Mikropigmentacja skóry głowy

U wielu osób wraz z wiekiem może dochodzić do znacznych ubytków w owłosieniu głowy. Łysienie przyjmuje zwykle postać prześwitów, zakoli i kolistych obszarów. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi mikropigmentacja skóry głowy. Zabieg, który łączy w sobie techniki makijażu permanentnego i tatuażu, w sposób nieinwazyjny pozwala na skuteczne zatuszowanie ubytków w owłosieniu. Dzięki dobrze dobranemu do koloru pozostały włosów barwnikowi, trycholog jest w stanie uzyskać zaskakująco dobry efekt, który do złudzenia przypomina włosy.

Wskazania do zabiegu

Z zabiegu mogą korzystać zarówno mężczyźni, jak i kobiety w różnym wieku. Problem utraty włosów nie dotyczy jedynie osób starszych. Nierzadko zdarza się, że łysienie dotyka też osoby w młodym i średnim wieku. Jeśli nie ma ku temu wyraźnych przeciwwskazań, możesz skorzystać z mikropigmentacji skóry głowy, jeśli chcesz zamaskować:

 • różnego rodzaju łysienie,
 • blizny w obrębie głowy,
 • zakola,
 • plamy pigmentacyjne,
 • przerzedzenia,
 • braki w zaroście u mężczyzn,
 • większe lub mniejsze ubytki włosów w brwiach.

Trycholog ma do dyspozycji wiele odcieni pigmentu, dlatego z zabiegu możesz skorzystać niezależnie od koloru swoich włosów.

Przeciwwskazania do mikropigmentacji skóry głowy

Bardzo ważnym elementem każdego zabiegu jest wywiad medyczny w trakcie pierwszej wizyty. Pozwala on stwierdzić, czy istnieje coś, co uniemożliwia wykonanie mikropigmentacji skóry głowy i tym uchroni Cię przed wystąpieniem skutków ubocznych.
Do najczęstszych przeciwwskazań należą:

 • stany zapalne,
 • uszkodzenia skóry w miejscu wykonywania zabiegu oraz zmiany, które są wynikiem aktywnej choroby skóry,
 • infekcje skóry (grzybicze, bakteryjne, wirusowe),
 • niewygojone blizny,
 • ogólny zły stan zdrowia.

Zabiegu nie można też wykonywać u kobiet, które są w ciąży lub karmią piersią.

Planujesz zabieg kosmetyczny?

Masz pytania, zaplanuj wizytę

Zapraszam

Agnieszka Golda

Zabieg

Sam zabieg jest bardzo prosty. W jego trakcie trycholog wprowadza pod skórę cienką igłę i z jej pomocą umieszcza przygotowany odcień barwnika w wybranych miejscach. Dzięki temu obszar pozbawiony włosów wygląda tak, jakby były tam mieszki włosowe. Sprawdza się to zarówno na głowie, jak i na brodzie oraz brwiach.
Skóra po nakłuciach goi się około jednego tygodnia, a ostateczny efekt kolorystyczny stabilizuje się po trzech. Trwałość zabiegu wynosi zwykle od dwóch do sześciu lat. Wiele zależy od indywidualnych uwarunkowań skóry.

Zalecenia po zabiegu

Ze względu na to, iż po zabiegu naskórek złuszcza się w miejscu, gdzie przeprowadzona została mikropigmentacja skóry głowy, powinieneś nawilżać je odpowiednią maścią.
Przez 4 dni myj głowę jedynie wodą bez dodatku kosmetyków do pielęgnacji włosów.
W okresie 2-3 tygodni zrezygnuj z sauny i basenu.
W przypadku zauważenia, że zabarwiona skóry blednie, co może mieć miejsce po roku lub dwóch, zabieg możesz powtórzyć i w ten sposób wzmocnić kolor na kolejny okres.

Skontaktuj się z nami