Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Zimowe problemy ze skórą, czyli czego unikać w chłodniejsze miesiące

Zimowe problemy ze skórą, czyli czego unikać w chłodniejsze miesiące

Skrajne temperatury, zarówno na plusie jak i na minusie niezbyt dobrze wpływają na stan skóry. O ile latem zwykle czujemy się dobrze, bo skóra muśnięta słońcem zdrowo wygląda, o tyle zimą często trudno nam zapanować na problemami, które się pojawiają. Za złą kondycję skóry zimą odpowiedzialna jest niska temperatura, ogólne warunki atmosferyczne (wiatr, wilgotność0 oraz co warto podkreślić – błędy w codziennej pielęgnacji. Zobacz, czego unikać w zimowe miesiące, aby zachować skórę w dobrej kondycji.
Nieodpowiednia pielęgnacja w czasie mrozów może skończyć się długotrwałymi i negatywnymi konsekwencjami dla naszej skóry. Zimą naczynka krwionośne znacznie częściej kurczą się i rozszerzają (częsta zmiana temperatur) co finalnie może spowodować pojawienie się teleangiektazji na stałe. Niedostateczna ochrona skóry twarzy lub dłoni przed mrozem i wiatrem może skutkować tym, że stanie ona sucha, szara i łuszcząca. O ile mamy do czynienia ze skóra normalną, pielęgnacja jest łatwiejsza. Skóra problematyczna wymaga więcej uwagi.

Pielęgnacja skóry zimą? O jakie części ciała trzeba zadbać przede wszystkim?

Przede wszystkim powinnaś myśleć o skórze odkrytej czyli tej bezpośrednio narażonej na temperaturę i wiatr. Twarz i dłonie to te obszary, na które powinnaś zwrócić szczególną uwagę.. Nie zapomnij także o ustach, bo mróz i wiatr będą powodować, że szybko będą się przesuszać. Zadbaj także o skórę na stopach, które pomimo tego, że nie są bezpośrednio narażone na mróz, dość szybko reagują na zimno. Stopy nie tylko smaruj kremem z zawartością mocznika, ale zadbaj także o dobrą jakość skarpetek oraz odpowiednie obuwie.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Czego nie robić zimą?

Używać kremów nawilżających

Szczególnie podczas silnych mrozów, zrezygnuj z używania kremów nawilżających na rzecz tych natłuszczających. Wiele kobiet, które ma cerę tłustą, używa kremów nawilżających i matujących o każdej porze roku. To błąd, bo woda zawarta w tych kremach… zamarza także na Twojej twarzy. Chłód sprzyja nadmiernej produkcji sebum u osób, które mają problem z cerą tłustą. Na szczęście wśród kosmetyków dostępnych w aptekach znajdziesz takie, które będą przeznaczone do cery tłustej i jednocześnie będą chroniły ją przed mrozem. Osoby ze skórą suchą, normalną lub wrażliwą powinny postawić na krem tłusty lub półtłusty, najlepiej z zawartością naturalnych, natłuszczających składników

Zbyt częsty i mocny peeling

Skóra zimą ma skłonności do podrażnień. Z drugiej strony wiadomo, że całkowite zrezygnowanie ze złuszczania spowoduje, że skóra nie będzie w najlepszej kondycji. Nie musisz całkowicie rezygnować z peelingów, ale rób je znacznie rzadziej niż w pozostałe miesiące. Wybierz także delikatniejszy preparat i staraj się nie używać peelingów gruboziarnistych. Skup się raczej na delikatnym masażu peelingiem z drobnymi ziarenkami lub zdecyduj się na zakup peelingu enzymatycznego.

Zrezygnować z picia wody

Zimą wypijanie przepisowych 6-8 szklanek płynu jest dużo trudniejsze niż latem, kiedy upał powoduje pragnienie. Nie rezygnuj picia wody, bo to ona w dużym stopniu ma wpływ na nawilżenie skóry. Nie musisz pić zimnej wody z cytryną. Zamień wodę na ziołowe herbaty lub ciepłą wodę z dodatkami.

Podkręcać kaloryfera do maksimum

Miło jest wrócić do ciepłego domu. Staraj się jednak nie przesadzać z grzaniem. Ogrzewanie bardzo wysusza powietrze i powoduje, ze wilgoć ze skóry paruje znacznie szybciej. Zastosuj tą zasadę szczególnie w nocy. Lepiej porządnie się przykryć, ubrać cieplejsza piżamę niż odkręcać grzejniki do końca.
źródła:

http://blackdresses.pl/2015/01/09/bledy-pielegnacji-skory-ktore-popelniamy-zima/

http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/cialo-higiena/10-zasad-pielegnacji-skory-zima_42175.html
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,100961,13039272,Jak_dbac_o_skore_zima__Nie_dajmy_sie_mrozom_.html
Autorka: Klaudia Dziennikarka/blogerka