Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Korzyści wynikające z poddania się zabiegowi abdominoplastyki

Korzyści wynikające z poddania się zabiegowi abdominoplastyki

Abdominoplastyka zwana także plastyka brzucha to zabieg, którego celem jest poprawienie wyglądu brzucha poprzez usunięcie nadmiaru skóry, czasem w połączeniu z usunięciem nadmiaru tkanki tłuszczowej. Na operację najczęściej decydują się pacjenci, którzy utracili wiele kilogramów, kobiety po przebytej ciąży oraz osoby, które pomimo diety i ćwiczeń, nie potrafią pozbyć się brzucha, który nie pasuje do wysportowanej sylwetki. Pomimo oczywistego ryzyka wystąpienia powikłań, pewnego bólu po operacji oraz konieczności rekonwalescencji, abdominoplastyka może przynosić niespodziewane korzyści.

1. Efekt oczywisty – efekt estetyczny

Abdominoplastyka jest operacją wykonywaną przede wszystkim ze względów estetycznych. Po operacji znikają nadmiary skóry przez co sylwetka prezentuje się lepiej zarówno w ubraniu jak i w naturze. Blizny najczęściej schowane są pod bielizną. Figura w całości prezentuje się lepiej a brzuch nie przyciąga uwagi. Pacjentom dużo łatwiej dobierać i kupować ubrania, a chęć ukrycia brzucha przestaje być jedynym kryterium przy wyborze odzieży. Na zabieg decydują się nie tylko kobiety, ale także mężczyźni, którzy chcą pozbyć się kłopotliwego „brzuszka”.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

2. Efekt dermatologiczny

Ten problem dotyczy tylko niektórych pacjentów, którzy borykają się z nadmiarem skóry i tkanki tłuszczowej na brzuchu. Jeśli skóry jest zbyt dużo, może pojawić się problem z otarciami i wysypkami w zgięciach skóry. Po zabiegu abdominoplastyki, problem całkowicie ustępuje.

3. Większa motywacja do dbania o ciało

Wielu pacjentów, którzy przechodzą plastykę brzucha, ma później większą motywację do dbania o ciało, zdrowego stylu życia oraz właściwej diety. Niektórzy z nich chętniej zapisują się na zajęcia fitness i siłownię. Lepszy wygląd brzucha motywuje do pracy nad całą swoja sylwetką oraz nad utrzymaniem efektów uzyskanych w wyniku zabiegu.

efekty plastyki brzucha

4. Zmniejszone bóle pleców

To dość nieoczekiwany efekt po abdominoplastyce, ale część pacjentów, zwłaszcza tych, u których problem był rozległy, potwierdza, że po zabiegu, bóle pleców ustały lub są znacznie mniej dokuczliwe. Nadmiary skóry na brzuchu, słabe mięśnie mogą prowadzić do złych nawyków w postawie ciała. Napięcie skóry oraz ich prawidłowe ułożenie na mięśniach poprawia postawę, co przekłada się także na zlikwidowanie dolegliwości w okolicy lędźwiowej.

5. Poprawa w zakresie dolegliwości związanych z nietrzymaniem moczu

Ten problem dość często dotyczy kobiet po przebytych porodach. Problem z utrzymaniem moczu może pojawić się podczas kichania, kaszlu czy śmiania się. Abdominoplastyka nie jest zabiegiem, którego celem jest poprawienie funkcjonowania ciała w tym zakresie, jednak nieoczekiwanie może przynieść tu korzyści. Ze względu na napięcie mięśni i skóry w okolicy cewki moczowej, niektóre pacjentki mogą odczuwać wyraźną poprawę w tym zakresie.

Do dodatkowych korzyści możemy zaliczyć także efekty psychologiczne. Dzięki operacji poprawiającej wygląd ciała, większość pacjentów odczuwa także zwiększenie pewności siebie i usunięcie „z głowy” pewnych ograniczeń. Poprawienie wyglądu ciała przekłada się na interakcje z innymi ludźmi, samopoczucie oraz akceptację własnego wyglądu. Realistyczne oczekiwania względem operacji pozwalają pacjentom cieszyć się z efektów. Pamiętajmy, że chirurg plastyk może pomóc w poprawieniu sylwetki, jednak nie można zmienić jej całkowicie. Jeśli pacjent zbyt wiele oczekuje od efektów zabiegu, prawdopodobnie będzie rozczarowany. Korzyści wynikające z poddania się operacji są bardzo wyraźne, jednak bez zdrowego podejścia, trudno będzie się z nich cieszyć.