Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Jak przyspieszyć proces odzyskiwania zdrowia po liftingu ramion?

Jak przyspieszyć proces odzyskiwania zdrowia po liftingu ramion?

Lifting ramion nie należy do najpopularniejszych operacji plastycznych w porównaniu z liposukcją czy plastyką brzucha. Na zabieg najczęściej decydują się osoby, które cierpią z powodu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej w dolnej części ramion. Ten efekt żartobliwie nazywany jest czasem efektem „motylków”. Za zwisającą skórą w tej części ciała najczęściej odpowiada budowa ramion w połączeniu z wiekiem lub utratą dużej ilości kilogramów w krótkim czasie. Operacja wyszczupla i wysmukla ramiona i pozwala pacjentom poczuć się komfortowo w bluzkach z krótkim rękawem. Jak przygotować się do procesu rekonwalescencji po zabiegu? Czym lifting ramion różni się od innych operacji plastycznych i na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Planując operację plastyczną, często myślimy przede wszystkim o przygotowaniach, które dotyczą czasu przed zabiegiem. Operacja to część procesu, która nie jest jeszcze jego końcem. Po operacji nasze ciało potrzebuje czasu na rekonwalescencję i odbudowę. Pamiętajmy o tym, że operacja dotyczy kończyn górnych, które codziennie angażujemy do najprostszych czynności. Każdego dnia, przygotowujemy posiłki, podnosimy różne przedmioty oraz zdejmujemy je z wyżej położonych półek. Podczas rekonwalescencji, musimy być przygotowani. Jak to zrobić?

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Masz pytania, zaplanuj wizytę u naszego specjalisty

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Planuj z dużym wyprzedzeniem

Wymaga tego niemal każda operacja plastyczna. Nie możesz wrócić do domu po zabiegu i udać się na zakupy spożywcze. Pamiętaj o tym, że blizna będzie przeprowadzona od pachy aż do ramion. Aby nie uszkodzić rany i nie doprowadzić do infekcji, przez pierwsze dni w żadnym wypadku nie możesz podnosić rąk do góry, wykonywać gwałtownych ruchów, podnosić reklamówek, a nawet kroić chleba. Zanim pójdziesz na zabieg, przygotuj sobie posiłki w odpowiednich porcjach i zamroź. Dzięki temu, nie będzie potrzeby nadmiernego angażowania rąk do wykonywania błahych z pozoru czynności. Przygotuj także odpowiednio swoje mieszkanie. Przed zabiegiem postaraj się aby zapanował w nim porządek. Pościel łóżko i ułóż wygodnie poduszki, aby mieć możliwość swobodnego odpoczynku w ciągu dnia. Przeciążanie ramion może zniweczyć skutki operacji i doprowadzić do powstania niepożądanych powikłań. Pamiętaj o tym, planując czas po operacji.

Pozwól sobie pomóc

Jeśli Twoja rodzina i przyjaciele pytają czy mogą Ci w czymś pomóc, nie wahaj się z tego skorzystać. Odprowadzenie dzieci do szkoły, zrobienie zakupów, zjedzenie obiadu przygotowanego przez kogoś bliskiego, pomoże Ci w przejściu tego trudnego czasu. Drobne gesty pomocy mogą znaczyć dla Twojego zdrowia i efektów bardzo wiele, bo każda jedna czynność mniej, pomoże Twojemu ciału w szybszym gojeniu się ran i rekonwalescencji. To nie jest długi czas i z pewnością Twoi bliscy chętnie wspomogą Cię w tym czasie. Po dwóch tygodniach, większość najprostszych czynności będziesz mogła wykonywać samodzielnie.

po liftingu ramion

Utrzymuj realne oczekiwania

Po operacji, pacjenci często mają skłonność do skrajnego myślenia o efektach. Albo wyobrażają sobie, że już wkrótce ich ramiona będą wyglądały jak u modelki, albo przeciwnie – popadają we frustrację i momentami żałują swojej decyzji dochodząc do wniosku, że operacja nie przyniesie oczekiwanych efektów. W tych chwilach staraj się zachować zdrowy rozsądek. Pamiętaj o tym co mówił chirurg przed operacją i o tym, że na wszystko potrzebny jest czas. Postaraj się efektywnie wykorzystać ten czas: odpoczywaj, nadrób zaległości w oglądaniu filmów czy czytaniu książek. Spokojne podejście pozwoli na niknięcie niepotrzebnej frustracji i nerwów.