Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Czy jesteś dobrą kandydatką do redukcji piersi?

Czy jesteś dobrą kandydatką do redukcji piersi?

Mammoplastyka to określenie na specjalny zabieg, który umożliwia zmniejszenie piersi. Podczas operacji usuwa się część gruczołu piersiowego, tkanki tłuszczowej oraz pozbywa się nadmiaru skóry. Istnieją jednak określone sytuacje, kiedy faktycznie należy poddać się temu zabiegowi. Dla kogo zatem jest przeznaczona redukcja piersi i kiedy trzeba się nad nią zastanowić?

Dla kogo mammoplastyka?

Zabiegowi redukcji wielkości piersi poddają się przede wszystkim kobiety, które mają problem nienaturalnie dużych piersi. Stan ten określany jest mianem gigantomastii bądź makromastii. Choć wielu uważa, że obfitość kobiecego biustu jest pożądana, to kobiety z tą większym biustem cierpią na wiele przypadłości związanych m.in. z kręgosłupem.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Równie trudne jest odpowiednie dobranie bielizny, ubrań oraz wykonanie prostych czynności. To właśnie dla takich kobiet przewidziany jest zabieg redukcji piersi. Należy jednak pamiętać o tym, że redukcja piersi to poważana operacja i należy się do niej odpowiednio przygotować.

Przygotowanie do zabiegu

Istnieją określone wskazania mówiące o tym, kiedy najlepiej jest poddać się zabiegowi redukcji piersi. Przed zabiegiem jednak przeprowadza się konsultacje z lekarzem. To właśnie on zleca szereg badań, z kolei zaś lekarz chirurg ocenia parametry pacjentki. Kandydatka sprawdzana jest pod kątem ogólnego stanu zdrowia (tu wykonuje się m.in. mammografię) oraz sprawdzane są: waga, wzrost, kształt klatki piersiowej oraz umiejscowienie piersi. To pozwoli określić, jaki efekt będzie miała redukcja piersi.

Redukcja piersi – na co zwrócić uwagę

Kobiety przyjmujące antykoncepcję hormonalną muszą wiedzieć, że redukcja piersi wymaga odstawienia jej na okres od jednego do trzech miesięcy przed wykonaniem zabiegu.  Również wymaga się przeprowadzenia wywiadu o przyjmowanych lekach, gdyż niektóre z nich mogą spowodować w czasie operacji obfitsze krwawienie. Nie można jeść, pić i palić papierosów na co najmniej 6 godzin przed rozpoczęciem operacji.