Mezoterapia igłowa

Rewitalizacja i głęboka regeneracja skóry to jedne z najważniejszych korzyści, jakie niesie ze sobą mezoterapia igłowa. Ta nieinwazyjna metoda stosowana jest też w celu spowolnienia procesów starzenia się twojej skóry. Z pomocą zabiegu i codziennej dobrze dobranej pielęgnacji, możesz w końcu wyglądać na tyle lat, na ile naprawdę się czujesz.

Zdrowy i promienny wygląd twojej skóry, której kondycja zostanie poprawiona w trakcie zabiegu mezoterapii igłowej może być również twoim udziałem. Niedoskonałości skóry i jej brak sprężystości, które masz przed oczami za każdym razem, gdy spoglądasz w lustro, teraz możesz zostawić za sobą.

Wszystko za sprawą niewielkich mikronakłuć, dzięki którym aktywne składniki mogą dotrzeć do konkretnych miejsc i działać na głębszym poziomie.

Mezoterapia igłowa to jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Może być zastosowany z powodzeniem na wiele problemów skóry, w różnych miejscach twojego ciała.

Co może cię skłonić do skorzystania z zabiegu mezoterapii igłowej?

Nie tylko oznaki starzenia się skóry są powodem, dla którego wiele osób decyduje się na zabieg mezoterapii igłowej. Zastosowanie tej metody jest tak szerokie, że możesz z jego pomocą pomóc zarówno skórze twarzy, jaki większości miejsc na ciele, które wymagają wsparcia.

Zwróć uwagę na swoją cerę. Jeśli widać na niej oznaki zmęczenia, jest sucha, ma ziemisty kolor lub przebarwienia, czy też borykasz się ze zmianami potrądzikowymi, mezoterapia igłowa jak najbardziej może okazać się tu pomocna.

Przyjrzyj się też innym obszarom swoje ciała. To mogą być uda naznaczone obecnością cellulitu, szyja, dekolt, wewnętrzna strona ud, brzuch, również ten z rozstępami, a nawet grzbiety dłoni. We wszystkich tych miejscach ma zastosowanie mezoterapia igłowa z jej dobroczynnym działaniem.

Zabieg sprawdzi się również w walce z wypadaniem włosów i pogorszeniem ich kondycji. Specjalne preparaty wzmacniające, przyniosę dużo lepsze efekty, gdy ich stosowanie połączysz z mezoterapią igłową.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu

Z co najmniej kilku powodów nie można poddać się zabiegowi mezoterapii igłowej. Do najczęstszych należą:

  • uczulenie na którykolwiek składnik preparatów używanych w trakcie zabiegu,
  • cukrzyca, w tym szczególnie ta nieunormowana,
  • stany zapalne,
  • bakteryjne, wirusowe i grzybicze infekcje skóry, w tym opryszczka,
  • skłonność do blizn i zwłóknień,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi.

Planujesz zabieg z zakresu medycyny estetycznej?

Masz pytania, zaplanuj wizytę

Zapraszam

Natalia Noga

Mezoterapia igłowa – jak wygląda zabieg

Zarówno bezpośrednio przed, jak i po zabiegu nie korzystaj z sauny i solarium. O innych zaleceniach dotyczących czas poprzedzającego zabieg, dowiesz się od lekarza. W trakcie konsultacji medycznej przeprowadzi on dokładny wywiad. Ważne, by wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Dobierze też właściwą do twoich potrzeb substancję czynną, aplikowaną z pomocą mezoterapii igłowej.

Przed wykonaniem serii nakłuć, lekarz może zastosować znieczulenie miejscowe, używając do tego specjalnego kremu.

W zależności od wybranej metody, lekarz wykonuje nakłucia za pomocą cienkiej igły lub specjalnego przyrządu do mezoterapii igłowej.

Widocznym efektem mikronakłuć jest niewielkie krwawienie, co jest pożądane. Krew składającą się z substancji odżywczych, można bowiem wmasować w miejsca wykonywanego zabiegu. Na skórze widoczne też będą małe uwypuklenia, swoim wyglądem przypominające krople wody pod skórą, które się wchłaniają do 24 godzin po zabiegu.

Objawy w formie zaczerwienienia i krwiaków, które mogą pojawić się bezpośrednio po zabiegu, zwykle ustępują szybko bez interwencji medycznej.

Pierwsze korzyści w postaci wygładzonej i dotlenionej skóry zobaczysz już po pierwszych zabiegach. Inne zwykle rozłożone są w czasie.

Wskazania po zabiegu – o czym należy pamiętać

Choć szczegółowe wskazania otrzymasz w gabinecie tuż po zakończeniu zabiegu, już teraz warto wiedzieć, że nie wymagają one wprowadzania dużych zmian w twoim codziennym życiu.

Przez pierwsze dwa dni nie korzystaj z basenu, sauny, solarium, masażu i wystawiania miejsc poddanych zabiegowi na działanie promieni słonecznych. Unikaj też preparatów kosmetycznych na bazie alkoholu, które mogłyby wywołać podrażnienie. Poza tym, nie używaj szorstkich ręczników oraz nie spożywaj napojów alkoholowych i nie przyjmuj środków odurzających.

Skontaktuj się z nami

Jakich korzyści możesz się spodziewać po zabiegu mezoterapii igłowej?

Już patrząc na same wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej możesz dostrzec szereg korzyści, jakie niesie on dla zdrowia i kondycji twojej skóry. Nie tylko opóźnia procesy jej starzenia, ale też skutecznie poprawia napięcie, elastyczność i gęstość. Poza tym ujędrnia, rozjaśnia drobne blizny i przebarwienia oraz niweluje drobne zmarszczki i cienie pod oczami.

Inną korzyścią, którą docenisz w dłuższym okresie czasu jest pobudzenie skóry do naturalnej regeneracji. Lepsze mikrokrążenie w tkance podskórnej i większy metabolizm komórek tłuszczowych wpłynie również na twój wygląd i mniejszą ilość tkanki tłuszczowej w miejscach, które miały jej nadmiar.