Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
5 zaskakujących trendów w chirurgii plastycznej w innych częściach świata

5 zaskakujących trendów w chirurgii plastycznej w innych częściach świata

Chirurgia plastyczna jest coraz bliższa ludziom. Zabiegi, których celem jest znaczna poprawa wyglądu zdobywają coraz więcej zwolenników na całym świecie. Okazuje się jednak, że chirurgia plastyczna niejedno ma imię i niektóre operacje wykonywane w odległych zakątkach świata, w Europie są zupełnie nieznane. Co najczęściej poprawiają mieszkańcy innych kontynentów?

Indie – przedłużanie kończyn dolnych

Wiele z nas chciałoby być choć o kilka centymetrów wyższym. Większość kobiet dookoła, dodaje ich sobie przez zakładanie wysokich obcasów. Nie wszędzie jednak. W Indiach dość powszechnie praktykowane są zabiegi wydłużania nóg, które w teorii – mają pomóc w rozwoju kariery i przybliżyć perspektywę małżeństwa. Dzięki operacji, można zyskać kilka centymetrów. Zabiegi są bolesne i są połączeniem chirurgii plastycznej oraz ortopedycznej. Zabieg mogą powodować powikłania, włączając w to amputację. Pomimo ryzyka – wciąż wiele kobiet w Indiach decyduje się na ten zabieg.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Korea Południowa – kompleksowa i radykalna operacja twarzy

Korea Południowa jest w tej chwili globalną stolicą chirurgii plastycznej. Wykonuje się tam najwięcej operacji „per capita” na świecie. Jest to także ogromny rynek turystyki chirurgicznej. Zabiegi są tam dość tanie, a lekarze doświadczeni, co przyciąga sporą rzeszę chętnych. Mieszkańcy Korei Południowej sami chętnie się operują i to dość kompleksowo. Popularna jest tam radykalna zmiana rysów twarzy z pomocą serii zabiegów: zmiana owalu twarzy, operacja nosa i zmiana kształtu oczu.

Brazylia – efekt J.Lo

Choć prawie wszyscy zachwycamy się kształtami Jennifer Lopez, nie wszyscy za wszelka cenę dążymy do posiadania tego typu sylwetki. Kobiety w Brazylii przywiązują ogromną wagę do wyglądu pupy. Powinna być jędrna, okrągła i… duża. W Brazylii najpopularniejszym zabiegiem jest „Brazilian butt lift”, który uzyskując tłuszcz z różnych miejsc w ciele, zostaje wstrzyknięty do pośladków. Oprócz tego, w Brazylii cała masa zajęć fitness i programów treningowych, skierowanych jest właśnie ku poprawie wyglądu pośladków. Doskonała pupa wydaje się być najważniejszą częścią wyglądu w tej części świata.

Iran – plastyka nosa

W tym bardzo konserwatywnym kraju, gdzie kobiety najczęściej nie mają okazji zaprezentowania siebie w modnych ubraniach, wzrasta potrzeba poprawy niektórych części twarzy. Spośród 40000 wykonanych operacji z zakresu chirurgii plastycznej rocznie, aż 60% stanowiły operacje nosa(!). Ponadto, w Iranie niemal równie popularna jest trwała pigmentacja brwi.

Ginekologia estetyczna – wzgórek łonowy

Poprawa wyglądu narządów płciowych nie od dziś cieszy się sporą popularnością. Wiadomo, że tego typu zabiegi są przeprowadzane, jednak w ostatnim czasie ta działka chirurgii plastycznej ma zupełnie nowe zadanie. Zabieg mający na celu poprawę wyglądu… wzgórka łonowego. Wraz z procesem starzenia się w tym miejscu pojawia się większe wybrzuszenie i nadmiar skóry. Ten zabieg ma spowodować lepszy wygląd wzgórka łonowego i wyeliminować efekt „palca wielbłąda”, który bywa widoczny podczas noszenia stroju kąpielowego lub obcisłych spodni.
Różnorodność przeprowadzanych operacji plastycznych w różnych zakątkach świata pokazuje, jak odmienne bywają kanony piękna i jak różne cechy wyglądu chcielibyśmy w sobie zmienić. Niektóre z tych zabiegów, np. operacje wydłużania nóg, to naprawdę niebezpieczne zabiegi, mogące nieść za sobą poważne konsekwencje zdrowotne na całe życie. Niezależnie od części świata, najważniejsze jest bezpieczeństwo i świadomość zagrożeń.
źródło: http://theconversation.com
Autorka: Klaudia dziennikarka/blogerka