Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Wolumetria twarzy — młodszy wygląd

Wolumetria twarzy — młodszy wygląd

Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością. Coraz więcej osób dostrzega jej korzystny wpływ na wygląd i oddaje się rozmaitym zabiegom. Co istotne zabiegi są nieinwazyjne, co oznacza, że możemy uniknąć bolesnej operacji. Wolumetria twarzy zalicza się do tego typu zabiegów. Jest to metoda, która pozwala na wymodelowanie twarzy poprzez specjalne zastrzyki np. z kwasu hialuronowego. Co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Czym jest wolumetria twarzy i dla kogo jest wskazana?

Zabieg wolumetrii pozwala na uzyskanie młodego wyglądu, bez użycia skalpela. Kiedy twarz się starzeje, traci swój pierwotny kształt i elastyczność. Wolumetria twarzy ma za zadanie przywrócić jej utracony wygląd. Wskazaniem do wykonania zabiegu jest:

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna
  •  utrata elastyczności skóry,
  •  opadające powieki,
  •  opadająca skóra na żuchwie,
  • widoczne, głębokie zmarszczki

 Sam zabieg polega najczęściej na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w miejsca szczególnie dotknięte starzeniem, jak żuchwa, okolice ust, oczu, czy czoła. Pierwsze oznaki starzenia występują już po 20 roku życia. Jednak to między 30 a 40 rokiem życia znacząco zmienia się twarz w związku z utratą włókien kolagenowych w skórze, oraz zmianami hormonalnymi. Wówczas można wykonać wolumetrię. Wiele osób również zauważa utratę elastyczności skóry dopiero w okolicach menopauzy i andropauzy.

Przeciwskazania do wykonania wolumetrii twarzy

Wolumetria twarzy jest bezpiecznym zabiegiem i wykonana prawidłowo nie wiąże się z dużym ryzykiem. Przeciwskazaniem jednak do może być:

  • ciąża,
  •  zapalenie skóry,
  •  choroby autoimmunologiczne,
  •  alergia na kwas hialuronowy

 Z zabiegu powinny również zrezygnować osoby, które mają tendencję do przerostu blizn, chorują na choroby skóry, zaburzenia krzepliwości krwi lub nowotwory. Trądzik, czy okres karmienia piersią również mogą być przeciwskazaniem. Jeżeli nie mamy pewności, czy możemy wykonać zabieg, zawsze warto skonsultować decyzję o wolumetrii twarzy z lekarzem. Wiele osób może nie wiedzieć, że ma alergię na kwas hialuronowy. Niektóre zmiany na skórze, pieprzyki, czy znamiona również są przeciwskazaniem, ponieważ mogą one być objawem czerniaka. Po zabiegu należy unikać opalania w solarium, oraz mieć świadomość, że obrzęk może utrzymywać się nawet trzy dni. Aby przyspieszyć proces leczenia, można delikatnie masować miejsca wkłuć.

Spodziewane efekty

Zabieg powinien wykonać certyfikowany kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej. Po wykonaniu zastrzyków, gdy zejdzie opuchlizna, twarz jest wyraźnie uelastyczniona i odświeżona. Wolumetria twarzy pozwala na wypełnienie zmarszczek oraz przywrócenia twarzy młodego wyglądu. Efekty według większości specjalistów oraz pacjentów są znacznie lepsze i naturalne niż przy tradycyjnym stosowaniu botoksu. W przeciwieństwie to zabiegów chirurgicznych już na drugi dzień spokojnie możemy wrócić do codziennego funkcjonowania.