Odsysanie tłuszczu
Tkanka tłuszczowa to ważny element organizmu, pełniący funkcję ochronną. Zdarza się jednak, że w niektórych okolicach może się jej zgromadzić zbyt dużo.
Wówczas z pomocą przychodzi liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu, które często w spektakularny sposób pomaga wymodelować sylwetkę i uzyskać smukłe ciało w wybranych jego częściach. W zależności od miejsca zgromadzenia się nadmiaru tłuszczu, możesz skorzystać z liposukcji brzucha, ud, podbródka, ud, ramion oraz innych części ciała. Musisz jednocześnie wiedzieć, że nie jest to sposób na zrzucenie nadmiaru kilogramów.
Dla kogo przeznaczony jest zabieg liposukcji?
Jak się domyślasz, nie możesz odessać tłuszczu z każdej części ciała, w której według twojego odczucia jest go zbyt dużo. Co innego, gdy chodzi o wybrane miejsca, gdzie mimo ćwiczeń fizycznych i dobrze dobranej diety, nie udało ci się uzyskać właściwego efektu. Szpecące wybrzuszenia i nieregularności, łącznie ze znanymi wielu osobom boczkami oraz podwójnym podbródkiem to najczęstsze wskazania do liposukcji.
Kiedy odsysanie tłuszczu nie jest wskazane?
W trakcie konsultacji medycznej może się okazać, że nie możesz skorzystać z zabiegu liposukcji. Bywa tak, gdy cierpisz na różnego rodzaju schorzenia, w tym na:
- choroby:
- układu oddechowego,
- układu krążenia,
- naczyń krwionośnych,
- nieleczoną i nieuregulowaną cukrzycę,
- nadczynność tarczycy,
- zaburzenia krzepliwości krwi.
Przeciwwskazaniem jest też ciąża i karmienie piersią.
To nie wszystko, bowiem może się okazać, że mimo braku tego rodzaju problemów zdrowotnych, lekarz i tak nie zakwalifikuje cię do zabiegu. Stanie się tak, jeśli chcesz:
- pozbyć się jedynie cellulitu,
- schudnąć, a zabieg traktujesz jako zastępnik ćwiczeń i diety,
- masz wiotką lub obwisłą skórę w miejscu planowanej liposukcji
Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej?
Masz pytania, zaplanuj wizytę
Zapraszamy na konsultacje
Jagoda Leńczuk
Arkadiusz Kuna
Jak wygląda zabieg odsysania tłuszczu?
W zależności od partii ciała, z której chcesz odessać tłuszcz, lekarz może zastosować znieczulenie miejscowe lub ogólne. Zanim to zrobi, zaznaczy miejsca na ciele, które za chwilę podda liposukcji.
Gdy znieczulenie zacznie działać, chirurg wykona małe nacięcie na skórze i wprowadzi przez nie kaniulę wykona infiltrację(nasączenie) tkanki tłuszczowej po czym za pomocą tej innej kaniuli połączonej z urządzeniem rozbijającym tłuszcz, odessie jego nadmiar.
Zabieg może trwać od 30 minut do kilku godzin.
Co cię czeka po zabiegu?
Przygotuj się na kilkutygodniowy okres rekonwalescencji, w trakcie którego nosić będziesz specjalną odzież uciskową. Zapobiega ona powstawaniu krwiaków i obrzęków oraz przyspiesza zrost tkanek. Przez miesiąc unikaj też zwiększonego wysiłku fizycznego. To niezbyt duże ograniczenia zważywszy na korzyści, jakie niesie ze sobą odsysanie tłuszczu.
Przed / Po
Skontaktuj się z nami
Jakiego efektu możesz się spodziewać?
Gdy poddasz się zabiegowi liposukcji możesz liczyć na trwały efekt wyszczuplenia i wymodelowania wybranej przez ciebie partii ciała. Jeśli odpowiednio zmienisz tryb życia i dietę, która sprzyjać będzie utrzymaniu prawidłowej wagi ciała, tkanka tłuszczowa w tym miejscu się nie odnowi.
Twoje ciało uzyska też właściwe proporcje, a miejsca obfite wcześniej w tłuszcz przybiorą właściwy kształt i uwidocznią się ukryte wcześniej mięśnie.
Jeśli przed zabiegiem waga twojego ciała była prawidłowa i dodatkowo posiadasz mocną oraz elastyczną skórę, efekty zabiegu będą jeszcze lepsze.