zbędnych kilogramów. W momencie, gdy mamy problemy z nadwagą i uda nam się jej pozbyć, bardzo często towarzyszy temu nadmiar obwisłej skóry. Jednak z pomocą przychodzą operacje plastyczne, które pomagają szybko uporać się z nieestetycznym efektem. Dzięki nim osoba, która kiedyś była otyła, może zapomnieć o przeszłości i cieszyć się pięknym wyglądem. 

Kto powinien zdecydować się na zabieg plastyczny po odchudzaniu?

Operacje plastyczne są przeznaczone dla każdej osoby, która boryka się z problemem obwisłego fałdu skórno – tłuszczowego. Na zabieg mogą zdecydować się również osoby z osłabioną muskulaturą przedniej ściany brzucha. Bardzo często kobiety po przebytej ciąży mają problem ze schudnięciem i wróceniem do wcześniejszej formy. Pomimo diet i ćwiczeń, efekt wiotkiej skóry na brzuchu jest cały czas widoczny. Wówczas optymalny rozwiązaniem okazuje się zabieg plastyczny brzucha.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Operacja plastyczna po schudnięciu 

Utrata zbędnych kilogramów bez względu na to, w jakim stadium nadwagi jest pacjent, zawsze wiąże się z procesem pełnym wyrzeczeń i ciężkiej pracy. Na końcu przebytej drogi i po osiągniętym celu pojawia się problem w postaci nadmiaru skóry na brzuchu. W tym przypadku jedynym rozwiązaniem jest plastyka brzucha, czyli zabieg, w którym zostaną usunięte zbędne fałdy skóry. Oprócz tego pozwala on na wygładzenie talii, a w efekcie osiągnięcie płaskiego brzucha. 

Jakie są przeciwskazania do zabiegu plastycznego po intensywnym odchudzaniu?

Plastyka brzucha zaliczana jest do poważnych operacji, ponieważ ma ogromny wpływ na nas organizm. Bardziej skomplikowane zabiegi mają większe ryzyko pojawienia się komplikacji. Wystąpienie krwiaków, utrata krwi lub infekcje są zależne od wielu czynników. Możliwość przeprowadzenia operacji zależy od tego, w jaki sposób pacjent schudł. Zanim zdecydujesz się na zabieg, konieczna jest konsultacja z lekarzem, który zleci i wykona odpowiednie badania. Dzięki temu chirurg potwierdzi czy możesz zostać zakwalifikowany do zabiegu. Niestety bardzo często okazuje się, że wyniki badań pacjentów dyskwalifikują go do operacji plastycznej po schudnięciu, ponieważ mogą skutkować narażeniem zdrowia, a nawet życia. Wśród głównych przeciwwskazań wyróżniamy choroby takie jak: cukrzyca, choroby serca, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia, ciąża.