Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Kantoplastyka – chirurgiczna zmiana kształtu oka

Kantoplastyka – chirurgiczna zmiana kształtu oka

Kantoplastyka to chirurgiczny zabieg polegający na przywróceniu prawidłowego napięcia dolnej powieki oka. Zmianie ulega położenie zewnętrznego kącika oka, a tym samym prowadzi to do zmiany jego kształtu. Operacja ma na celu wymodelowanie właściwej linii okolicy podoczodołowej i redukuje wywinięcie powieki.   

Kiedy zalecany jest zabieg kantoplastyka?

Wiele osób szuka odpowiedniej operacji, które pozwoli na zmianę kształtu oczu. Zazwyczaj kantoplastyka jest przeprowadzana w charakterze uzupełnienia zabiegu blepharoplastyki, czyli chirurgicznej korekty powiek. Dzięki tej operacji pacjenci będą mogli cieszyć się lepszym samopoczuciem i podnieść zadowolenie z wyglądu swojej twarzy. Zabieg jest przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, którzy chcą poprawić wygląd swojej twarzy i przywrócić jej młodzieńczy blask. Oprócz tego pacjencji decydują się na zabieg w sytuacji, gdy mają problem z opadaniem powiek, występuje u nich nadmiar skóry na powiekach lub posiadają przepuklinę tłuszczową. 

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Jakie są przeciwskazania do wykonania zabiegu?

Przed każdą operacją trzeba skonsultować się z lekarzem, który wykona szereg badań i stwierdzi, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do zabiegu. Istotne jest, aby ogólny stan zdrowia pacjenta był dobry, co ułatwi przejście przez okres rekonwalescencji i regenerację tkanek. Do ewentualnych przeciwwskazań warto zaliczyć sytuacje, gdy pacjent choruje na nadczynność tarczycy, cukrzycę oraz choroby układu sercowo-naczyniowego. Kantoplastyki nie można również przeprowadzić w momencie, gdy pacjent zmaga się z problemem suchego oka. 

Jak wygląda zabieg polegający na zmianie kształtu oka?

W czasie zabiegu chirurg wykonuje podniesienie poziomu zewnętrznego kącika. W związku z tym trzeba wykonać na dolnej powiece nacięcie na granicy rzęs o długości 2,5 – 3 cm oraz w miejscu zmarszczek przy oku. Następnie odseparowuje się skórę od tkanek i usuwa nadmiar tłuszczu. Końcowym etapem jest ukształtowanie powiek i założenie szwów. Cały zabieg przebiega w znieczuleniu miejscowym.  

Efekty uzyskane po operacji

Po wykonanym zabiegu zmienia się kształt oka, zostaje ono powiększone poprzez ukształtowanie dolnej powieki. Wskutek tego spojrzenie oraz cała twarz nabierają młodzieńczego wyrazu. Uzyskane rezultaty są długotrwałe, a zabieg gwarantuje wyeksponowanie oka. Należy jednak pamiętać, że nie wyeliminuje powstających z wiekiem zmarszczek, ciemnych zabarwień i opadających brwi. Po zabiegu należy ograniczyć wysiłek fizyczny i przez kilka kolejnych dni spać z uniesioną głową. Mogą się również pojawić obrzęki oraz drobne siniaki, które znikną szybciej po zastosowaniu zimnych okładów.