Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Jak pacjent wpływa na powodzenie operacji plastycznej?

Jak pacjent wpływa na powodzenie operacji plastycznej?

Operacje w ostatnim czasie stały się bardzo powszechnie i są bardzo pomocne kiedy chcemy poprawić swoją urodę. Wśród najpopularniejszych zabiegów można wyróżnić powiększanie biustu, wstrzykiwanie w usta kwasu hialuronowego, usuwanie nadmiaru tłuszczu, botoks, korekcja uszu i nosa. Zanim jednak zdecydujesz się na wybrany zabieg, warto zadbać o dobrą kondycję i zdrowie całego organizmu, aby zwiększyć szanse na powodzenie zabiegu i skrócić okres rekonwalescencji.  

Jak długo trwa okres rekonwalescencji?

Pierwszą noc po inwazyjnym zabiegu należy spędzić w klinice pod ścisłą kontrolą personelu medycznego. Jeśli wszystko jest w porządku, to pacjent zostanie wypisany do domu już na drugi dzień. Należy jednak pamiętać, że do codziennej rutyny, wykonywania domowych obowiązków oraz pracy zawodowej można wrócić dopiero po upływie około dwóch tygodni po zabiegu. Ten czas różni się oczywiście w zależności od konkretnej operacji, dlatego należy przestrzegać zaleceń lekarskich w tym względzie. 

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Co należy zrobić, aby szybko dojść do siebie po operacji?

Rekonwalescencja to okres powrotu do zdrowia po przebytej operacji plastycznej. Z reguły jest to element, którego obawiamy się najbardziej przed podjęciem decyzji dotyczącej zmian w naszym wyglądzie. Rekonwalescencja jest różnorodna i u każdego z nas może mieć inny przebieg.

Dbając odpowiednio o swój organizm, może trwać od kilku do nawet kilkudziesięciu dni. W tym czasie należy ograniczyć nadmierny wysiłek fizyczny, a więcej czasu poświęcić na odpoczynek. Wszystkie blizny i rany muszą się prawidłowo zagoić, a następnie cały organizm powoli zacznie wracać do formy. 

Jak zadbać o swoje zdrowie przed zabiegiem plastycznym?

Zanim zdecydujesz się na operację plastyczną, sprawdź, jakie są przeciwskazania do zabiegu. Wśród nich wyróżniamy choroby takie jak nadciśnienie, cukrzyca, choroby płuc lub serca oraz zaburzenia krzepliwości krwi. Lekarz podczas konsultacji przeprowadza szereg badań oraz analizuje historię medyczną wraz z aktualnymi wynikami badań osoby zainteresowanej zabiegiem. Należy pamiętać, aby w kontakcie z lekarzem być całkowicie szczerym, ponieważ podanie nieprawdziwych informacji może mieć negatywne skutki na nasze zdrowie i zwiększyć ryzyko wystąpienia powikłań pooperacyjnych. 

Jaki wpływ na rekonwalescencje ma żywienie pacjenta?

Bez względu na rodzaj operacji plastycznych jadłospis pacjenta powinien być lekkostrawny, aby nie doszło do długotrwałego zalegania pokarmu w organizmie. Warto pamiętać, aby posiłki były wzbogacone o pełnowartościowe biało, które wspomaga gojenie się ran. Dania powinny składać się z dużej ilości warzyw i owoców, które są źródłem witamin i soli mineralnych, niezbędnych w procesie regeneracji organizmu. Należy również pamiętać o tym, aby pić dużą ilość napojów około 2- 3 litry dziennie. Zapewnia to prawidłowe funkcjonowanie nerek oraz chroni przed obrzękami.