Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
gniewna twarz

Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna w walce z „gniewną twarzą”

Nieco banalnym będzie stwierdzenie, że każdy z nas ma swoją niepowtarzalną osobowość oraz cechy indywidualne sprawiające, że nasza twarz przyjmuje określony wygląd. Nieco nad wyraz uznajemy powszechnie twarz za zwierciadło naszej duszy. Niestety, mamy naturalną tendencję do przypisywania danych cech charakteru na podstawie wyglądu. Niektórzy z nas wyglądają radośnie, inni mają smutny wyraz twarzy, a jeszcze inni sprawiają wrażenie wiecznie złych i niezadowolonych. Od niedawna medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna pozwalają na poprawienie takiego wyrazu twarzy, który nam nie odpowiada. Co sprawia, że nasza twarz wygląda na rozgniewaną? Czy są jakieś metody, którymi można to zmienić?

Co powoduje efekt „gniewnej twarzy”?

Jest to wbrew pozorom stosunkowo trudne pytanie. Co sprawia, że odbieramy daną twarz tak, a nie inaczej? Można powiedzieć, że istnieją trzy czynniki mające decydujący wpływ na efekt rozgniewanej twarzy. Pierwszy to kwestie osobowościowe oraz indywidualne cechy dotyczące funkcjonowania społecznego. Wynika z tego, że jeśli jesteśmy radośni, a nasze życie wiedzie się dobrze, nie mamy większych trosk. Istnieje przez to mniejsza szansa na to, że nasza twarz będzie sprawiła wrażenie zagniewanej. To jednak nie jest wszystko. Drugi czynnik nie jest zupełnie zależny od nas. Każdy przecież przeżywa w życiu zarówno radość, jak i smutek lub gniew. Nie zawsze mamy wpływ na to jak reagują mięśnie naszej twarzy, przez co jedne emocje są na niej bardziej widoczne niż inne. Nie zawsze da się przecież ukryć emocje czy też odczucia. Trzeci czynnik dotyczy budowy naszej twarzy. Czasem zmrużone oczy, ciężkie brwi lub opadnięte kąciki ust powodują, że twarz wygląda na rozgniewaną.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Kto ze znanych postaci ma „gniewną twarz”?

Problem z efektem „gniewnej twarzy” mają nie tylko osoby młodsze, ale i starsze. Choć gniwena twarz częściej dotyczy ludzi po pięćdziesiątym roku życia, to nie ma tutaj jednoznacznej reguły. Zdarza się czasem, że nawet bardzo młode osoby maja zdenerwowany wyraz twarzy. Nierzadko uznajemy takie twarze za piękne oraz atrakcyjne. Popularne osoby, aktorki i piosenkarze także mają rozgniewany wyraz twarzy, co uwieczniane jest na wielu fotografiach. Najczęściej przywoływanym przykładem jest muzyk Kanye West oraz aktorka Anna Kendrick. Rozgniewany lub nadąsany wyraz twarzy ma także Victoria Beckham, modelka Bella Hadid lub projektant Karl Lagerfeld oraz brytyjska Królowa Elżbieta. Choć w większości są to twarze powszechnie uważane za bardzo atrakcyjne, dla wielu osób spoza świecznika, może być to problem. Zwłaszcza dla kobiet, co wynika z tego, że społecznie jest przyjęte, iż atrakcyjna kobieta, to taka kobieta, która jest stale radosna i uśmiechnięta.

gniewna twarz

Najczęstsze zabiegi pomagające w walce z gniewną twarzą

Lifting twarzy

Stosuje się tu się zarówno mniej inwazyjne metody polegające na zaaplikowaniu wypełniaczy lub botoksu oraz chirurgiczny lifting twarzy, który daje trwały efekt. Metody te pozwalają na podniesienie tych części twarzy, które powodują, ze twarz nabiera smutnego lub rozgniewanego wyglądu. Dzięki temu uzyskujemy bardziej neutralny i pogodniejszy wyraz twarzy.

Uniesienie uśmiechu

Jest to procedura chirurgiczna, która polega na wykonaniu niewielkich nacięć w kącikach ust oraz podniesieniu opadającej skóry. Dzięki temu mina nie jest już „w podkówkę”, a całość twarzy nabiera pogodniejszego, a także zwyczajnie młodszego wyglądu.

Blefaroplastyka

Dzięki blefaroplastyce otrzymujemy młodsze spojrzenie. Osoby, które mają problem z rozgniewanym wyrazem twarzy także na tym korzystają, bo dzięki temu skóra okolic oczu jest napięta, oczy bardziej widoczne (nie ma już efektu mrużenia oczu), a twarz wygląda radośniej. Warto również zaznaczyć, że zabieg ten pozwala na zlikwidowanie efektu opadającej powieki.

Lifting czoła

Lifting czoła to bardzo częsty zabieg przeprowadzany w celu zniwelowania efektu smutnej lub rozgniewanej twarzy. Lekarz chirurg robi nacięcia na linii włosów i nieco podnosi skórę. Dzięki temu zmarszczka zostaje wygładzona, brwi podniesione a oczy wyraźniejsze. Nadaje to naszej twarzy młodszego i zdrowszego wyglądu.