Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Implanty stosowane w operacjach poprawiających wygląd twarzy

Implanty stosowane w operacjach poprawiających wygląd twarzy

Słowo „implant” w kontekście chirurgii plastycznej, kojarzy się większości z nas z silikonowymi implantami piersi. Operacje powiększenia biustu są rzeczywiście jednymi z najczęściej przeprowadzanych na całym świecie. Implanty stosowane w chirurgii plastycznej, nie dotyczą tylko piersi. Często stosowane są także w chirurgii twarzy. Pomagają uzyskać odpowiednie jej proporcje. W jaki sposób można poprawić wygląd twarzy, poprzez zastosowanie specjalistycznych implantów podczas zabiegu z zakresu chirurgii plastycznej?

Implanty stosowane w chirurgii plastycznej twarzy, stworzone są z materiałów, które nie powinny wchodzić w interakcje z ludzkim organizmem. Oczywiście zdarzają się rzadkie przypadki odrzucenia przez organizm implantu, jednak najczęściej dzisiejsza wiedza medyczna, pozwala na zminimalizowanie tego ryzyka do minimum. Rozmiar, kształt i rodzaj implantów dostosowywany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta, a celem jest jak najlepszy efekt wizualny.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Implant brody

Wyraźnie zarysowana broda nadaje twarzy charakteru i pozytywnie wpływa na jej wygląd z profilu. Na operację najczęściej decydują się pacjenci, którzy mają problem z cofniętą brodą lub wydaje się ona zbyt wąska. Implant najczęściej wprowadzany jest poprzez nacięcie w jamie ustnej, co pomaga uniknąć widocznych blizn. Efekt powinien poprawić ogólne proporcje twarzy. Często po tego rodzaju zabiegu, twarzy wydaje się być bardziej wyrazista a nos mniejszy.

Implanty policzków

Wysoko osadzone kości policzkowe do oznaka atrakcyjności. Nie każdy z nas może pochwalić się idealną linią w tym obszarze. Implanty policzkowe stosowane są u osób, które maja zapadnięte kości policzkowe lub są one niewidoczne. Jest to rozwiązanie trwałe, przynoszące efekty na wiele lat. Alternatywnie można zastosować także wypełniacze, które są rozwiązaniem czasowym.

Implanty szczękowe

Odpowiedni zarysowana szczęka definiuje wygląd twarzy. U kobiet idealny zarys szczęki znacznie różni się od wyobrażenia o idealnej, męskiej szczęce. W przypadku tego zabiegu, niezwykle ważne jest indywidualne podejście do problemu każdego pacjenta. Tylko wówczas udaje się uzyskać najbardziej optymalne efekty. Operacji chętnie poddają się zarówno mężczyźni jak i kobiety. Implanty szczękowe są szczególnie popularne w Stanach Zjednoczonych i niektórych krajach azjatyckich.

Kto jest kandydatem do operacji plastycznej z zastosowaniem implantów twarzy?

Idealny kandydat przede wszystkim powinien mieć realne oczekiwania wobec operacji. Poprawienie wyglądu policzków czy brody nie sprawi, że życie pacjenta diametralnie się zmieni. Jest to operacja o charakterze estetycznym, a to jak siebie postrzegamy związane jest z pewnością siebie i lepszą jakością życia. Ponadto, pacjent powinien cieszyć się dobrym zdrowiem ogólnym. Niektóre choroby przewlekłe, infekcje w obrębie operowanego miejsca, nowotwory oraz poddanie się terapii onkologicznej mogą uniemożliwić przeprowadzenie operacji w wybranym czasie. Przeciwwskazaniem jest także ciąża oraz karmienie piersią. Warunkiem przeprowadzenia operacji (często bezwzględnym) jest rzucenie palenia przed operacją. Pacjent, który chce poddać się zabiegowi, nie powinien palić przez co najmniej 4 tygodnie przed operacją i tyle samo czasu po operacji.

Implanty twarzy to obecnie względnie bezpieczny sposób na poprawienie proporcji i rysów, których pacjentom trudno u siebie zaakceptować. Jak każdy zabieg operacyjny, także i te wymienione wyżej niosą za sobą pewne zagrożenia. Zanim poddasz się operacji, ważna jest Twoja świadomość dotycząca ewentualnego ryzyka powstania powikłań. Spróbuj rozważyć wszystkie za i przeciw i dopiero wówczas podejmij decyzję.