Operacja ginekomastii
Operacja ginekomastii to pomoc skierowana do mężczyzn, których piersi są większe niż zwykle bywają u przedstawicieli tej płci.
Jeśli i ty zmagasz się z tym problem, który wywołuje dyskomfort i uszczypliwe uwagi kolegów, wskazana może być operacja ginekomastii. To zabieg, który przywróci twoim piersiom ich prawidłowy rozmiar, a co za tym idzie, pozwoli ci bez problemu korzystać z uroków słońca w okresie letnim.
Kiedy wskazany jest zabieg redukcji męskich piersi?
Zabieg jest na tyle bezpieczny, że nie powinieneś mieć obaw przed skorzystaniem z niego. Dlatego nawet jeśli nie do końca jesteś przekonany co do korzyści, jakie mógłbyś odnieść, umów się na wstępną konsultację. Chirurg rozwieje twoje wątpliwości i zakwalifikuje cię do zabiegu. Jeśli twoje piersi są nieproporcjonalnie większe w porównaniu do tych, które zwykle posiadają mężczyźni, zabieg może okazać się dobrym rozwiązaniem twojego problemu.
Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania zabiegu?
W trakcie wywiadu medycznego oraz w oparciu o przeprowadzone badania, lekarz może uznać, że operacja ginekomastii w twoim przypadku nie może być wykonana. Na szczęście na większość przeciwwskazań masz realny wpływ. Tak jest w przypadku otyłości, nadużywania alkoholu oraz stosowania anabolików. Jeśli podejmiesz działania, które zniwelują te przeszkody, możesz zgłosić się na ponowną kwalifikację do zabiegu.
Są też inne przeciwwskazania, do których należą:
- zaburzenia krzepliwości krwi,
- skazy naczyniowe,
- nieuregulowana cukrzyca i nadciśnienie tętnicze,
- ropne infekcje skóry.
Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej?
Masz pytania, zaplanuj wizytę
Zapraszamy na konsultacje
Jagoda Leńczuk
Arkadiusz Kuna
Operacja ginekomastii – zabieg
Metoda operacji w dużej mierze uzależniona jest rodzaju ginekomastii. Większe piesi mogą być bowiem objawem ginekomastii:
- gruczołowej – wynika z zaburzeń hormonalnych, zaburzeń przysadki mózgowej lub problemów z pracą wątroby i nerek,
- tłuszczowej – dotyka głównie mężczyzn, którzy cierpią na otyłość i dużą nadwagę,
- gruczołowo-tłuszczowej – gdy większy rozmiar twoich piersi wynika z nagromadzenia się zarówno nadmiernej tkanki tłuszczowej, jak i gruczołowej.
Skierowanie na zabieg otrzymasz dopiero po konsultacji medycznej i wykonaniu zleconych badań, w tym USG piesi, na podstawie których lekarz określi metodę operacji. Lekarz może też zdecydować o rodzaju znieczulenia, któremu zostaniesz poddany tuż przed zabiegiem.
W zależności od rodzaju ginekomastii, po wykonaniu niewielkich cięć, chirurg:
- usunie nadmiar tkanki tłuszczowej poprzez liposukcję,
- wytnie nadmiar gruczołu,
- połączy oba powyższe działania.
Na zakończenie zabiegu założy rozpuszczalne, samowchłaniające się szwy.
Zalecenia po operacji i okres rekonwalescencji – o czym powinieneś wiedzieć
Po zakończeniu zabiegu, lekarz nałoży na ranę opatrunek oraz pas uciskowy, który powinieneś nosić przez około 6 tygodni. Po zabiegu wymagane są zmiany opatrunków i wizyty kontrolne.
Blizny najczęściej starzeją się po około pół roku od operacji.
Przed / Po
Skontaktuj się z nami
Jakie korzyści przyniesie ci operacja ginekomastii?
Jeśli zbyt duże piersi były jedną z głównych przyczyn twojej niskiej samooceny i powodowały dyskomfort w relacjach z innymi, po zabiegu może się to zmienić. Twoje piersi nie będą już przykuwały uwagi innych, ale też nic więcej nie zmieni się w wyglądzie twojej klatki piersiowej.
Aby uniknąć rozczarowania, jeszcze na etapie konsultacji medycznej skonfrontuj swoje oczekiwania z możliwymi efektami operacji. Na pewno jednak twoje piersi będą proporcjonalne do męskiej sylwetki, a to najważniejsza z korzyści tego zabiegu.