Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Wyglądamy coraz młodziej! Jakie są przyczyny?

Wyglądamy coraz młodziej! Jakie są przyczyny?

Oglądacie czasem stare zdjęcia i zastanawiacie się dlaczego osoba, która na zdjęciu miała zaledwie 40 lat wygląda jak dzisiejszy sześćdziesięciolatek? Ludzie dziś wyglądają znacznie młodziej niż jeszcze 30, 40 lat temu. Jeszcze pół wieku temu trzydziestoletnia kobieta była najczęściej stateczną panią w spódnicy za kolana i fryzurą, która z pewnością lat nie odejmowała. Dziś zupełnie inaczej wyglądamy, ale też inaczej niż kiedyś podchodzimy do swojego wizerunku.

Dlaczego dziś wyglądamy młodziej niż pół wieku temu?

Niektóre z przyczyn młodszego wyglądu dzisiejszych pokoleń wydają się być oczywiste. To nie jeden czy dwa czynniki spowodowały, że nie tylko wyglądamy lepiej, ale też żyjemy dłużej. Tych czynników jest znacznie więcej, które zestawione razem, dają pewien obraz sytuacji:

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Masz pytania, zaplanuj wizytę u naszego specjalisty

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

1. Nie pracujemy tak ciężko jak kiedyś

Ogromna część społeczeństwa jeszcze 50 lat temu pracowała w rolnictwie lub w przemyśle. Ówczesne warunki pracy i możliwości technologiczne były znacznie mniejsze. Praca była cięższa, a warunki nie sprzyjały zachowaniu zdrowia lub dobrego wyglądu. Całodniowe przebywanie na słońcu w polu lub praca w wysokich lub bardzo niskich temperaturach negatywnie wpływały na skórę.

2. Nie palimy już tyle co kiedyś

Jeśli zdarza Wam się oglądać archiwalne dzienniki telewizyjne, to z pewnością zauważyliście, że kiedyś paliło się nawet stojąc przed kamerą. Palenie papierosów było prawie tak powszechne jak jedzenie chleba. Palono wszędzie: w urzędach, autobusach, domach, restauracjach i na terenie zakładów pracy. O tym jak palenie papierosów wpływa na zdrowie i na wygląd chyba nie trzeba nikomu mówić. Dzięki ograniczeniu palenia nie tylko jesteśmy zdrowsi, ale znacznie młodziej wyglądamy.

3. Rozwój kosmetologii

Domowe sposoby na urodę sprawdzają się od czasu do czasu, jednak nie mogą równać się z profesjonalnymi preparatami, które zawierają witaminy, składniki odżywcze i antyoksydanty. Za wiedzą o skórze i jej właściwościach poszła wiedza o tym jak zatrzymać upływający czas. I choć szybki rozwój przemysłu kosmetycznego ma sporo minusów – przyniósł ludziom dużo dobrego.

4. Samodzielne ułożenie fryzury w domu to nie problem

Dobieranie fryzury odbywa się dziś według zupełnie innych standardów niż pół wieku temu. Dobrze ułożone włosy powinny odejmować lat i pasować na kształtu twarzy. Do dyspozycji mamy szereg kosmetyków do pielęgnacji stylizacji, które pomagają nam na co dzień ułożyć fryzurę. Kiedyś kobiety nie miały takich możliwości. Robiło się trwałą a włosy tapirowało, zgodnie z ówczesną modą. Panie po czterdziestce najczęściej obcinały je w określony sposób, przez co wszystkie panie od 40 do 70 lat wyglądały tak samo.

5. Kosmetyki do makijażu i umiejętności

Dzisiejsze kosmetyki do makijażu są zupełnie inne niż te dostępne pół wieku temu. Podkłady, cienie, tusze i szminki nie tylko dodają koloru, ale także pielęgnują i nawilżają skórę. Znacznie zmieniły się także trendy oraz umiejętności o makijaż, którego nie robi się już pod panującą obecnie modę, a po to, aby wyglądać młodziej, bardziej świeżo i promiennie.

6. Wiemy już jak szkodliwe jest słońce

Stosowanie kremów z filtrem nawet zimą nikogo już nie dziwi. Promieniowanie słoneczne jest główną przyczyną przedwczesnego starzenia się, a my już to wiemy i zamiast na solarium, wolimy używać kosmetyków lub poddać się opalaniu natryskowemu.

7. Wizyty w gabinecie kosmetycznym to część życia

Oferta gabinetów kosmetycznych jest dziś znacznie obszerniejsza niż kilkadziesiąt lat temu. Złuszczanie, profesjonalne zabiegi, depilacja, preparaty przeciwzmarszczkowe, wybielanie przebarwień – dziś regularne wizyty u kosmetyczki naprawdę przynoszą efekty.

8. Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna

Dostęp do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej są dziś bardziej dostępne. Stosowanie wypełniaczy i botoksu pozwala rozprawić się z większością zmarszczek i widocznie odmłodzić skórę. Chirurgia plastyczna pozwala na poprawienie wyglądu powiek, korektę nosa, poprawienie owalu twarzy czy powiększenie lub ujędrnienie piersi. Jeszcze 30 lat temu chirurgia plastyczna dostępna była właściwie wyłącznie dla najbogatszych a medycyna estetyczna właściwie w ogóle nie była jeszcze szeroko stosowana.
Autorka: Klaudia dziennikarka/blogerka