Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Kto powinien jeszcze raz przemyśleć zabieg

Kto powinien jeszcze raz przemyśleć zabieg?

Medycyna estetyczna w ostatnich latach stała się coraz bardziej powszechna i coraz bardziej dostępna. Nie szokuje nas, że ktoś poddał się plastyce piersi, a ktoś inny miał zrobiony lifting twarzy. Chirurgia plastyczna, szczególnie w dużych miastach, jest łatwo dostępna. Równocześnie rozwój gospodarczy sprawił, że wielu z nas stać na takie zabiegi. Chirurgia plastyczna od dawna nie jest już zarezerwowana tylko dla najbogatszych. O ile przeciwwskazań bezwzględnych, czyli takich, które wykluczają przeprowadzenie zabiegu, jest stosunkowo mało, o tyle istnieją pewne przeciwwskazania względne. Warto również zaznaczyć, że medycyna estetyczna, wbrew obiegowej opinii, nie jest dla każdego. Faktem jest, że niemalże każdy może poddać się takiemu zabiegowi, niemniej jednak nie każdy z nas odniesie z niego pewną i znaczącą korzyść. Z czego to wynika? Kto powinien jeszcze raz przemyśleć zabieg? Kogo poprosić o poradę?

Przemyśl, jakie masz oczekiwania względem zabiegu

Zabiegi chirurgii plastycznej są związane z niemałymi oczekiwaniami. Liczymy, że zabieg znacząco poprawi nasz wygląd oraz przywróci wysoką samoocenę. Faktycznie, zabiegi te najczęściej mają taki pozytywny efekt. Należy jednak pamiętać, że nasze oczekiwania wobec zabiegu mogą być zbyt wysokie. Zdarza się, że liczymy, że lifting twarzy zmieni zupełnie jej rysy. Nierzadko spotykamy się z sytuacją, w której oczekujemy, że powiększenie piersi doprowadzi do całkowitej zmiany sylwetki. Takie zbyt wysokie oczekiwania to nie tylko źródło rozczarowań. Mogą one prowadzić do głębokiego niezadowolenia z efektu kosmetycznego. Pamiętaj, że każdy zabieg ma swoje ograniczenia. Dlatego też podczas konsultacji warto jasno wyrazić nasze oczekiwania co do wyglądu po zabiegu.

Kto powinien jeszcze raz przemyśleć zabieg

Przemyśl, jaki zabieg jest dla Ciebie

Wokół zabiegów chirurgii plastycznej narosło wiele mitów. Oprócz mitów na temat ich ewentualnych powikłań, istnieją również mity na temat sposobu ich przeprowadzenia oraz efektów wizualnych. Pamiętaj, że określone zabiegi prowadzą do zmian w wyglądu w określonej partii ciała. Powiększenie piersi nie sprawi, że nasz brzuch stanie się bardziej płaski. Lifting twarzy nie spowoduje powiększenia wizualnego ust. Tym samym przed podjęciem decyzji o zabiegu warto rozważyć, co faktycznie jest naszym utrapieniem w wyglądzie. Może się bowiem okazać, że źródło naszych kompleksów i niepewności leży tak naprawdę w innej partii ciała.

Przemyśl zabieg, jeżeli masz tendencję do nietrzymania się zaleceń lekarskich

Banalnym będzie stwierdzenie, że za zdecydowaną większość efektów wizualnych zabiegu odpowiada chirurg, który tenże zabieg przeprowadza. Niemniej jednak współpraca lekarza i pacjentki jest niezwykle ważna. Opieka nad raną pooperacyjną zależy w dużej mierze od pacjentki. Odpowiednie zadbanie o ranę pooperacyjną pozwala na jej sprawne zagojenie się. Zmniejsza również rozmiary potencjalnej blizny, a tym samym pozwala cieszyć się lepszym efektem estetycznym w obrębie piersi. Osoba, która ma niską chęć do kooperacji z lekarzem to ktoś, kto powinien jeszcze raz przemyśleć zabieg. Jeżeli zdarza Ci się, że zapominasz o zaleceniach lekarskich lub masz problem z trzymaniem się ich to warto rozważyć inne zabiegi medycyny estetycznej. Wiele zabiegów nie jest bowiem związane z koniecznością przecięcia skóry, a tym samym wytworzenia rany operacyjnej.

Kto powinien jeszcze raz przemyśleć zabieg

Przemyśl, jeżeli planujesz ciążę w najbliższym czasie

Co do zasady zabiegów chirurgii plastycznej nie przeprowadza się w ciąży. Okres po ciąży nie jest rzecz jasna przeciwwskazaniem do przeprowadzenia takiego zabiegu. Nieco inaczej rzecz ma się w przypadku planowania potomstwa. Pamiętaj, że zabiegi takie jak powiększenie piersi czy też plastyka brzucha nie są przeciwwskazaniem do ciąży w przyszłości. Jeżeli jednak jesteś w aktywnej fazie starania się o potomstwo, to preferowanym byłoby odłożenie zabiegu operacyjnego na czas po ciąży. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w których musisz przekładać termin zabiegu z powodu upragnionej przecież ciąży. Warto również zaznaczyć, że jeżeli planujesz karmić piersią to zabiegi w obrębie piersi również lepiej zachować na czas po zakończeniu karmienia. Może znasz kogoś, kto powinien jeszcze raz przemyśleć zabieg?

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapraszamy do komentowaniax