Kontakt / Cennik

Lifting twarzy

Przy obecnym postępie medycyny estetycznej, możesz nie tylko zatrzymać czas, ale też go cofnąć. Oczywiście mowa o twoim wyglądzie, który zmienia się wraz z wiekiem, na co nie do końca musisz się zgadzać.

Lifting twarzy to zabieg, który skutecznie odmłodzi oraz poprawi twój wygląd i to na wiele lat. Aby z niego skorzystać, nie musisz czekać, aż będziesz mocno posunięty w latach. Okazuje się bowiem, że korzysta z niego coraz więcej osób w średnim wieku. Dzięki temu wciąż mogą czuć się atrakcyjnie i młodo.

Kiedy wskazany jest lifting twarzy?

Zanim umówisz się na wizytę do chirurga plastycznego, już teraz możesz wstępnie ocenić, czy twoja twarz nadaje się już do zabiegu liftingu twarzy. Spójrz na odbicie swojej twarzy w lustrze i sprawdź, czy:

 • twoja skóra jest obwisła i zwiotczała,
 • masz zmarszczki na twarzy i na szyi,
 • opadają ci kąciki ust, powieki lub policzki,
 • widać bruzdy nosowo-wargowe,
 • masz podwójny podbródek,
 • owal twarzy nie jest już taki, jak dawniej.

To wszystko możesz zmienić, by wyglądać na tyle, na ile naprawdę się czujesz.

Najczęstsze przeciwwskazania do zabiegu

Choć sytuacje takie nie należą do najczęstszych, to w trakcie konsultacji medycznej i w oparciu o wyniki zleconych badań, lekarz może uznać, że w twoim przypadku lifting twarzy nie jest wskazany. Przeszkodę mogą stanowić:

 • choroby skóry,
 • nieleczona cukrzyca,
 • stany zapalne skóry twarzy,
 • anemia,
 • skazy naczyniowe,
 • niedokrwistość,
 • choroby neurologiczne.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej?

Masz pytania, zaplanuj wizytę

Zapraszamy na konsultacje

Jagoda Leńczuk
Arkadiusz Kuna

Lifting twarzy – przebieg zabiegu

Zabieg ten jest jednym z najtrudniejszych w chirurgii plastycznej, dlatego ściśle stosuj się do zaleceń lekarza, które przekaże ci on w trakcie konsultacji.

Gdy zgłosisz się do gabinetu, twoja twarz powinna być oczyszczona z makijażu oraz wolna od biżuterii. Nie korzystaj też z solarium, a na kilka godzina przed zabiegiem zrezygnuj z palenia tytoniu, żucia gumy, spożywania posiłków i przyjmowania płynów.

W zależności od wskazań, przed zabiegiem otrzymasz znieczulenie ogólne lub miejscowe. W trakcie 2-3 godzinnego zabiegu chirurg naciągnie skórę twojej twarzy w kierunku górno-tylnym, a jej nadmiar usunie. Może też napiąć powięzi mięśni mimicznych twarzy. Nada tym samym twarzy odmłodzony wygląd. Na koniec założy szwy i opatrunek.

Blizny znajdują się we włosach skroni, wokół małżowiny usznej i za nią, tak więc jedynie blizna przed uchem może być widoczna dla osób postronnych i przy czym dość łatwo ją zamaskować.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?

Przygotuj się na opuchliznę i obrzęki w okolicy twarzy, która była operowana. To całkiem normalny, tymczasowy skutek zabiegu, który utrzymuje się zwykle przez kilka dni. W trakcie pierwszej wizyty kontrolnej.

Dzień po zabiegu zostaną usunięte dreny i zmieniony opatrunek, w czasie kolejnych wizyt będą zmiany opatrunków i usuwanie szwów niewchłanialnych.Do codziennej zwykłej aktywności powrócisz po 2-3 tygodniach, jednak wizyta kontrolna  na której dokonujemy pierwszej oceny odbywa się po około 6-8 tygodniach a ostateczna po roku od zabiegu.

Skontaktuj się z nami

Dlaczego warto zdecydować się na lifting twarzy?

Choć na pełny efekt zabiegu trzeba poczekać około miesiąca, to po jego ujrzeniu przekonasz się, że było warto. Nawet o 10 lat młodszy wygląd twarzy to coś, czego nie sposób przecenić. Lifting twarzy odświeży twój wygląd, zniweluje zmarszczki i poprawi kontur twarzy, która dzięki wygładzonej  skórze stanie się bardziej pogodna i pełna życia.