Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Czy implanty piersi trzeba wymieniać?

Czy implanty piersi trzeba wymieniać?

Zabieg polegający na powiększaniu piersi pozwala skorygować zarówno ich kształt jak i wielkość. Współczesne techniki stosowane w gabinetach chirurgii plastycznej pozwalają na taką modyfikację, że w efekcie biust prezentuje się niezwykle naturalnie. Kobiety decydują się na zabieg, ponieważ chcą poprawić swój wygląd oraz podnieść własną samoocenę. Wiele kobiet, które pragną zmienić wielkość swojego biustu, nurtuje pytanie, czy będzie konieczna po pewnym czasie wymiana implantów? Odpowiadamy w tym artykule.

Na jaki okres wystarczają implanty piersiowe?

W zależności od rodzaju implantów piersi wystarczają one na okres kilkunastu lat, a niektóre nawet na całe życie. W przypadku protez, które posiadają 10-letnią gwarancję, zachodzi potrzeba ich wymiany ze względu na jakość materiału. Współczesne implanty są jednak bardzo bezpieczne i rzadko wywołują niepożądane skutki. Wykonywane są z najwyżej jakości materiałów, dlatego bardzo często producenci dają na nie dożywotnią gwarancję. W praktyce oznacza to, że nie trzeba ich wymieniać, o ile pacjentka sama nie zdecyduje, że pragnie zmienić ponownie rozmiar piersi. 

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Masz pytania, zaplanuj wizytę u naszego specjalisty

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zabieg powiększenia biustu?

Zanim zdecydujesz się na zabieg powiększenia piersi, poszukaj profesjonalnej kliniki oraz specjalisty, który będzie godny zaufania. Już na pierwszej konsultacji poinformuj lekarza o tym, czy planujesz w przyszłości zajście w ciążę. To niezwykle istotna informacja, które pomoże dobrać odpowiedni zabieg oraz wypełnienie. Nowoczesne implanty są tak zaprojektowane, że będą żadnym przeciwskazaniem do karmienia piersią. Do wyboru jest wiele rodzajów implantów, dlatego warto poświęcić odpowiednio dużo czasu na dobranie idealnego rozmiaru, kształtu i materiału. W ten sposób każda pacjentka będzie miała pewność, że efekt będzie satysfakcjonujący. 

Kiedy należy wymienić implanty piersi?

Najczęściej pacjentki po pewnym czasie same decydują się wszczepienie nowych implantów, ponieważ pragną zmiany rozmiaru lub poprawy wyglądu swojego biustu. Wymiana implantów piersiowych może być również spowodowana utratą objętości lub pęknięciem implantów. W tej sytuacji operacja jest konieczna, a zbyt długie zwlekanie może spowodować skutki uboczne. Wymiana implantów piersi powinna nastąpić również w przypadku pojawienia się wokół piersi torebki włóknistej, która powoduje, ze pierś staje się twarda i ulega deformacji. Takie sytuacje bardzo rzadko się zdarzają, jednak gdy się pojawi coś niepokojącego, należy się udać niezwłocznie do lekarza prowadzącego.