Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Zaskakujące fakty o plastyce powiek, o których być może jeszcze nie słyszałaś

Zaskakujące fakty o plastyce powiek, o których być może jeszcze nie słyszałaś

Plastyka powiek to zabieg chirurgiczny, należący do dziedziny chirurgii plastycznej, którego celem jest przywrócenie pacjentowi świeżego i młodszego spojrzenia. Czasem zabieg ten wykonuje się także z powodów medycznych, kiedy np. opadające powieki ograniczają pole widzenia. Ten rodzaj operacji jest popularny właściwie we wszystkich zakątkach świata. Dzięki drobnym nacięciom i niewielkim zmianom, można uzyskać efekt znacznie odmłodzonej twarzy. Oto fakty o plastyce powiek, które być może Cię zaskoczą.

Korekcja powiek to jeden z najpopularniejszych zabiegów wśród mężczyzna

Męska skóra starzeje się nieco inaczej niż kobieca. Wydaje się,że proces ten przychodzi nieco później, jednak zmarszczki w szybszym czasie stają się bardzo głębokie i przypominają bruzdy. Skóra wokół oczu jest delikatna niezależnie od płci, a spora grupa mężczyzn w pewnym wieku, ma tendencję do tworzenia się widocznych worków pod oczami oraz nadmiaru skóry na górnych powiekach. Korekcja powiek pozwala na odświeżenia wyglądu bez przyciągania niepotrzebnej uwagi. Efekty są bardzo naturalne, co doceniają mężczyźni, którzy w większości starają się uniknąć noszenia widocznych śladów po operacji plastycznej.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Nie ma potrzeby poddawania się korekcji powiek górnych i dolnych

Niektórzy pacjenci przychodzą do gabinetu chirurga plastyka z przekonaniem, że aby osiągnąć efekt odmłodzenia, należy poddać się zarówno korekcji powiek dolnych jak i górnych. Tak naprawdę to zależy od problemu pacjenta. Nie zawsze zachodzi konieczność przeprowadzania plastyki obu powiek. Jeśli pacjent ma jednocześnie problem z opadającymi powiekami i workami na dolnych powiekach, chirurg może zalecić operację górnej i dolnej części. Najczęściej jednak, wystarczy poddanie się plastyce np. górnych powiek, aby uzyskać znaczny efekt odmłodzenia i odświeżenia wyglądu.

W uzasadnionych przypadkach, korekcja powiek może zostać opłacona przez fundusz zdrowia

Każdy zabieg, którego celem jest estetyczna poprawa wyglądu pacjenta nie jest finansowana z ogólnego ubezpieczenia. Jeśli jednak opadająca powieka znacznie ogranicza pole widzenia lub ma udowodniony wpływ na częste pojawiania się zapalenia spojówek, operację można wykonać w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Wskazanie wyłącznie estetyczne w żadnym wypadku nie są objęte ubezpieczeniem z NFZ.

Blizny po korekcji powiek są niewidoczne

Każda operacja plastyczna wiąże się z z bliznami. Są one nieodłącznym efektem nacięć prowadzonych przez skórę. Nie inaczej wygląda to w przypadku plastyki powiek. Trzeba jednak zauważyć, że doświadczony chirurg plastyk prowadzi precyzyjne nacięcia w taki sposób, aby po zagojeniu blizny znajdowały się w załamaniu powieki lub w przypadku plastyki powiek dolnych – na granicy rzęs. To jeden z powodów dla których zabieg jest tak lubiany. Efekt odmłodzenia i odświeżenia wyglądu jest bezdyskusyjny, a jednocześnie ślady po przebytej operacji są bardzo dobrze ukryte.

Celem plastyki powiek nie jest likwidacja tzw. kurzych łapek

Korekcja powiek czasem kojarzona jest z likwidacją zmarszczek wokół oczu. Tzw. kurze łapki to zmarszczki, które tworzą się w wyniku ruchów twarzy czyli mimiki. Celem korekcji powiek jest usunięcie nadmiarów skóry z górnej powieki lub nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej z dolnej powieki. Zabieg nie wpływa zatem na wyprostowanie „kurzych łapek”, choć rzeczywiście po zabiegu stan skóry znacznie się zmienia i zmarszczki w zewnętrznych kącikach oczu nie są już tak widoczne.
Co sądzicie o operacji korekcji powiek? Czy macie jakieś doświadczenia, które obalają powszechnie panujące mity o tym zabiegu?
Autorka: Klaudia dziennikarka/blogerka