Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Jaki jest odpowiedni wiek na wykonanie operacji plastycznej?

Jaki jest odpowiedni wiek na wykonanie operacji plastycznej?

Operacje plastyczne w Polsce są już bardzo powszechnym zjawiskiem i nikogo nie dziwią powiększone piersi lub zoperowany nos. Chirurgia plastyczna wkroczyła w codzienne życie, tak samo jak drobne zabiegi medycyny estetycznej. Wiele osób zastanawia się, w jakim wieku można podjąć się niektórych zabiegów. Odpowiadamy w tym artykule!

Kiedy kobiety decydują się na operację plastyczną?

Badania dowodzą, że kobiety w wieku 40 – 56 lat chętnie poddałyby się zabiegom odmładzającym, a już co piąta kobieta deklaruje, że wybrałaby lifting twarzy. Najczęściej można usłyszeć, że kobiety pragną powiększyć sobie piersi lub zmienić ich kształt. Bardzo często kobiety po 20 roku życia deklarują, że nie są zadowolone ze swojego biustu i chciałyby go zmodyfikować. Kolejna popularna operacja plastyczna to zabieg nos, który jest bardzo często spotykanym problemem wśród kobiet. W ręce dobrego chirurga plastycznego coraz częściej oddają się kobiety w przedziale wiekowym między 30, a 40 rokiem życia.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Masz pytania, zaplanuj wizytę u naszego specjalisty

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

W jakim wieku można wykonać operację plastyczną piersi?

Bardzo młode kobiety pragną poddać się zabiegowi powiększenia piersi, nie rzadko ograniczają je wyłącznie koszty związane z zabiegiem. Jak wynika z badań, powiększanie piersi jest najczęściej wykonywanym zabiegiem plastycznym wśród kobiet. W momencie podjęcia decyzji o wykonaniu operacji plastycznej, wiek nie jest jedynym istotnym argumentem. Oprócz daty urodzenia duże znaczenie ma stan zdrowia, styl życia oraz plany na przyszłość (chociażby o posiadaniu dzieci). Wszystkie wątpliwości należy szczerze omówić z lekarzem prowadzącym, aby jak najlepiej dostosować przeprowadzany zabieg do potrzeb pacjentki. 

Rynoplastyka, a ograniczenia wiekowe

Wiele kobiet zastanawia się, czy wiek jest istotną zmienną przy wykonywaniu korekty nosa. Specjaliści zaznaczają, że najważniejszym aspektem jest ogólny stan zdrowia oraz czynnik psychologiczny. Dużą rolę odgrywa świadoma zgoda pacjenta na ingerencję w jego wygląd oraz zrozumienie przyszłego leczenia i terapii z tym związanej. Nastolatki zazwyczaj zbyt impulsywnie podchodzą do zmian i nie rozumieją wszelkich konsekwencji, dlatego należy poczekać z operacją plastyczną. Wiek, w którym pacjent jest już dojrzały, znacząco ułatwia współpracę z lekarzem i zwiększa szanse na to, że zalecenia będą przestrzegane.

Należy pamiętać, aby po zabiegu ograniczyć aktywność fizyczną, a zwłaszcza uprawianie sportu, w którym może dojść do uszkodzenia nosa. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Specjalista z pewnością doradzi najlepszy zabieg lub terapię, które pomoże rozwiązać dany problem.