Kontakt / Cennik

Plastyka ramion i ud

Rozciągnięta skóra w okolicy ramion i ud to dość częsty widok u osób starszych i tych, które dużo straciły na wadze.

Niezależnie od przyczyny, możesz przywrócić tym częściom ciała ich smukły wygląd, w czym pomoże ci plastyka ramion i ud. Dzięki niej bez skrępowania ubierzesz strój kąpielowy lub wieczorową suknię z odkrytymi ramionami. Jeśli mimo ćwiczeń i stosowania diety twoja skóra w tych okolicach daleka jest od ideału, rozważ skorzystanie z zabiegu chirurgii plastycznej.

Kto kwalifikuje się do zabiegu?

O tym ostatecznie zdecyduje lekarz po przeprowadzeniu wywiadu medycznego i zleceniu odpowiednich badań. Jednak już teraz, przyglądając się swojemu ciału możesz wstępnie stwierdzić, czy plastyka ramion i ud może się okazać pomocna. Zabieg ten wskazany jest przede wszystkim u osób:

  • które straciły dużo na wadze, w wyniku czego w okolicy ud i ramion pozostało sporo obwisłej skóry,
  • u których w wyniku starzenia się ciała, skóra w okolicy ramion i ud stała się wiotka i naciągnięta, co objawia się między innymi w postaci fałdów skórno-tłuszczowych w trakcie unoszenia ramion do góry,
  • cierpiących na genetyczną obwisłość skóry,
  • które mają wiotką skórę na udach i ramionach.

To tylko ogólne wskazania, dlatego jeśli chcesz się upewnić, czy możesz skorzystać z zabiegu, umów się na konsultację.

W jakim przypadku nie możesz poddać się zabiegowi?

Nawet, jeśli zgodnie ze wskazaniami twój przypadek kwalifikuje się do zabiegu, to w pewnych okolicznościach poddanie się mu może okazać się niemożliwe. Tak będzie, jeśli chorujesz na:

  • nieleczoną cukrzycę,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • schorzenia układu krążenia,
  • nieuregulowane nadciśnienie krwi.

Przeciwwskazaniem jest też ciąża, dlatego na zabieg zgłoś się dopiero po rozwiązaniu. Również w przypadku wspomnianych chorób, gdy zostaną wyleczone możesz ponownie skonsultować się z chirurgiem plastycznym i ustalić termin zabiegu.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej?

Masz pytania, zaplanuj wizytę

Zapraszamy do konsultacji

Jagoda Leńczuk
Arkadiusz Kuna

Plastyka ramion i ud – jak wygląda zabieg?

Zabieg należy do bezpiecznych i możesz z niego skorzystać, jeśli w trakcie badań i wywiadu medycznego nie pojawiły się wyraźne przeciwwskazania. Po wprowadzeniu cię w stan uśpienia,

chirurg usunie zbędną skórę i przywróci jej odpowiednie napięcie oraz właściwą pozycję. Następnie w miejscu nacięć skóry umieści dreny, które uchronią cię przed powstaniem krwiaka. Usunięte zostaną w trakcie wizyty kontrolnej, którą lekarz wyznaczy ci po zabiegu.

Jeśli w trakcie konsultacji przed zabiegiem okazałoby się, że w miejscach obwisłej skóry zgromadził się też nadmiar tkanki tłuszczowej, chirurg może zdecydować o połączeniu zabiegu z liposukcją. Tym samym efekt końcowy będzie jeszcze lepszy.

Na czym polega rekonwalescencja po zabiegu?

Choć zabieg nie należy do bardzo inwazyjnych, musisz się przygotować na to, że nie wrócisz od razu do pełnej aktywności życiowej. Początkowo operowane miejsca mogą być obrzęknięte, co samoczynnie ustąpi z czasem. Aby przyspieszyć proces zdrowienia, lekarz może zalecić ci noszenie przez pewien czas ubrania uciskowego.

W zależności od indywidualnych predyspozycji twojego organizmu, proces rekonwalescencji może trwać do dwóch tygodni.

Skontaktuj się z nami

Jakie korzyści niesie ze sobą operacja?

Główną korzyścią, jaką zobaczysz na własne oczy będzie wygląd twoich ramion i ud. Skóra będzie naprężona,Twoje ramiona będą smukłe, a uda kształtne, co pozytywnie wpłynie na całą twoją sylwetkę oraz kondycję skóry. Niestety musisz zaakceptować blizny po przyśrodkowej stronie ud czy ramion.

Smukłe ramiona i jędrne uda przestaną być już dla ciebie przyczyną kompleksów. Przestaniesz je też zakrywać przez innymi pod zasłaniającymi ciało obraniami.

Sam zabieg jest skuteczny, trwały i bezpieczny, polecany również w sytuacji, gdy masz wrażliwą skórę.