Arkadiusz Kuna

Chirurgia plastyczna wypełnia olbrzymią cześć mojego życia. Tysiące godzin na sali operacyjnej, sprawiły, że w swojej codziennej pracy bardziej czuję się rzemieślnikiem niż artystą. Wykonywane zabiegi wymagają ode mnie skupienia, precyzji, trafności decyzji. Zapytany, czy zawsze marzyłem o byciu lekarzem, odpowiadam – nie. Choć teraz wiem, że nie wyobrażam sobie siebie w innym miejscu. Kocham swoją pracę. Dzięki doświadczeniu w pracy jako chirurg plastyczny mam świadomość, że trzeba być pokornym. Pracujemy z ludźmi i dla ludzi. Cieszy mnie opinia pacjentów, że jestem lekarzem z powołania. Jeśli tak właśnie jestem postrzegany, to jest to dla mnie wyjątkowy komplement.

Dr Arkadiusz Kuna

Chirurg plastyczny Katowice

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Od 1995 pracowałem w Oddziale Chirurgii Plastycznej, a później w Klinice Chirurgii Rekonstrukcyjnej Akademii Medycznej w Szpitalu Wojewódzkim nr 5 w Sosnowcu. W 2001 r. uzyskałem tytuł specjalisty chirurgii plastycznej.

Od 2006 pracowałem jako samodzielny specjalista chirurgii plastycznej (konsultant) w Wielkiej Brytanii, w prywatnym gabinecie chirurgii plastycznej w Katowicach oraz w Artplastica Klinika Chirurgii Plastycznej w Szczecinie.

Uczestniczę w wielu konferencjach i warsztatach, na których cały czas podnoszę swoje kwalifikacje. Specjalizuję się w zabiegach korekcji nosa, plastyce powiek, uszu operacji piersi i liposukcji oraz w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej.

W trakcie spotkania przed zabiegiem rozmawiam z pacjentem na temat jego oczekiwań, konkretnych efektów, jakich może się spodziewać oraz możliwych przeciwwskazań zdrowotnych, psychologicznych i psychicznych.
Po podjęciu decyzji o operacji skrupulatnie planuję zabieg, uwzględniając jednocześnie teoretycznie „nieprzewidywalne” sytuacje.

W trakcie operacji, gdy podchodzę do pacjenta, mam sprecyzowany plan, który wcześniej przygotowałem. Ten plan rodzi się w mojej głowie na długo przed operacją i zawsze ma co najmniej kilka wariantów, które mogę wykorzystać w trakcie zabiegu. Przez większą część operacji pracuję w ciszy, dzięki czemu jestem maksymalnie skupiony na pacjencie.

Chirurg plastyczny – Moje Certyfikaty

Skontaktuj się z nami