Zespół kliniki

Zespół naszej kliniki stanowią wysokiej klasy specjaliści. Oprócz kompetencji twardych, które posiadają stanowią w pełni współpracujący team. Co przekłada się bezpośrednio na jakość obsługi naszych pacjentów. W pełni rozumiemy, że czasami nie widać ich na pierwszym planie, ale bez ich udziału pełna opieka nad pacjentem byłaby niemożliwa. Poszczególni specjaliści towarzyszą naszym pacjentom na różnych etapach procedury medycznej.  Wiedząc o nich coś więcej, będziesz mógł spać na sali operacyjnej ze spokojną głową – bo będziesz w dobrych rękach. W pełni możesz liczyć na ich wsparcie i pomoc po zabiegu.

dr n. med. Andrzej Daszkiewicz

Anestezjolog

Dr n. med. Andrzej Daszkiewicz jest specjalistą anestezjologiem z wieloletnim doświadczeniem. Jest entuzjastą i propagatorem anestezjologii regionalnej i terapii bólu, został wybrany po raz drugi do Zarządu Europejskiego Towarzystwa Anestezjologii Regionalnej i Terapii Bólu (Executive Board of the European Society of Regional Anaesthesia and Pain Therapy – kadencja 2022-2024).

To dzięki pracy anestezjologa całość przeprowadzanych zabiegów przebiega dla pacjenta komfortowo. Każdy pacjent, który ma zaplanowany zabieg w znieczuleniu ogólnym („pod narkozą”) spotka się z anestezjologiem podczas konsultacji anestezjologicznej. Lekarz, po przeprowadzeniu wywiadu i zbadaniu pacjenta oraz na podstawie ewentualnych badań dodatkowych, oceni stan zdrowia pacjenta i jego gotowość do zabiegu.

W opinii naszych pacjentów to lekarz godny zaufania. Ceniony za profesjonalizm, pogodę ducha. Pacjenci, często powtarzają, że „przy nim mogą zasnąć spokojnie”.

Mirosława Nawrat

Pięlęgniarka

To jedna z bardziej doświadczonych pielęgniarek w klinice.  Zajmuje się asystowaniem do miejscowych zabiegów operacyjnych, opatrunkami i opieką pozabiegową pacjentów. W obszarze zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej działa nieprzerwanie od 1997r.  Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. współpracując z: prof. Michałem Kraussem, prof. Józefem Jethoną, dr n. med. Arianną Magońską-Oleszycką,  a następnie pod kierownictwem prof. Jerzego Strużyny. Z doktorem Arkadiuszem Kuną pracuje od 27 lat.
Jest członkiem:

  • Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń,
  • Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran,
  • a także doświadczonym instruktorem oświaty zdrowotnej.

W jakim momencie spotkacie się podczas pobytu w Klinice?  Z pewnością będzie Ci towarzyszyła podczas przygotowania do zabiegu, w trakcie oraz po.  Na sali zabiegowej to „prawa ręka” doktora Kuny. Jeżeli będziesz mieć jakiekolwiek pytania – śmiało!  Na wszystkie uzyskasz odpowiedź.
Przez pacjentów Mirosława postrzegana jest jako „dusza człowiek” – uprzejma, uśmiechnięta a jednocześnie profesjonalna.

Ewa Izbińska

Pielęgniarka operacyjna i instrumentariuszka

To na sali operacyjnej prawa ręka doktora.  Sam mówi, że pracuje z doktorem Kuną od zawsze, więc na sali rozumieją się bez słów. Jako pielęgniarka asystująca na sali operacyjnej aktywna od 1982.  Nieprzerwanie bardzo ceni swoją pracę. Trudno jej wyobrazić sobie siebie w innym miejscu.  Uwielbia pracę zespołową, co na sali operacyjnej ma olbrzymie znaczenie. Praca to dla niej  pasja – łączy to co umie z tym co lubi.
Dla pacjenta pani Ewa to niewidzialny członek zespołu – jednak kluczowy. Jej praca, właściwa współpraca z lekarzem operatorem na sali operacyjnej wpływa na powodzenie zabiegu operacyjnego. Sala operacyjna to jej przestrzeń. Dbałość o detale, aby każdy zabieg wykonany był w harmonijny sposób to jej cel.

Choć naturalną przestrzenią jej pracy jest sala operacyjna, na pewno pacjenci Kliniki Ustroń spotkają ją także na oddziele szpitalnym. Zawsze pogodna z pozytywnym nastawieniem do innych sprawia, że pacjenci czują się u nas naprawdę dobrze.

Marta Przewdzing

Manager Kliniki

Z doktorem Kuną współpracuję nieprzerwanie od 2014r.  W sprawach administracyjnych, poza medycznych jestem Jego prawą ręką.
Jako manager koordynuję pracę Kliniki Ustroń współpracując z zespołem medycznym oraz administracyjnym. Staram się także nie zatracić kontaktu z naszymi Pacjentami.
To jeden z moim ulubionych aspektów pracy w klinice, dlatego mimo swoich podstawowych obowiązków staram się znaleźć zawsze czas na rozmowę.

Jako manager kliniki odpowiedzialna jestem m.in. za :

  • planowanie kalendarza zespołu medycznego oraz administracyjnego,
  • koordynuję  i wspieram, gdzie to możliwe pracę  zespołu okołomedycznego, administracyjnego,
  • zajmuję się sprawami urzędowo – administracyjnymi,
  • odpowiadam za kontakt z partnerami biznesowymi kliniki,

Staram się jednak nie być tylko niewidzialnym wsparciem. Jesteśmy zespołem, dlatego wszędzie tam gdzie potrzebna jest praca teamu jestem obecna.

Katarzyna Marek

Rejestratorka

Nadrzędnym celem w mojej pracy, jako rejestratorki jest budowanie relacji z pacjentem. To ja jestem zwykle pierwszą osobą, z którą się kontaktuje, gdy dzwoni lub przychodzi do Kliniki Ustroń. Dlatego dokładam wszelkich starań, aby poczuł, że jest dla nas ważny i może liczyć na profesjonalizm zarówno osób wykonujących zabiegi, jak i całego personelu administracyjnego.

Do moich zadań należy udzielanie rzetelnych informacji na temat świadczeń zdrowotnych i zabiegów wykonywanych w naszej Klinice. Przygotowuję też i archiwizuję dokumentację medyczną, aby można było sprawnie przeprowadzić proponowane zabiegi. Umawiam pacjentów na terminy konsultacji, zabiegów, a także zabiegów kontrolnych.

Choć naturalną przestrzenią jej pracy jest sala operacyjna, na pewno pacjenci Kliniki Ustroń spotkają ją także na oddziele szpitalnym. Zawsze pogodna z pozytywnym nastawieniem do innych sprawia, że pacjenci czują się u nas naprawdę dobrze.

Skontaktuj się z nami