Kontakt / Cennik

Podniesienie piersi

Jędrne i uniesione piersi to marzenie wielu kobiet. Jeśli i ty do nich należysz, nie musisz dłużej czekać na jego spełnienie.

Podniesienie biustu wraz z modelowaniem to jedna z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych na świecie. W praktyce oznacza to, że wciąż jest doskonalona, by nie tylko była coraz bezpieczniejsza i wolna od ryzyka powikłań, ale też spełniała oczekiwania kobiet.

Zanim uznasz, że to nie dla ciebie i że tak naprawdę lubisz swoje piersi mimo, że są obwisłe i pozbawione krągłego kształtu, poznaj szczegóły zabiegu i korzyści, jakie ze sobą niesie.

Kto może skorzystać z zabiegu podniesienia biustu?

Problem opadających piersi dotyczy coraz większej grupy kobiet, ale wciąż wiele z nich nie decyduje się na zabieg. Oto wskazania, które wstępnie pomogą ci stwierdzić, czy w twoim przypadku mógłby on wpłynąć na zmianę wyglądu twoich piersi.

Z zabiegu możesz skorzystać, jeśli:

 • twój biust opadł po ciąży i karmieniu piersią,
 • masz zwiotczałą skórę na piersiach,
 • twoje piersi są asymetryczne,
 • sutki w piersiach skierowane są w dół,
 • twoje piersi są małe, przez co nie pasują do twojej sylwetki,
 • opadnięcie biustu jest wynikiem procesu starzenia.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

W trakcie konsultacji, którą odbędziesz przed zabiegiem może się okazać, że w twoim przypadku podniesienie piersi nie może być wykonane. Na przeszkodzie może stanąć:

 • twój ogólny zły stan zdrowia,
 • problemy z krzepnięciem krwi,
 • ciąża,
 • nieuregulowana i źle kontrolowana cukrzyca,
 • aktywny proces rozrostowy piersi,
 • zakażenie w obrębie tkanek, które mają być operowane,
 • twoje nierealistyczne oczekiwania dotyczące efektu zabiegu.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej?

Masz pytania, zaplanuj wizytę

Zapraszamy na konsultacje

Jagoda Leńczuk
Arkadiusz Kuna

Na czym polega zabieg podniesienia biustu?

Jak przed każdym zabiegiem chirurgicznym, pierwszym krokiem jest konsultacja chirurgiczna, w trakcie której lekarz przeprowadzi wywiad i zleci wykonanie niezbędnych badań. Poznasz też szczegóły dotyczące zabiegu i możliwe spodziewane efekty podniesienia piersi. Dowiesz się, jaka metoda w twoim przypadku będzie najlepsza oraz jakie wiążą się z nią możliwe powikłania.

Tuż przed zabiegiem lekarz zaznaczy na twoim ciele linie cięcia i zrobi zdjęcia w celach dokumentacyjnych. Zabieg przejdziesz w znieczuleniu ogólnym.

W jego trakcie chirurg usunie nadmiar zwiotczałej skóry i wykona transpozycję brodawki sutkowej na odpowiednią wysokość. W tym celu wykona cięcia skóry na jeden z trzech sposobów:

 • cięciem skośnym od brodawki do zewnętrznej dolnej części piersi,
 • wokół brodawki sutkowej,
 • wokół otoczki brodawki sutkowej,z cięciem pionowym, które prowadzi od brodawki w dół do fałdu podpiersiowego i w fałdzie podpiersiowym.

Następny krok to modelowanie piersi, operator nadaje jej kształt stożka i jeśli zajdzie taka potrzeba, przeniesie brodawkę w odpowiednie miejsce.

Podniesienie piersi – procedura operacyjna zwykle trwa około 1-3 godzin.

W porozumieniu z Tobą, chirurg może też podjąć decyzję o wszczepieniu implantu, co spowoduje uniesienie i jednoczesne powiększenie twoich piersi.

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Jeśli nie pojawią się żadne komplikacje, do domu zostaniesz wypisana dzień po zabiegu. Przez sześć tygodni noś specjalny biustonosz, którego zadaniem jest podtrzymywanie zoperowanego biustu. Oszczędzaj się w tym czasie i nie wykonuj żadnych ciężkich prac fizycznych. Pełną aktywnością będziesz mogła się cieszyć po około miesiącu od operacji. Więcej szczegółowych zaleceń otrzymasz od lekarza operującego.

Skontaktuj się z nami

Podniesienie piersi – jakie korzyści ze sobą niesie

Efekt zabiegu z pewnością pozytywnie cię zaskoczy, bowiem twoje piersi uzyskają atrakcyjny i sprężysty kształt. Biust będzie uniesiony, a brodawki sutkowe na odpowiedniej wysokości. Jeśli odpowiednio zadbasz o swoje piersi i wyrobisz w sobie nawyki pielęgnacyjne, efektami zabiegu będziesz mogła się cieszyć przez długi czas.