Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Plan na operację plastyczną?

Plan na operację plastyczną?

Poddanie się operacji plastycznej wymaga odpowiedniego zaplanowania najważniejszych kwestii organizacyjnych. Sam zabieg nie jest wymagający czasowo, jednak w zależności od jego rodzaju, okres rekonwalescencji może wymagać od nas czasowej niedyspozycji. Aby operacja plastyczna udała się nie tylko pod względem efektów, ale również w kwestii pogodzenia wielu spraw, należy odpowiednio wcześniej zaplanować najważniejsze kwestie. Podpowiadamy jak to zrobić!

Co trzeba wziąć pod uwagę planując operację plastyczną?

Zanim zdecydujemy się na operację plastyczną powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim swoje możliwości zdrowotne. Dokładne wskazania do zabiegu podawane są na pierwszej wizycie konsultacyjnej. To właśnie wtedy lekarz ustala również niezbędne badania, które trzeba wykonać przed operacją. Jest to niezwykle ważne, ze względu na ochronę własnego zdrowia. Pamiętajmy również, że często odpowiednie przygotowanie nie rozpoczyna się jedynie od badań. Wszelkiego rodzaju używki, które regularnie przyjmujemy mogą znacznie opóźnić lub wpłynąć na komplikacje podczas rekonwalescencji. Zatem jeśli decydujemy się na operację plastyczną, warto wcześniej rzucić palenie czy ograniczyć spożycie alkoholu.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Masz pytania, zaplanuj wizytę u naszego specjalisty

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Operacja plastyczna – możliwości czasowe

Kolejną ważną kwestią jest oczywiście czas. Przygotowanie do operacji wymaga od nas regularnego przychodzenia na wizyty i dyscypliny w zakresie regularności. W zależności od indywidualnych predyspozycji, może się okazać, że okres rekonwalescencji będzie się przedłużał, co również należy wziąć pod uwagę. W okresie pozabiegowym powinniśmy szczególnie zwracać uwagę na swoje zdrowie. Ważne jest zatem, aby odpowiednio wcześniej zgłosić swoją nieobecność w pracy i zorganizować opiekę nad dziećmi. W zależności od stanu zdrowia po operacji plastycznej, nie powinniśmy również wykonywać niektórych prac domowych. Warto zapewnić sobie opiekę bezpośrednio po zabiegu, aby w przypadku komplikacji, mieć pod ręką czyjąś pomoc. Pamiętajmy, że okres rekonwalescencji powinien trwać tyle, ile potrzebujemy. Ważne jest, aby odpowiednio wypocząć, a nasz organizm mógł w tym czasie wrócić do zdrowia.

Operacja plastyczna – możliwości finansowe

Kolejną kwestią są również finanse. Operacja plastyczna to koszt, który zależny jest od stopnia jej skomplikowania. Należy mieć to na uwadze odpowiednio wcześniej i dokładnie zapytać się lekarza, ile będzie wynosić. Często operacje plastyczne wyceniane są indywidualnie, biorąc pod uwagę rodzaj problemu i stopień zaawansowania procedury.