Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Tragiczne skutki spania w makijażu

Tragiczne skutki spania w makijażu

Choć od dawna wiadomo już, że spanie w makijażu prowadzi do negatywnych konsekwencji dla naszej cery, to jednak wiele kobiet wciąż zapomina o wieczornym demakijażu. Badania pokazują, że nawet co trzecia kobieta przynajmniej dwa razy w tygodniu kładzie się do łóżka, nie zmywając wcześniej makijażu. Efekty takiego zachowania mogą okazać nie tylko fatalne, ale również nieodwracalne dla wyglądu u zdrowia naszej skóry. Codziennie wieczorem powinnyśmy nie tylko nie zapominać o demakijażu, ale również wprowadzić skuteczne oczyszczanie skóry przed snem.

Dlaczego spanie w makijażu jest szkodliwe?

Demakijaż to nie tylko oczyszczanie skóry z kosmetyków, które przez cały dzień były nałożone na naszą skórę. Do twojego podkładu przez cały dzień „przyczepiają” się zanieczyszczenia i wolne rodniki, które są szkodliwe dla skóry. Nie tylko zatykają pory i przenoszą bakterie powodując stany zapalne, ale także przyspieszają procesy starzenia się skóry. Spanie w makijażu powoduje powstawanie wolnych rodników, które stymulują rozkład zdrowego kolagenu, co bezpośrednio prowadzi do powstawania zmarszczek.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

W  naszej skórze znajdują się gruczoły produkujące serum, dzięki któremu tkanki utrzymują właściwą wilgoć i elastyczność. Podczas procesu regeneracji skóry jej martwe komórki po prostu odpadają. Jeśli zaburzymy ten stopniowy, regularny proces blokując go makijażem, komórki zaczną łączyć się z serum i zatykać pory w skórze. Przez spanie w makijażu układ odpornościowy zaczyna produkować leukocyty, a ich produktem są właśnie nieestetyczne krostki na skórze.

Spanie w makijażu – konsekwencje w zależności od rodzaju cery

Brak regularnego oczyszczania skóry przed snem ma odmienne konsekwencje w zależności od rodzaju cery. Sprawdziliśmy jakie:

  • Cera sucha – skóra nie ma możliwości regeneracji. Martwy naskórek gromadzi się, co przesusza skórę.
  • Cera tłusta – spanie w makijażu powoduje zatykanie się rozszerzonych porów,  a w efekcie powstają zaskórniki i uciążliwe pryszcze.
  • Cera normalna – brak możliwości regeneracji, co powoduje powstawanie zmarszczek.
  • Cera naczynkowa – spanie w makijażu może prowadzić do nadmiernego pękania naczynek.

Oczyszczanie skóry przed snem

Jak widać, spanie w makijażu ma wiele negatywnych skutków dla naszej cery. Warto zatem dbać o to, aby codziennie wieczorem stosować odpowiedni demakijaż. Skóra wymaga również odpowiedniego oczyszczenia przed snem. Powinno ono składać się z kosmetyku na bazie wody, takiego jak hydrolat czy żel do mycia. Następnie warto zastosować delikatny peeling enzymatyczny, w zależności od rodzaju cery. Później należy spryskać skórę tonikiem, by wyrównać pH, a na końcu zastosować dobrej jakości krem na noc. Dzięki temu nasza skóra będzie odpowiednio oczyszczona, dzięki czemu zachować blask i elastyczność na dłużej. Przekonaj się!