Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Ćwiczenia przed plastyką brzucha – odpuścić czy walczyć?

Ćwiczenia przed plastyką brzucha – odpuścić czy walczyć?

Większość z nas, już zdaje sobie sprawę, że zabieg abdominoplastyki, nawet wówczas gdy jest połączony z liposukcją, nie jest zabiegiem mającym na celu odchudzenie pacjenta. Plastykę brzucha przeprowadza się wówczas, gdy w wyniku ciąży lub nadmiernej utraty wagi, skóra jest naciągnięta a tłuszczyk pomimo ćwiczeń wciąż uporczywie utrzymuje się w tym miejscu. Zaplanowanie operacji z pewnością nie jest powodem ku temu, aby odpuścić aktywność. Zobacz dlaczego regularne ćwiczenia ważne są dla efektów operacji!

1. Motywacja do zmiany stylu życia

Wiele osób, które przeszły abdominoplastykę, zmienia swój styl życia na znacznie zdrowszy. Pacjenci po operacji najczęściej zaczynają się lepiej odżywiać i więcej ćwiczyć, aby jak najdłużej cieszyć się z efektów operacji. Jeśli zaczniesz wdrażać zdrowe nawyki przed operacją, prawdopodobnie szybciej przygotujesz się do zmiany zdrowych nawyków na długo, jeśli nie na resztę życia. Pamiętaj o tym, że operacja nie załatwi wszystkich Twoich problemów sylwetką. Aby efekty były optymalne, musisz dbać o swoje ciało.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

2. Blisko docelowej wagi

Dla najbardziej optymalnych efektów, Twoja waga powinna stabilna. Jeśli utraciłaś wiele kilogramów, upewnij się, że Twoja waga nie będzie się znacznie wahała. Odczekaj co najmniej pół roku po osiągnięciu wagi docelowej i staraj się ją utrzymać. W tym właśnie pomogą Ci ćwiczenia oraz zdrowa dieta. Pamiętaj, że znaczna utrata wagi lub nabranie dodatkowych kilogramów po operacji, może zniweczyć cały efekt.

3. Mniejsze ryzyko powikłań

Regularna aktywność fizyczna dobrze wpływa na ogólne zdrowie, samopoczucie i kondycję. Jeśli przed operacją będziesz w dobrej formie, to szybciej odzyskasz zdrowie po zabiegu. Dzięki dobrej formie i stosowaniu się do zaleceń chirurga, z dużym prawdopodobieństwem unikniesz powikłań pooperacyjnych. Nie bez powodu, przed każda operacją chirurgiczną, lekarze zalecają zdrowe odżywianie i o ile to możliwe – zawalczenie o kondycję. Dobry stan zdrowia pozwala na uzyskanie optymalnych efektów, uniknięcie komplikacji i szybki powrót do codziennej aktywności.

4. Odpuść na okres rekonwalescencji

Jeśli już poczułaś tę motywację i wiesz, że nie opuści Cię na długo – załóż, że przez kilka tygodni po operacji, będziesz musiała odpuścić codzienny wysiłek. W pierwszym tygodniu po zabiegu, nie powinnaś podnosić nawet reklamówki z zakupami. Aktywność fizyczna powinna być wdrażana powoli i po uzgodnieniu kolejnych jej etapów z chirurgiem plastykiem. Nadmierne obciążanie swojego ciała zbyt szybko, może negatywnie wpłynąć na efekty operacji i spowodować niepotrzebne powikłania. Przygotuj swoje ciało przed operacją, a potem powoli, zgodnie ze wskazówkami chirurga, wdrażaj kolejne etapy powrotu do intensywnej aktywności i ćwiczeń fitness.

Kobiety profesjonalnie lub amatorsko (ale intensywnie) uprawiające sport szybko wracają do formy np. po ciąży. Dzieje się tak nie bez powodu, bo ciało w dobrej kondycji szybciej się regeneruje i nabiera pierwotnego kształtu. Aktywność fizyczna pozwala także szybciej odzyskać zdrowie po operacjach o charakterze estetycznym oraz leczniczym. Jeśli jeszcze nie zaczęłaś wdrażać zdrowych nawyków a już zaplanowałaś operację, pomyśl o wszystkich aspektach powyżej opisanych. Dodatkowym bonusem, który wynika z regularnej aktywności fizycznej, jest lepsze samopoczucie, zdrowszy wygląd i mniejsze ryzyko zachorowania na tzw. choroby cywilizacyjne jak cukrzyca oraz choroby serca. Celem plastyki brzucha jest poprawienie tego, czego nie możesz samodzielnie udoskonalić poprzez ćwiczenia i dietę. Wiosna to kolejny dobry powód do wdrożenia zdrowych nawyków. Nie poddawaj się!