Peelingi dermatologiczne

Peelingi dermatologiczne to wyjątkowo skuteczny sposób na złuszczenie zniszczonej i zanieczyszczonej wierzchniej warstwy martwego naskórka oraz pobudzenie procesów regeneracyjnych skóry. Niezależnie, czy zmagasz się z przebarwieniami, czy też chcesz poprawić kondycję i wygląd skóry, peelingi kosmetyczne to zabiegi, które mogą Ci w tym pomóc.

Yellow peel

Yellow peel to kilkufazowy peeling, którego efekty pozytywnie Cię zaskoczą. Są bowiem porównywalne do tych, które dają agresywne peelingi chemiczne, co widać na skórze wkrótce po zakończeniu zabiegu. Nie dochodzi tu jednak do bardzo intensywnego złuszczania skóry, dzięki czemu możesz bez problemu brać czynny udział w życiu zawodowym i towarzyskim.

Działanie

Yellow peel może być stosowany jako powierzchowny, średnio głęboki i głęboki. Wszystko zależy od indywidualnych wskazań i Twoich potrzeb.
Trzyfazowe działanie peelingu ukierunkowane jest nie tylko na oczyszczanie skóry, ale też na pobudzenie jej mechanizmów wewnętrznych do intensywnej regeneracji.
Za odnowę i złuszczenie naskórka, które daje efekt rozświetlenia twarzy, odpowiada użyty na samym początku kwas glikolowy i salicylowy.
W następnej fazie zabiegu następuje stymulacja produkcji kolagenu, glikozamin i elastyny, co jest wynikiem działania kwasu retinowego i witaminy C.
W ostatniej fazie kwas fitowy, azelainowy i kojowy usuwają przebarwienia i zapobiegają tworzeniu się nowych tego typu zmian na skórze.

Korzyści

Do najważniejszych korzyści, jakie niesie ze sobą zabieg Yellow Peel, należą:

  • długotrwała i wyraźna poprawa elastyczności oraz gęstości skóry, co daje efekt jędrności i rozświetlenia,
  • redukcja przebarwień,
  • ujędrnienie i redukcja zmarszczek,
  • oczyszczenie i rozświetlenie skóry,
  • odmłodzenie okolic oczu.

Z zabiegu możesz skorzystać zarówno jednorazowo, jak i kilkukrotnie w ciągu roku. Jak łatwo się domyślić, daje on dużo lepsze efekty, gdy stosowany będzie co 3-6 miesięcy, a raz w miesiącu wykonasz zabieg podtrzymujący.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu powinieneś ściśle stosować się do otrzymanych zaleceń. Mowa tu przede wszystkim i intensywnym nawilżaniu i ochronie skóry przed słońcem. W tym celu stosuj wazelinę i naturalne mydła oraz używaj kremów z filtrami UVA SPF 30 nie krócej, niż 30 dni po zabiegu.

Dermamelan/Cosmalan

Cosmelan oraz Dermamelan to skuteczne zabiegi, które uwolnią Cię od przebarwień. Nie tylko je rozjaśnią, ale też uchronią Cię przed ponownym ich pojawieniem się na Twojej skórze i ograniczą nadmierną produkcję melaniny w melanocytach.
Wybór jednego z tych dwóch zabiegów uzależniony jest od stopnia nasilenia zmian barwnikowych, rodzaju Twojej cery oraz od wrażliwości skóry.

Działanie

Aby możliwe było całkowite usunięcie przebarwień i nie dochodziło do ich nawrotów, niezbędne jest poddanie się pełnej kuracji Cosmelan lub Dermamelan. Każdy z nich składa się z czterech etapów.
Pierwszy z nich polega na depigmentacji i wykonywany jest w gabinecie kosmetycznym. Po jego zakończeniu kosmetolog nakłada na Twoją twarz maskę koloru musztardowego, którą możesz zmyć dopiero po kilku godzinach już w warunkach domowych. Zarówno zaczerwienienie, jak i lekki obrzęk, które mogą się pojawić, są naturalną reakcją na zabieg.

Pozostałe trzy etapy wchodzą w skład terapii domowej. W tym czasie zachodzi proces korekcji procesu syntezy melaniny oraz regulacji pracy melanocytów. Już po kilku dniach rozpoczyna się intensywne złuszczanie, które może potrwać nawet ponad tydzień. Po mniej więcej dwóch tygodniach skóra poddana zabiegowi zacznie powoli wracać do siebie, choć między czasie może pojawić się jeszcze rumień.

Korzyści

Największą i jednocześnie główną korzyścią zabiegów Cosmelan i Dermamelan jest niemal całkowita redukcja przebarwień. Twoja skóra będzie rozjaśniona, mniej świecąca, wolna od zaskórników i stanów zapalnych, a jej koloryt będzie wyrównany.
Na pierwsze efekty zwykle trzeba czekać około tygodnia, natomiast pełna gama korzyści uwidoczni się po miesiącu. Zabieg nie tylko uwolni Cię od przebarwień, ale też zlikwiduje rozszerzone wcześniej pory, wygładzi zmarszczki i unormuje ilość wydzielanego sebum.

Zalecenia po zabiegu

Zalecenia pozabiegowe to tak naprawdę równie ważna część kuracji, co ta, która miała miejsce w gabinecie. Nie możesz przerwać stosowania kremu Cosmelan lub Dermamelan, który należy nakładasć po zmyciu maski. Zwiększa on bowiem działanie depigmentujące. Do tego należy stosować krem łagodzący oraz ochronę przed promieniami słonecznymi.
Szczegółowe informacje dotyczące postępowania w warunkach domowych otrzymasz jeszcze przed zabiegiem. W razie wątpliwości czy zapomnienia zawsze możesz skorzystać z dodatkowej konsultacji.

Easy Peel TCA/Easy TCA Pain Control

Easy Peel TCA oraz Easy TCA Pain Control to dwa zabiegi o działaniu złuszczającym.
Skutecznie usuwają przebarwienia, rogowacenie i zmarszczki oraz ślady pozapalne i drobne blizny. Sprawdzają się też przy wygładzaniu i rozjaśnianiu matowej skóry oraz likwidowaniu pozostałości trądziku pospolitego. Mogą być też stosowane w przypadku starzenia się skóry i uszkodzeń, które powstały w wyniku oddziaływania promieni słonecznych.

Easy Peel TCA

W trakcie tego zabiegu wykorzystywane są trzy kwasy: trójchlorooctowy, askorbinowy i cytrynowy. Dzięki połączeniu ich właściwości, kwasy te mogą oddziaływać na skórę na różnych poziomach i wywoływać pożądane efekty w zależności od problemu, z którym się zmagasz. To może być wiotka skóra, przebarwienia lub blizny.

Easy TCA Pain Control

To doskonalsza wersja zabiegu Easy Peel TCA, która pozwala uzyskać bardzo dobre efekty bez bólu, jaki może towarzyszyć terapii z użyciem kwasu trójchlorooctowego. Idealnie sprawdza się w przypadku drobnych zmarszczek i głębokich przebarwień.

Działanie

Oba zabiegi zmieniają przenikliwość skóry, co pozwala na głęboką i szybką penetracjeę zarówno skóry, jak i naskórka. Dzięki temu mogą spełniać swoje zadanie, które polega na progresywnej odnowie komórek skóry.
Ważne jest również postępowanie po zabiegu, które obejmuje między innymi stosowanie kremu Post Peel Mask. Wspiera on regenerację skóry poddanej terapii oraz działa antyoksydacyjnie i stymulująco.

Zabiegi Easy Peel TCA oraz Easy TCA Pain Control nie mogą być stosowane, gdy masz aktywną opryszczkę, cierpisz na trądzik różowaty oraz łojotokowe i atopowe zapalenie skóry. Przeciwwskazaniem są też podrażnienia i uszkodzenia skóry oraz alergie skórne. Kobiety w ciąży i w okresie karmienia powinny przełożyć zabieg na okres późniejszy.

Korzyści

Dzięki oddziaływaniu na różne warstwy skóry, zabiegi Easy Peel TCA oraz Easy TCA Pain Control poprawiają gęstość skóry i redukują zmarszczki. Likwidują też przebarwienia, które są objawem ostudy, melazmy, fotostarzenia się lub plam soczewicowatych. Po zabiegach Twoja skóra będzie napięta i rozjaśniona.

Tca Prx- peeling trójchlorooctowy

Głównym składnikiem peelingu medycznego PRX-T33®, który odpowiada za biorewitalizację skóry, jest 33-procentowy kwas trójchlorooctowy (TCA). Jego działanie jest bardzo szerokie, przez co pozytywnie i stymulująco wpływa na skórę. Nie tylko pobudza czynniki wzrostu fibroblastów, ale też napina i wyrównuje strukturę skóry. W połączeniu z 5-procentowym kwasem kojowym działa przeciwstarzeniowo i rozjaśnia oraz ujednolica kolor skóry.
Swoje łagodne działanie zawdzięcza obecności nadtlenku wodoru, który redukuje ryzyko podrażnień, przyspiesza gojenie i ogranicza głębokość penetracji.

Korzyści

Zabieg PRX-T33® wart jest skorzystania przede wszystkim ze względu na liczne korzyści, jakie ze sobą niesie. Po jego wykonaniu Twoja skóra będzie znacznie bardziej napięta i elastyczna, co będzie zauważalne między w zmniejszeniu cieni i worków pod oczami. Wyrównanie struktury i wygładzenie skóry, lepsze nawilżenie, rozjaśnienie i ujednolicenie kolorytu to kolejne efekty zabiegu. Poza tym wspomaga on też redukcję zaskórników oraz leczenie hiperpigmentacji skóry i melazmy.

Mała inwazyjność zabiegu sprawia, że możesz z niego korzystać niezależnie od pory roku. Co więcej, nie dochodzi tu do złuszczenia naskórka, jak ma to miejsce w przypadku innych peelingów z użyciem kwasów.

Jeśli chcesz uzyskać jeszcze lepsze efekty, możesz połączyć ten zabieg z mezoterapią igłową lub mikroigłową, peelingiem kawitacyjnym, osoczem bogatopłytkowym, czy też fibryną bogatopłytkową.
Szczegóły dotyczące wszystkich korzyści płynących z zabiegu PRX-T33® uzyskasz w gabinecie w trakcie pierwszej wizyty.

Zalecenia po zabiegu

Po zakończeniu peelingu medycznego PRX-T33® należy nawilżać skórę za pomocą odpowiednich preparatów wskazanych przez kosmetologa. W tym samym dniu zrezygnuj z basenu, sauny i solarium. Ogranicz też ekspozycję skóry na działanie promieni słonecznych.
Bardzo rzadko dochodzi do złuszczenia naskórka, ale jeśli się pojawi, możesz to uznać za naturalny objaw pozabiegowy.

Mandel Peel

Mandel Peel to zabieg o działaniu złuszczającym, który doskonale sprawdzi się, jeśli chcesz się pozbyć drobnych zmarszczek, nieregularnych powierzchownych przebarwień i nadmiernego łojotoku. Pomocny okaże się również w przypadku skóry ze zmianami zapalnymi i ropnymi oraz z zaskórnikami i zmianami wywołanymi przez trądzik.

Działanie

W trakcie peelingu migdałowego wykorzystywany jest kwas migdałowy, czyli alfa-hydroksykwas o działaniu odbarwiającym, rewitalizującym i bakteriobójczym. Choć sam zabieg jest bezbolesny, to możesz w jego trakcie odczuwać pieczenie i lekkie swędzenie, a na skórze może pojawić się zaróżowienie.
Nie musisz się jednak martwić ukryciem złuszczających efektów jego działania, ponieważ jest ono stopniowe i łuskowate, co łatwo ukryć pod nawilżającymi kremami. Nie trwa też dłużej niż kilka dni.
Dzięki temu, że sam kwas nie jest fotouczulający, możesz korzystać z zabiegu niezależnie od pory roku.

Korzyści

Peeling migdałowy sprawi, że Twoja skóra będzie oczyszczona i świetlista, wolna od zaskórników i trądziku. Zauważalne też będzie działanie odmładzające, o czym świadczyć będzie mniejsza ilość zmarszczek, drobnych blizn i delikatnych przebarwień. Po zabiegu z użyciem kwasu migdałowego zmniejsza się też ilość naturalnie wydzielanego przez skórę sebum.

Planujesz zabieg kosmetyczny?

Masz pytania, zaplanuj wizytę

Zapraszam

Agnieszka Golda

Skontaktuj się z nami