Kontakt / Cennik

Plastyka brzucha

Płaski brzuch pokryty sprężystą, jędrną skórą, a do tego podkreślona talia, to marzenie niejednej kobiety.

Nie zawsze jednak udaje się utrzymać tę część ciała w tak dobrej formie przez całe życie. Zwłaszcza, gdy jesteś kobietą, która rodziła dzieci lub w krótkim czasie straciła dużo na wadze. Jeśli z powodu obwisłej, pomarszczonej skóry na brzuchu źle się ze sobą czujesz i nie lubisz swojego ciała, a co za tym idzie, ukrywasz to przed innymi, wiedz, że możesz to zmienić. Odpowiedzią na twój problem jest plastyka brzucha – zabieg, który pomógł już wielu milionom kobiet i mężczyzn na całym świecie. Czemu nie miałby pomóc również tobie?

Plastyka brzucha – kto może z niej skorzystać?

Choć ostateczną decyzję o zakwalifikowaniu cię do abdominoplastyki podejmuje lekarz, to już teraz możesz wstępnie ocenić, czy zabieg ten pomoże również tobie. Zwykle stosowany jest u:

 • kobiet po przebytej ciąży,
 • osób:
  – które straciły dużą ilość zbędnych kilogramów,
  – w starszym wieku, u których doszło do utraty elastyczności skóry w wyniku procesu starzenia,
  – z predyspozycjami genetycznymi do obwisłego brzucha,
  – z nadwagą pod odchudzaniu, ale warto pamiętać, że plastyka brzucha nie jest sposobem na walkę z otyłością,
 • pacjentów, którzy przeszli operację w obrębie brzucha.

Niezależnie od przyczyny, gdy tylko uznasz, że skóra i mięśnie twojego brzucha nie są takie, jak powinny być, ale nie masz pewności, czy nadają się do zabiegu plastyki brzucha, umów się na konsultację. Lekarz oceni wstępnie twój problem i rozwieje wszelkie wątpliwości.

W jakiej sytuacji plastyka brzucha nie jest wskazana?

Twoja masa ciała powinna być przede wszystkim stabilna. Zbyt duże wahania wagi mogłyby źle wpłynąć na efekt zabiegu. Dlatego jeśli do nich dochodzi, nie powinien być on wykonany. Również w sytuacji, gdy planujesz zajść w ciążę, powinnaś zabieg plastyki brzucha odłożyć na czas po urodzeniu dziecka.

Abdominoplastyka nie jest wskazana również u osób, które są w trakcie zrzucania większej ilości kilogramów. Zabieg najlepiej zaplanować i wykonać dopiero po osiągnięciu docelowej masy ciała i utrzymaniu jej przez co najmniej 6 miesięcy.

Zwróć też uwagę na inne przeciwwskazania, do których należą:

 • nieuregulowana cukrzyca,
 • choroby psychiczne,
 • aktywna infekcja, szczególnie w obszarze, w którym będzie wykonany zabieg,
 • ciąża,
 • miesiączka,
 • zakrzepica żylna,
 • nieleczone choroby serca i układu krążenia.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej?

Masz pytania, zaplanuj wizytę

Zapraszamy na konsultacje

Jagoda Leńczuk
Arkadiusz Kuna

Jak wygląda zabieg plastyki brzucha?

Na początku otrzymasz znieczulenie ogólne, by cały zabieg przejść w stanie uśpienia. Następnie chirurg przetnie twoją skórę i tkankę podskórną w okolicy spojenia łonowego i oddzieli ją od mięśni. Cięcie w tym miejscu pozwoli na ukrycie blizny pooperacyjnej pod bielizną. Jeśli jest taka potrzeba, lekarz zszyje mięśnie, by naprawić rozejście kresy białej uzyskać tym samym efekt napiętego brzucha i umożliwić wysmuklenie sylwetki i prawidłową pracę mięśni brzucha w przyszłości. Następnie usunie zbędną tkankę , wszyje twój pępek w nowe miejsce na skórze i napnie pozostałą skórę, by twój brzuch był płaski.

Na zakończenie zabiegu chirurg zszyje napiętą skórę w miejscu poprzecznego cięcia .

Abdominoplastyka – co po zabiegu?

Gdy tylko zostaniesz wypisana do domu, zadbaj o odpowiedni odpoczynek, który nie powinien być krótszy niż 2-3 tygodnie. W tym czasie nie siedź za wiele i unikaj wysiłku fizycznego.

Zgodnie z zaleceniami pozabiegowymi, przez 2-3 miesiące noś specjalną bieliznę uciskową. Dzięki niej rana szybciej się wygoi i dobrze ułoży się skóra na brzuchu. Od lekarza dowiedz się też, jak masować brzuch, co przyczyni się do szybszej rekonwalescencji. Jeśli lubisz się opalać, zaplanuj zabieg minimum 6 miesięcy przed okresem letnim, gdyż przez tyle nie możesz wystawiać operowanego miejsca na działanie promieni słonecznych.

Skontaktuj się z nami

Jakie korzyści odniesiesz, poddając się abdominoplastyce?

Przede wszystkim osiągniesz to, czego nie jesteś w stanie zrobić za pomocą innych metod i środków. Zniknie nadmiar wiotkiej i pomarszczonej skóry oraz wzmocnione zostaną mięśnie proste twojego brzucha. Tym samym twój brzuch będzie płaski, a nie obwisły, twoja sylwetka wysmukli się, a talia będzie wyraźnie podkreślona.