Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
popularne opinie o operacjach plastycznych fakty czy mity 1

Popularne opinie o operacjach plastycznych. Fakty czy mity?

Zabiegi medycyny estetycznej otoczone są dużą dozą mitów i półprawd. Wynika to z faktu, że są one, w porównaniu do innych zabiegów chirurgicznych, wykonywane stosunkowo rzadko. O ile z pewnością znamy kogoś, kto miał usunięty pęcherzyk żółciowy bądź wyrostek robaczkowaty, o tyle często nie znamy nikogo, kto poddał się liposukcji bądź zabiegowi powiększenia piersi. Równocześnie z mediów dobiegają do nas informacje o powikłaniach, które wystąpiły u pewnych pacjentek. Wszystko to prowadzi do tego, że z jednej strony boimy się zabiegu, a z drugiej odczuwamy niepotrzebne uprzedzenia. Co jest prawdą, a co mitem? Skąd wziąć prawdziwe informacje na temat zabiegów medycyny estetycznej? Czy chirurgia plastyczna jest uznaną metodą ingerowania w ludzki wygląd?

Mit numer jeden – chirurgia plastyczna to fanaberia sławnych i bogatych

Jest to jeden z najczęstszych mitów dotyczących chirurgii plastycznej. Wiele osób uważa, że zabiegom chirurgii plastycznej poddają się tylko wielkie sławy, które „nie mają już co robić z pieniędzmi”. Jest to oczywista nieprawda. Wraz z upowszechnieniem się nowych metod przeprowadzania zabiegów oraz nowoczesnych implantów ceny zabiegów znacząco spadły. Doprowadziło to do sytuacji, w której zabiegi chirurgii estetycznej są osiągalne niemalże dla każdego. Równocześnie warto zauważyć, że poddanie się takiemu zabiegowi nie jest fanaberią. To, jak postrzegamy nasze ciało, ma bowiem fundamentalny wpływ na nasz dobrostan psychiczny. Tym samym głębokie niezadowolenie z naszego wyglądu może znacząco utrudniać nasze życie codzienne.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna
popularne opinie o operacjach plastycznych fakty czy mity

Mit numer dwa – operacje plastyczne są na całe życie

Mit ten zawiera trochę prawdy i dość sporą ilość fałszu. W zależności od wykonywanego zabiegu, efekty mogą utrzymywać się przez różny okres. Wynika to między innymi z samej natury danego zabiegu. Ponadto sporą rolę odgrywają czynniki osobiste oraz nasze zachowania takie jak palenie papierosów. Warto również zaznaczyć, że pewne zabiegi, takie jak powiększenie piersi, które wiążą się ze wszczepieniem implantów, mają względnie stały efekt. Zabiegi takie jak kantoplastyka czy lifting czoła nie utrzymują się przez całe życie. O ile zazwyczaj możemy prognozować, jak długo będzie utrzymywać się efekt, to u każdego z nas będzie utrzymywać się przez inny okres.

Mit numer trzy – do zabiegu trzeba być wprowadzonym w znieczulenie ogólne

I prawda – i fałsz. Faktycznie w przypadku niektórych zabiegów chirurgii plastycznej konieczne jest wprowadzenie w stan znieczulenia ogólnego. Znieczulenie ogólne jest jednak względnie bezpieczne, a kwalifikację do niego przeprowadza lekarz anestezjolog. Pozwala to na zapewnienie pacjentce odpowiedniego bezpieczeństwa podczas i po zabiegu. Niemniej jednak istnieją również zabiegi, które takiego znieczulenia nie wymagają. Stosuje się wtedy znieczulenie miejscowe, które wystarcza, by zabieg był bezbolesny.

popularne opinie o operacjach plastycznych fakty czy mity

Mit numer cztery – po zabiegu można od razu wrócić do codziennych aktywności

Zabiegi chirurgii plastycznej są różne. Tym samym nie można wyznaczyć jednoznacznych i wspólnych czasów na rekonwalescencję niezależnie od wykonanego zabiegu. Wynika to z faktu, że zabiegi chirurgii plastycznej różnią się rozległością. Naturalnym jest, że duży zabieg będzie wiązał się z dłuższym gojeniem się rany. Równocześnie ciało każdego z nas ma inne zdolności do gojenia się ran. Ponadto nie należy zapominać o tym, że każdy z nas ma inną tolerancję i próg bólu. Tym samym niewielka rana pooperacyjna może być dla jednej osoby źródłem dużego bólu, a druga osoba może tej rany wcale nie odczuwać.

Mit numer pięć – operacja plastyczna sprawia, że wygląda się sztucznie

Sztuczny wygląd, który ma wynikać z faktu poddawania się operacjom plastycznym, jest częstą obawą pacjentek. Wynika on z faktu nieco zakrzywionego obrazu operacji plastycznych w mediach. Należy również pamiętać, że nasze oczekiwania wobec operacji plastycznych mogą być zbyt wygórowane. Równocześnie wiele z nas oczekuje zupełnej zmiany wyglądu, co może prowadzić do nienaturalnego rezultatu. Pamiętaj jednak, że dobrze przeprowadzony zabieg daje naturalny i estetyczny efekt.